OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 16:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gavity Worms
PříspěvekNapsal: 26.12.2019, 06:49 
tak jsi asi bez práce :) Našel sem tohle na stránce Homesoftu :)


Přílohy:
Gravity Worms.rar [24.29 KiB]
1029 krát
Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gavity Worms
PříspěvekNapsal: 27.12.2019, 11:32 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 372 times
Přece jenom se pokouším tu reverzní utilitu napsat. Ale není to tak jednoduché jak jsem si myslel. Sice rozliším komprimovaný a nekomprimovaný segment, ale dekomprese se mi nedaří. Knihovna LZ4 od Apache Foundation mi při pokusu o dekompresi hází výjimky. Tak budu muset protočit více mozkových závitů nebo se ještě na pár věcí pana xxl zeptat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gavity Worms
PříspěvekNapsal: 27.12.2019, 13:24 
baktra píše:
Přece jenom se pokouším tu reverzní utilitu napsat. Ale není to tak jednoduché jak jsem si myslel. Sice rozliším komprimovaný a nekomprimovaný segment, ale dekomprese se mi nedaří. Knihovna LZ4 od Apache Foundation mi při pokusu o dekompresi hází výjimky. Tak budu muset protočit více mozkových závitů nebo se ještě na pár věcí pana xxl zeptat.


můžeš se zeptat Homesofta mohl by o tom taky něco vědět. pokud ten xex dělal on.

http://www.mushca.com/f/atari/index.php?idx=9


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gavity Worms
PříspěvekNapsal: 27.12.2019, 19:41 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 372 times
Tak už na to mám malou utilitku v Javě. Není napsaná úplně nejčistěji, ale naštěstí funguje korektně.
https://github.com/baktragh/decolz4

Moje binárka je výsledek čisté dekomprese onoho hybridního souboru a má tedy kolem 40 KB. Každopádně pokud se objeví další hra vydaná v hybridním formátu, utilitka je všem k dispozici.


Přílohy:
GWUNPK.zip [20.22 KiB]
451 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gavity Worms
PříspěvekNapsal: 27.12.2019, 20:23 
baktra píše:
Tak už na to mám malou utilitku v Javě. Není napsaná úplně nejčistěji, ale naštěstí funguje korektně.
https://github.com/baktragh/decolz4

Moje binárka je výsledek čisté dekomprese onoho hybridního souboru a má tedy kolem 40 KB. Každopádně pokud se objeví další hra vydaná v hybridním formátu, utilitka je všem k dispozici.


Super :) Možná bys to měl hodit na AA, myslim, že XXL nechce, aby se sw zabalený LZ4 daly rozbalovat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gavity Worms
PříspěvekNapsal: 27.12.2019, 21:15 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 31.08.2014, 16:27
Příspěvky: 994
Bydliště: Praha
Has thanked: 63 times
Been thanked: 372 times
Poison píše:
Super :) Možná bys to měl hodit na AA, myslim, že XXL nechce, aby se sw zabalený LZ4 daly rozbalovat.


Tak zrovna z toho bych xxla nepodezříval, protože princip těch hybridních binárek je plně transparentní a založený na zdokumentovaných algoritmech s otevřeným kódem. Jako ochrana proti rozbalení by to bylo dost slabé. On prostě spojil tři věci dohromady - svůj LZ4 dekompresor pro 6502, svůj binární zavaděč a Super Packer od MadTeamu. Výsledkem je lepší kompresní poměr proti běžné samorozbalovací binárce a tím pádem i rychlejší zavádění z diskety. Rozhodně zajímavá věc, i když nemusí v některých případech vyhovovat (zavádění z kazety což nikoho moc netrápí či z univerzální cartridge, což už trápit může).

No a jak jinak propagovat svůj výtvor než jeho použitím při distribuci své vlastní tvorby - tedy Gravity Worms. Hru vydal jako bootovací disketu, což je všeobecně považováno za dobrý a pohodlný způsob.

Bude zajímavé sledovat, zda se koncept šířeji ujme. Může se klidně stát, že ano a podpora se nakonec objeví ve firmware různých náhrad disketových jednotek, které dovolují přímé zavádění .xex souborů. To už záleží na tom jak xxl zvládne "marketing" či zda má motivaci něco takového prosazovat. No a ti, kteří budou chtít vydolovat binárku nekomprimovanou si cestičku najdou :-).

Jejda, to jsem se nějak rozepsal. Měl bych raději dohrát druhou obrazovku první planety.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz