OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 21:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 24.12.2016, 17:01 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Fíha, skoro 6000 návštěv v tomhle vláknu - Google sice tvoří možná 80%, ale i tak jsem mile překvapen a děkuji :-)
Inu, MS-DOS resp. jeho FATky jsou naimplementovány, ale chci to přes Vánoce řádně otestovat pod Win95-WinXP, takže ho releasnu až po Novém roce. Do té doby verze 1.2.6, kde
- opraveno okno Screen$ po zavření pásky
- upraven formát DSK aby zpracovány i sektory s nulovou délkou (motivace Tetris)
- přidána modifikovatelnost prokládání/zkosení/mezery sektorů během formátování (Interleave/Skew/Gap3)
- lehce refaktorován dialog Fill Empty Space
- opraveno zavření image když právě editována hodnota v PropertyGridu

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14.01.2017, 16:04 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Šité trochu horkou jehlou dávám k dobru verzi 1.3, kde

- opraveno refreshnutí File Manageru po smazání/vyjmutí souborů (aneb hlavní důvod vydání této verze)
- přidána základní podpora pro MS-DOS 7.1 (Windows 95, VFAT a dlouhé názvy, FAT32)

S pevnými disky bude zatím potíž, protože nemám implementovanou podporu pro Master Boot Record, takže naprostou většinu toho, co používáte pod DosBoxem ve FIE neotevřete (ledaže byste z image "odsekli" MBR, a pak to půjde). Takže "todo" pro nejbližší možnou příští verzí, plus rozumnější správa velkých imagů - momentálně se načítají do paměti, což zabere nějakou chvilku (takže FAT32 je sice implementovaná, ale díky načítání do/vytváření v paměti prakticky nepoužitelná). To jsou tedy zatím neduhy - aktuální verze má ale i své "duhy", třeba v podobě možnosti vytvářet nestandardní kapacity MS-DOSových disket/disků. Nestandardně formátovanou disketu se mi ale nepovedlo rozchodit pod WinXP, takže počítám, že NT řada od nějaké doby očekává pevně danou geometrii diskety, přes kterou vlak nejede. Pod Win95 zatím netestováno - nezbyl čas instalovat.

Protože se z FIE tímto stává aplikace nejen pro ZX Spectrum, a protože nejde přejmenovat název tohoto vlákna, založil jsem vlákno nové, kam od této chvíle budu dávat další releasy společně s implementacemi dalších DOSů. Bylo mi ctí s vámi ložit do tohoto vlákna :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.05.2017, 19:48 
Offline
Kecálek

Registrován: 18.11.2014, 16:23
Příspěvky: 92
Bydliště: Opava
Has thanked: 57 times
Been thanked: 25 times
Dnes jsem zkoušel otevřít TRD image a TAP pro zápis.
Pak jsem překopíroval Basic a CODE soubory na TAPku.
Soubory na TAPce měly špatně přiřazeny typy, Basic byl změněn na CODE a CODE na Characters.

Když jsem to opravil a uložil TAPku na SD kartu, tu jsem pak vypískal na Spectru a přenesl na BetaDisk disketu, vše bylo Ok.

_________________
Speccy, Amiga, PDP 11/05


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.05.2017, 21:04 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Děkuju za upozornění, tohle mi nějak uniklo - opravím to v nadcházející verzi 1.3.4, kterou vydám tento víkend nebo v průběhu příštího týdne.
EDIT: Takže BetaDiskovou disketu pod FIE nepřečteš? Zobrazí se aspoň mapa stop? Pokud ano, kolik je na jedné stopě sektorů? (Možná řadiči uniká první sektor na stopě tak jako u disket MDOSu 1.0.)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 20.05.2017, 16:47 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Jenom připomínám, že další updaty (konkrétně verzi 1.3.4) už zveřejňuju, a nadále zveřejňovat budu, v jiném vlákně.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz