OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 18:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak pracovat s Q-diskem
PříspěvekNapsal: 11.12.2014, 16:57 
Offline
Prvnička

Registrován: 23.09.2014, 11:30
Příspěvky: 16
Bydliště: Pelhřimov
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times
Zdravím,

hraju si tady se starým SHARPem s novou unicartou a zjišťuji, že už jsem všechno zapomněl nebo jsem to možná nikdy neuměl.

Jak se vyrobí obraz Q-disku s určitými soubory? At už na PC nebo přímo na SHARPu.

Něco by asi šlo v BASICu přes RAM-disk a příkazy LOAD ALL a SAVE ALL, ale stejně nevím, jak a odkud na ten RAM-disk dostat další soubory, které na Q-disku ještě nebyly.

Může mi někdo s většími zkušenostmi poradit jak a v čem to děláte? Prostě mám na PC několik MZF nebo BAS souborů a chci je nějak nasypat na Q-disk, resp. do jeho obrazu. A samozřejmě i naopak.

Moc děkuji,

AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak pracovat s Q-diskem
PříspěvekNapsal: 12.12.2014, 10:57 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 11.11.2013, 10:29
Příspěvky: 1198
Has thanked: 359 times
Been thanked: 304 times
Ahoj,
pres prikazy LOAD ALL a SAVE ALL to jde, ale ty kopiruji jen BASIC soubory. Ja jsem to delal tak, ze jsem nastartoval FD BASIC, zkopiroval do RAMdisku, restartoval do BASICu s QD a zkopiroval na Quick Disk. Predpokladam, ze se bavime o "plne hw" reseni.
Pak to jde jeste "napiskat" z PC (audio) do vstupu pro kazetak. Takhle jsem to primo pro MZ-800 size nedelal, ale pro jine Sharpy (Pocket) ano.
Taky existuje program TRANS, ktery jde pouzit. Ten umi FD - QD - CMT a zvladne kopirovat OBJ soubory.
Pak jsem si (na PC podl Linuxem) napsal takovy maly konvertor, ktery z MZF souboru vyrobi obsah RAMdisku a QDisku nebo ho vyexportuje ven. To se da pouzit pro emulatory nebo pro image v unikarte. Ale jsou to jen takove bastly. To kdyz jsem zkoumal hexeditorem obsah RAMdisku a QDisku pro emulator.
Nevim jak je to u jinych emulatoru, ale u meho (hodne stary projekt - MZ804) jde na QD i zapisovat, tak tam to jde zkopirovat z CMT do QD primo. Ale tuhle vetu ber hooodne s rezervou (moc prace, moc casu, davna historie ;-) a nejisty vysledek).

Hodne zdaru,
Mikes

_________________
Sharp MZ-800++, MZ-1500++, MZ-2500++, SM-B-80T, MK-14_replica, HP-85, ZX-80+replica, ZX81, ZX-Spectrum+replica++, PMI-80+replica, SAM coupe++, PMD-85-2A+3, Didaktik-M, SORD-M5, TI-57, TI-59+PC-100, TI99/4A, ZetaV2+ppp, ZX-uno, Petr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz