OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 12:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sharp a HDMI
PříspěvekNapsal: 28.10.2016, 10:21 
Offline
Prvnička

Registrován: 23.09.2014, 11:30
Příspěvky: 16
Bydliště: Pelhřimov
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times
Zdravím všechny,

chtěl bych se podělit o jednu pozitivní zkušenost.
Před pár měsíci jsem si kvůli připojení PC k TV koupil na eBay redukci VGA -> HDMI a napadlo mě vzkoušet to i se Sharpem s Unikartou - a funguje to perfektně, obraz je nádherně stabilní, žádné duhové kontury, s tím co leze z PAL se to nedá srovnat (a k výrobě redukce RGBI -> SCART jsem se zatím nedokopal :-(

Takže kdyby to někdo chtěl vzkoušet, koupil jsem tohle http://www.ebay.com/itm/231903221947 , akorát já za to dal 215,- a teď je to polovinu dražší, ale našel jem třeba tohle http://www.ebay.com/itm/VGA-To-HDMI-108 ... 2594116793, což vypadá, že až na barvu krytu je to samé, dokonce to je o něco levnější.
Jediná drobná komplikace na, kterou jsem narazil byla, že zatímco s PC nebo NB to chodí bez externího napájení (napájení bere z HDMI), se Sharpem ho to vyžaduje, takže jsem musel vyrobil napájecí kabel z výstupu pro plotter (a při testování Sharpa jako nabíječky mobilu došlo k této příhodě viewtopic.php?f=133&t=4610 :-) Nevím, proč to tak je, možná výstup z Unikarty nesplňuje úplně standardy a převodník se s ním víc zapotí?

Na eBay je těhle konvertorů spousta, tenhle jsem si vybral, že měl v popisu přímo uvedený seznam podporovaných rozlišení (přece jen 640x480 je už dost zastaralé) a navíc je pěkně kompaktní oproti krabičkám, ze kterých čouhají na všechny strany kabely. Na druhou stranu potřebujete za Sharpem cca 10 cm místa na redukci + konektor.
Nicméně, mohu jen doporučit!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sharp a HDMI
PříspěvekNapsal: 28.10.2016, 11:52 
Offline
Radil

Registrován: 08.10.2013, 18:00
Příspěvky: 296
Has thanked: 12 times
Been thanked: 228 times
Aleš Zíka píše:
Nevím, proč to tak je, možná výstup z Unikarty nesplňuje úplně standardy a převodník se s ním víc zapotí?

To bude tím, že unikarta nepoužívá identifikaci monitoru EDID z VESA standardu a tím nepotřebuje na pin 9 VGA posílat 5V. Pin 9 je nezapojený, ale to se dá napravit, stačí kartu otočit součástkami dolů a propojit pin 9 s prokovem blízko konektoru, viz modrou čáru v příloženém obrázku. Dej vědět, jestli to zabralo.


Přílohy:
unicard_vga_5V.gif
unicard_vga_5V.gif [ 99.06 KiB | Zobrazeno 4724 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sharp a HDMI
PříspěvekNapsal: 28.10.2016, 21:52 
Offline
Prvnička

Registrován: 23.09.2014, 11:30
Příspěvky: 16
Bydliště: Pelhřimov
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times
Tak ano, bylo to tím, po přivedení 5V na pin 9 to chodí i bez externího napájení, což je zajímavé, porotože těch 5V je ve specifikaci VGA uvedeno jako volitelné, takže na to nelze spoléhat.
Zároveň to znamená, že v popisu převodníku trochu kecají, protože uvádějí, že je napájen přes HDMI. Což bude částečně pravda, protože když ho pripojím jen k TV, tak ta vidí, že má na vstupu připojené zařízení, ale pak si začne stěžovat, že nemá signál. Takže převodník asi nějakou aktivitu na výstupu vyvíjí, ale pro kompletní činnost vyžaduje napájení i z druhé strany.

Ještě, když jsme se dostali k unikartě: Je teď nějaká stránka, kde jsou nové informace a případně firmwary? Narazil jsem na ni víceméně náhodou na tomhle fóru, ale všechny další informace, které jsem v souvislostí s ní našel, jsou z roku 2014/15, tak jestli jsem něco nepřehlédl?

Moc děkuji za radu,

AZ

nobomi píše:
To bude tím, že unikarta nepoužívá identifikaci monitoru EDID z VESA standardu a tím nepotřebuje na pin 9 VGA posílat 5V. Pin 9 je nezapojený, ale to se dá napravit, stačí kartu otočit součástkami dolů a propojit pin 9 s prokovem blízko konektoru, viz modrou čáru v příloženém obrázku. Dej vědět, jestli to zabralo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz