OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 14:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NetUS-Bee
PříspěvekNapsal: 11.11.2018, 14:57 
Offline
Kecálek

Registrován: 28.07.2018, 07:55
Příspěvky: 125
Has thanked: 77 times
Been thanked: 86 times
Ahoj,

našel jsem (asi hodně opožděně) stránku s uvolněným návrhem NetUS-Bee desky http://hardware.atari.org/netusbee/netus.htm
Je tam schéma, deska i gerber - problém je v tom že je to nakresleno v Easy PC (mám jen eagle a ten se s tím nekamarádí) a na gerber soubory si číňan stěžuje.

Nemáte někdo přístup k placené verzi SW a neudělal byste nový gerber soubory a případně export do eagle? Easy PC Trial DEMO nechce nic ukládat ani exportovat :scratched:

Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUS-Bee
PříspěvekNapsal: 11.11.2018, 17:43 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 03.05.2017, 11:50
Příspěvky: 403
Bydliště: Ústí nad Labem
Has thanked: 56 times
Been thanked: 118 times
Na první pohled to vypadá že to je starej gerber (RS274D) kde jednu vrstvu popisujou dva soubory, jeden je seznam clonek a druhej je popis pohybu osvitovky.. Aktualne uz vsichni chteji gerber RS274X kde je jedna vrstva komplet v jednom souboru...
Zkus si to něčím překonvertovat.... například
http://www.softwarecompanions.com/gerbe ... erber.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUS-Bee
PříspěvekNapsal: 11.11.2018, 20:28 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:40
Příspěvky: 1920
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 895 times
Been thanked: 693 times
Jestli by nebylo lepsi to prekreslit. Nelibi se mi treba, ze kabel od ethernetu tesne zakryva MIDI konektory.

_________________
www.krupkaj.cz ~ www.atariportal.cz ~ jaysoft.atari.org
:busybee:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUSBee
PříspěvekNapsal: 11.11.2018, 22:10 
Offline
Kecka

Registrován: 06.11.2017, 20:10
Příspěvky: 36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times
Tady to je, stačí zkontrolovat, signály namapovat na cartridge port a udělat PCBčko. Přiložená verze je totiž pro on-board provedení pro Falcon030NG mainboard. Udělal bych to sám, ale nemám na to dost času :(
Pro jistotu přikládám i libku se (správným) provedeným cartridge portu.


Přílohy:
NETUSBEE.zip [49.7 KiB]
728 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUSBee
PříspěvekNapsal: 11.11.2018, 22:31 
Offline
Kecka

Registrován: 06.11.2017, 20:10
Příspěvky: 36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times
A ještě jedna věc - provedení v příloze je založené na kombinovaném RJ-45/dual USB konektoru, konkrétně na BEL FUSE 0862-1J1T-43-F. Pro cartridge verzi je samozřejmě lepší oba konektory oddělit, jako to má původní NetUSBee, nebo udělat na PCBčku nějaký sdružený konektor a RJ45ku a USBčka vytáhnout pigtailem. To by se třeba mě osobně líbilo víc. Pro variantu s RJ konektorem na PCB bych volil nějakou nízkoprofilovou a zapuštěnou variantu, třeba Molex MX-44661-0001
Jestli na to má někdo sílu a upraví to schemátko a vymění ty konektory, udělám layout a naroutuju k tomu tišťák.

Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUS-Bee
PříspěvekNapsal: 11.11.2018, 22:56 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2014, 18:29
Příspěvky: 1491
Bydliště: Milovice
Has thanked: 12 times
Been thanked: 368 times
No a zabudli ste napísať, že NetUsBee plne využijete len v Minte, to znamená Falcon/TT a to sme na veľmi malom čísle užívateľov aj celosvetovo :shock:

_________________
STbrigáda
Atari 800XL, POFO, Atari Mega 2/4Mb Ram, Atari Mega STe, Atari TT 030


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUSBee
PříspěvekNapsal: 12.11.2018, 13:18 
Offline
Kecka

Registrován: 06.11.2017, 20:10
Příspěvky: 36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times
krupkaj píše:
Nemas k te Falconni verzi i board? Docela bych si ji i rad udelal. V tom archivu je jenom schema.

Nezlob se, ale to bohužel nejde. Ostatně by ti to stejně k ničemu nebylo.

V příloze jsou úpravy schematu pro původní cartridge provedení viz výše. Hecnul jsem se a nabouchal to tam. Byl bych ale rád, kdyby to přece jen někdo zkontroloval, než na to začnu dělat tišťák, protože to schema od původního autora je kktsky nepřehledné.


Přílohy:
NETUSBEE.zip [108.22 KiB]
714 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUS-Bee
PříspěvekNapsal: 16.11.2018, 10:50 
Offline
Kecálek

Registrován: 28.07.2018, 07:55
Příspěvky: 125
Has thanked: 77 times
Been thanked: 86 times
Zkontroloval jsem schema proti původnímu. Datové a adresní vodiče 100% sedí a ostatní také. Jen u ISP a RTL chybí zapojení INT resp. INT0 a následné vyvedení přes hradla na SMPAD komektor - ale co to mělo být nevím.
Zapojení kolem konektoru RJ-45 jsem neměl na co porovnat a referenční zapojení jsem nenašel.

Přikládám ještě původní zapojení vyexportované přes malování - demo verze neukládá vůbec nic :)


Přílohy:
Poznámka: Původní schéma
Orig schema.zip [128.88 KiB]
707 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUSBee
PříspěvekNapsal: 16.11.2018, 11:57 
Offline
Kecálek

Registrován: 28.07.2018, 07:55
Příspěvky: 125
Has thanked: 77 times
Been thanked: 86 times
krupkaj píše:
mpattonm píše:
krupkaj píše:
Nemas k te Falconni verzi i board? Docela bych si ji i rad udelal. V tom archivu je jenom schema.

Nezlob se, ale to bohužel nejde. Ostatně by ti to stejně k ničemu nebylo.

V příloze jsou úpravy schematu pro původní cartridge provedení viz výše. Hecnul jsem se a nabouchal to tam. Byl bych ale rád, kdyby to přece jen někdo zkontroloval, než na to začnu dělat tišťák, protože to schema od původního autora je kktsky nepřehledné.


proc by mi to k nicemu nebylo? Neda se podle toho ta deska udelat?
OK nevadi, ale muzes mi aspon prosim potrvdit nebo vyvratit zda se nejedna o tento projekt?
https://oshpark.com/profiles/MGH-Designs
docela se mi to libi, ale stve me, ze se kvuli tomu musi oddelat jeden enhanced joystick, proto jsem se ptal po designu desky, ze by se s tim dalo treba nejak uhnout.


Těžko říct, ale původní deska vypadala takto
Příloha:
Poznámka: Orig PCB
PCB orig.jpg
PCB orig.jpg [ 101.41 KiB | Zobrazeno 15289 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUSBee
PříspěvekNapsal: 16.11.2018, 13:00 
Offline
Kecka

Registrován: 06.11.2017, 20:10
Příspěvky: 36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times
krupkaj píše:
proc by mi to k nicemu nebylo? Neda se podle toho ta deska udelat?


Protože jako CS pro USB a ETH řadiče to používá ROM3 a ROM4 signály, které na fabrické Falcon030 desce nejsou vyvedené jinde, než na cartridge portu.

krupkaj píše:
OK nevadi, ale muzes mi aspon prosim potrvdit nebo vyvratit zda se nejedna o tento projekt?

Nejedná. BTW jestli hledáš ethernet pro Falcon030 expansion port, tak tady k tomu najdeš co potřebuješ: http://www.atari-forum.com/viewtopic.php?f=27&t=28840


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUS-Bee
PříspěvekNapsal: 16.11.2018, 13:53 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:40
Příspěvky: 1920
Bydliště: Olomouc
Has thanked: 895 times
Been thanked: 693 times
super dik za link, presne tento projekt jsem mel na mysli. Az pozdeji jsem si uvedomil, ze to o cem pises se vztahuje na tu novou falconni desku co se ted tvori na atari-forum. Stejne jsem zvedavej jak to cele dopadne.

Ono vubec ted se toho dela nejak hodne. Exxoss dela novou desku pro ST, na AF se dela na desce na Falcona...

_________________
www.krupkaj.cz ~ www.atariportal.cz ~ jaysoft.atari.org
:busybee:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUS-Bee
PříspěvekNapsal: 23.11.2018, 09:06 
Offline
Kecka

Registrován: 06.11.2017, 20:10
Příspěvky: 36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times
shark800 píše:
...Jen u ISP a RTL chybí zapojení INT resp. INT0 a následné vyvedení přes hradla na SMPAD komektor - ale co to mělo být nevím....

Díky moc! To co píšeš je logika pro řízení přerušení, u cartridge verze nemá smysl, respektive potřebovala by jednak extra drát na desku a za druhé podporu v ovladač. Proto jsem to vynechal.
Pustím se do toho drátování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUS-Bee
PříspěvekNapsal: 24.11.2018, 20:59 
Offline
Kecka

Registrován: 06.11.2017, 20:10
Příspěvky: 36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times
Já jsem na to narazil někde v textu autora, jinak mi to totiž taky nedávalo moc smysl.
Jinak mám myslím hotovo, asi víc mazlit se s tím nebudu. Ještě pro jistotu vyzkouším zástavbu, jestli tam někde něco nebude překážet.
Budu si dělat minimálně kus pro sebe, bude mít někdo potenciální zájem? Na cenu se mě neptejte, nemám ještě ani tušení, kde a za kolik peněz se mi povede najít řadiče.


Přílohy:
NETUSBEE_BACK.JPG
NETUSBEE_BACK.JPG [ 119.73 KiB | Zobrazeno 13342 krát ]
NETUSBEE_FRONT.JPG
NETUSBEE_FRONT.JPG [ 97.17 KiB | Zobrazeno 13342 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUS-Bee
PříspěvekNapsal: 24.11.2018, 23:27 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Mozna bych neco uzivil :) Na Utsource ses dival?

EDIT: tak to USB pod pet dolaru, ethernet kolem dvou, to se da...

https://www.utsource.net/sch/RTL8019AS?link=ISP1160%7CRTL8019AS

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NetUS-Bee
PříspěvekNapsal: 25.11.2018, 11:06 
Offline
Kecka

Registrován: 06.11.2017, 20:10
Příspěvky: 36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times
No už jsem oba objednal v setech po 10ks. Ta ISP1160ka se stejně moc jinak koupit nedá. DPSky jsem zadal se zlaceným povrchem místo obvyklého HASL, aby se cínem a olovem nezanášely kontakty cartridge portu. Na diag cartu mám cín a není to nic moc, po pár týdnech používání už má blbý kontakt. Ani ten nízkoprofilový Molex RJ-45 není nejlevnější konektor, nicméně i tak si myslím že se i s krabkou a asembláží bohatě vejdu pod cenu, za kterou to prodávají ve španělech (https://amigastore.eu/489-netusbee-cased.html) i poláci (https://lotharek.pl/productdetail.php?id=46) podle původního návrhu.
Jestli něco zbyde, nechám to i jako kit bez krabky, nebo to třeba zase rozdám na Byte festu. A až to ověřím na alespoň jednom kusu, dám sem i gerbery, kdyby si to chtěl někdo mocímermo udělat sám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz