OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 18:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 14.05.2013, 18:10 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Protože ten čas hrozně letí a má paměť není tak kvalitní, jako některé diskety z osmdesátých let, tak neslibuji, že si vzpomenu na všechno. Už ani nevím, zda jsem si první čuchnul k počítačům já, nebo počítače ke mě. Každopádně se psal konec roku 1987 a strýc Viktor, známý to vekslák, přivezl na ukázku ZX Spectrum čerstvě ukořestěné v západním německu. Nic podobného jsem do té doby neviděl a rodiče se modlili, aby to tak zůstalo a já si vystačil s těmi různými angličáky a ulomenými klacíky ze stromů... Ó, jak byli bláhoví... Okamžitě jsem si ten stroj oblíbil. Uměl super věci a ve spojení s dětskou fantazií nabízel vyslovenou virtuální realitu. S čím jsem ovšem nepočítal bylo to, že si ho strýc zase odveze. Po víkendu jsem tedy řádně naprudil, zadržoval dech dokud jsem nezfialověl jak kanadská borůvka, nafukoval se víc, než pátrací balón atp. Nic platné. Rodiče na to šli fikaně a přihlásili mě do počítačového kroužku, který vedl nějaký místní svazarmista. Bylo v něm pár Sharpů, nějaké C64 a možná ještě PMD. Učili jsme se datlovat v BASICu a na hry nějak moc nedocházelo. Je jasné, že mě to přestalo velmi rychle bavit. Rodičům po dalším nátlaku nezbylo nic jiného, než od milého strýce Spectrum koupit. Otec vytáhl ze šuplíku starý přenosný kazeťák z roku 1975 a šlo se pařit (sám otec s oblibou každému říkal, jak je to nadčasovej kazeťák, že se z něj dají nahrávat hry do počítačů - po měsíci mu ale došlo, že to jde prakticky z jakéhokoliv kazeťáku, který má výstup na sluchátka). Nadešly krásné časy plné paření, vyměňování kazet, atp. (dokonce si pamatuju, že jsem ještě s jedním vlastníkem ZX Spectra dostal třídní důtku, protože jsme si vyměňovali kazety ve škole. Jednou nás u toho přistihla zástupkyně a hned nám je zabavila. Jenže, když je strčila do kazeťáku, tak se z něj neozývala nějaká zakázaná hudba, ale jenom pískot. No to už na ní bylo nějak moc...)
Jenže s příchodem Excaliburu se všechno začalo měnit. Zjistil jsem, že existují i jiné počítače. A že na nich dokonce ty hry vypadají daleko lépe! Jen ta jejich cena... No a tady mi začíná lehký zmatek v čase. Podle mého jsem měl A500 v roce 93. Jenže už v roce 95 jsem měl své první PC - 486DX2/80Mhz. A někde mezitím jsem musel stihnout A1200 s později dokoupeným monitorem. Z toho usuzuji, že jsem spíš A500 musel mít už někdy na začátku roku 92. Ale kdo ví... Každopádně si pamatuji první dny poté, co jsem si ji přinesl domů. Jako první šel do disketovky Lotus 2. No připadal jsem si jak křovák, kterému ukaží domácí kino s LED telkou. Ihned jsem přestal vnímat okolí a od Amigy odpadl po víc jak 36 hodinách v pátek večer. Naštěstí mi matka napsala omluvenku do školy :-)
Pak to bylo asi jak jsem psal. K PC mě dovedly, jak jinak, 3D hry... Ale v roce 2000 jsem už začal pociťovat jisté nutkání. Nevěděl jsem co to bylo. Každopádně jsem se uklidnil ve chvíli, kdy jsem si opět koupil A500 i s monitorem. Od té doby jsem pravidelně vymetal Amiga&PC Shop, věčně tam otravoval a sháněl nejrůznější rozšíření. No a pak už to šlo nějak ráz na ráz. V roce 2003 přestala pětikule stačit a projevila se u mě nefalšovaná sběratelská mánie, která po deseti letech stále není uspokojena :-)
(mimochodem - tu A500, co jsem si koupil v roce 2000, ještě stále mám a běží)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 14.05.2013, 19:13 
Offline
Profík

Registrován: 12.05.2013, 19:31
Příspěvky: 694
Bydliště: České Budějovice
Has thanked: 738 times
Been thanked: 53 times
Wow, dávám plusové body za vtipné podání! :lol:
Hele, co je vlastně ten Enterprise zač? Hezkej kus stroje... Dočetl jsem se, že byl pořádně úspěšný jen v MAĎARSKU? Ale cena 400 až 500 liber na Ebay, to je teda něco.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 14.05.2013, 19:24 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Enterprise je čupa stroj, ale potřebuješ k němu nějaký řadič disket, protože kazety s hrami jsou téměř nesehnatelné. A ta cena je fakt hrozná, já ho nový (tj. nepoužívaný) kupoval v komplet balení daleko levněji z Aukra.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 01.08.2013, 23:18 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Jak už asi mnozí postřehli, koupil jsem si na eBay (za pomoci Mrafa) Acorn 3020, coý je konkurenční stroj pro Amigu a Atari STx z té doby. Akorát je to only english záležitost. Na ByteFestu předvedu slavnostní představení, při kterém nejspíš všichni Amigisté i Ataristé půjdou do kolen. Ale v letošním ročníku se vyskytne více "raritních" strojů - třeba i Amstrad 6128 Plus. Bylo by hezké, kdyby někdo přinesl s sebou i X68000, což byla zase konkurence 16bitů v Japonsku. Máte ho někdo doma a rádi byste se s ním pochlubili?

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 09.10.2013, 00:01 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Tak je čas na drobné doplnění. Jsem velký fanoušek textovek a rád i své vlastní vytvářím. Většinu z nich najdete na spřáteleném webu http://www.textovky.cz (v sekci Amiga a Spectrum), ty méně známé nebo nedokončené sem budu postupně přidávat. Kdo bude chtít, může si je stáhnout a zahrát. Za újmu na psychickém zdraví, znásilněné rybičce a zombie babičce nenesu žádnou odpovědnost :mrblue:

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 09.10.2013, 07:29 
Online
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Já dohrál Sexi Matrix a zanechalo to na mě psychické následky. Dejte si na ty hry pozor :-)

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 09.10.2013, 09:35 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2278
Bydliště: Brno
Has thanked: 842 times
Been thanked: 302 times
Třeba si ještě někdy v budoucnu zopakujeme nějakou tu spolupráci alá Princ Jasoň a Amiga... :)

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 09.10.2013, 10:50 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
solaris104 píše:
Já dohrál Sexi Matrix a zanechalo to na mě psychické následky. Dejte si na ty hry pozor :-)

Ta hra je založena na brutálně úchylných hrách z let osmdesátých, kde nic nebylo tabu :-)

Lisiak4 píše:
Třeba si ještě někdy v budoucnu zopakujeme nějakou tu spolupráci alá Princ Jasoň a Amiga... :)

Nejsem proti :-) Chystám se na volné pokračování Hotelu u Zelené Sedmy, kdyby si chtěl udělat verzi pro PMD. PMD Ruléz! :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 10.10.2013, 09:12 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 09:15
Příspěvky: 2278
Bydliště: Brno
Has thanked: 842 times
Been thanked: 302 times
misticjoe píše:
Nejsem proti :-) Chystám se na volné pokračování Hotelu u Zelené Sedmy, kdyby si chtěl udělat verzi pro PMD. PMD Ruléz! :-)


No to je problém. V současné době si stanovuji nejužší cíle (a i tak je toho moc) a na Basic-G i když je krásně jednoduchý i tak nemám čas. Má představa je, že bych třeba začal psát hru, kterou mám již povolenou od jejího autora :mrgreen: ve své emulaci samotného Basicu. A psaním své emulace tak osvojil Basic-G. V pythonu bych emulaci s jistým omezením už snad zvládl. Ale nelíbí se mi jeho hlavně paměťová náročnost na Amize a tohle by byl časově náročnější projekt a osobně to vnímám tedy jako hodně velké plytvání mého času. Tohle by tedy mělo mnohem větší smysl napsat v jazyku C. A proto emulaci i samotný Basic-G odkládám na vedlejší kolej :(.

Spíše jsem měl na mysli, že jen blázen by se zahazoval s grafikem jako si Ty :)

_________________
Amiga - PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 10.10.2013, 18:59 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:30
Příspěvky: 210
Has thanked: 18 times
Been thanked: 48 times
misticjoe píše:
solaris104 píše:
Já dohrál Sexi Matrix a zanechalo to na mě psychické následky. Dejte si na ty hry pozor :-)

Ta hra je založena na brutálně úchylných hrách z let osmdesátých, kde nic nebylo tabu :-)

Lisiak4 píše:
Třeba si ještě někdy v budoucnu zopakujeme nějakou tu spolupráci alá Princ Jasoň a Amiga... :)

Nejsem proti :-) Chystám se na volné pokračování Hotelu u Zelené Sedmy, kdyby si chtěl udělat verzi pro PMD. PMD Ruléz! :-)

Hotel Zelenou Sedmu napsal Kamil Blazek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 10.10.2013, 19:06 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
No a já se na jeho originální a nepřekonatelný humorný styl gamebooků pokusím navázat a udělat pokračování.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 07.12.2013, 12:48 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Rád bych tu doplnil malý dodatek ohledně sociálních sítí. Někteří si již všimli, že mne najdou tak akorát na Google+, což je to nejmenší zlo, ke kterému jsem se odhodlal. I tak tam chodím minimálně, možná jednou za dva měsíce, a protože málokoho z Vás znám občanským jménem, tak si Vás s největší pravděpodobností nepřidám ani do circles, ani nebudu likovat vaše profily, atp. i když tady se normálně bavíme. Proto si prosím neberte osobně, pokud vaše žádost o začlenění není tři měsíce vyřízena, či je zamítnuta. :mrblue: Díky za pochopení

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 18.03.2014, 08:24 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:53
Příspěvky: 265
Bydliště: Praha
Has thanked: 68 times
Been thanked: 39 times
No jo... Petatricatnici... :candle: :clap: :drunk: :pivo: :beer: :angel:

Tak vsechno nejlepsi...

_________________
Atari 2600 7800 600XL 800XL/XE 130XE 320XE 1040STE/STFM LYNX, Sinclair ZX+ QL, Amiga 500 1200, Malina + Nejake to PC navic...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 18.03.2014, 09:35 
Offline
Profík

Registrován: 12.05.2013, 19:31
Příspěvky: 694
Bydliště: České Budějovice
Has thanked: 738 times
Been thanked: 53 times
Já se taky přidávám s přáním všeho nej! Hlavně to zdravíčko :D!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mistic JOE
PříspěvekNapsal: 18.03.2014, 10:24 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1029
Has thanked: 445 times
Been thanked: 155 times
Taky přeju vše nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz