OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 00:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Manic Miner pro PP-01
PříspěvekNapsal: 27.06.2019, 19:15 
Offline
Profík

Registrován: 15.01.2014, 20:08
Příspěvky: 783
Bydliště: Šlapanice
Has thanked: 129 times
Been thanked: 97 times
stamil píše:
Když jsem před 3 měsíci začal s první konverzí pro PP-01, tak jsem vůbec netušil jak má tento počítač uspořádanou VRAM, jak se čte klávesnice, nebo na kterém portu se generuje zvuk. Zjišťoval jsem to z tvých zdrojáků k ppsdrom a také z dekompilace utility zxscr, která je přibalena k emulátoru. Myslím, že zrovna v ní je stejný kód pro zobrazení spritu 8x8, který jsi uvedl zde v diskuzi. Jak už jsem se několikrát zmínil, bez tvého emulátoru by žádná má konverze nevznikla. A doufám, že s jeho pomocí ještě nějaké další vzniknou. Takže díky za to a vzhůru do další tvořivé činnosti…


On existuje i technicky popis PP01 kde je vše popsáno a součástí je i výkresová příloha, a na mém webu konkrétně ZDE to je už dost dlouho. Když se probudila 8bit scéna okolo PP01 tak s opravami byla svízel v tom, že nejsou schémata k PP01. Potom co jsem se zmínil, že mám technický popis i se schématy tak se na mne sesypali jak kobylky a já šel žhavit skener. Následně jsem překreslil i vlastní PP01 takže je možno postavit i repliku, dokonce překreslená verze PP01 pomohla Romanovi Bórikovy při tvorbě emulátoru … při té příležitosti mi tam objevil několik chyb (spatné názvy či záměny IO tj. nic co by zasahovalo do vlastní DPS) za což jsem, mu vděčný.

_________________
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna, aneb jsem dyslektik a dysgrafik.

http://www.sapi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manic Miner pro PP-01
PříspěvekNapsal: 27.06.2019, 19:16 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 20.02.2017, 01:17
Příspěvky: 801
Has thanked: 19 times
Been thanked: 48 times
Tak to je snad samozřejmé, že co program to samostatný adresář...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manic Miner pro PP-01
PříspěvekNapsal: 27.06.2019, 20:40 
Offline
Kecálek

Registrován: 26.01.2019, 18:45
Příspěvky: 99
Bydliště: u Mělníka
Has thanked: 7 times
Been thanked: 240 times
EC1045.01 píše:
stamil píše:
Když jsem před 3 měsíci začal s první konverzí pro PP-01, tak jsem vůbec netušil jak má tento počítač uspořádanou VRAM, jak se čte klávesnice, nebo na kterém portu se generuje zvuk. Zjišťoval jsem to z tvých zdrojáků k ppsdrom a také z dekompilace utility zxscr, která je přibalena k emulátoru. Myslím, že zrovna v ní je stejný kód pro zobrazení spritu 8x8, který jsi uvedl zde v diskuzi. Jak už jsem se několikrát zmínil, bez tvého emulátoru by žádná má konverze nevznikla. A doufám, že s jeho pomocí ještě nějaké další vzniknou. Takže díky za to a vzhůru do další tvořivé činnosti…


On existuje i technicky popis PP01 kde je vše popsáno a součástí je i výkresová příloha, a na mém webu konkrétně ZDE to je už dost dlouho. Když se probudila 8bit scéna okolo PP01 tak s opravami byla svízel v tom, že nejsou schémata k PP01. Potom co jsem se zmínil, že mám technický popis i se schématy tak se na mne sesypali jak kobylky a já šel žhavit skener. Následně jsem překreslil i vlastní PP01 takže je možno postavit i repliku, dokonce překreslená verze PP01 pomohla Romanovi Bórikovy při tvorbě emulátoru … při té příležitosti mi tam objevil několik chyb (spatné názvy či záměny IO tj. nic co by zasahovalo do vlastní DPS) za což jsem, mu vděčný.

Ten technický popis je fajn, mám ho stažený, vytištěný a stále při ruce. Ani jsem nevěděl odkud jsem ho stáhl. Teď vím, že asi ze tvých stránek. Díky za ten scan a za to, že ses o něj podělil. :like:
Ze začátku jsem ho sice nepoužíval, ale později, když jsem během konverze řešil nějaký problém se zvukem, jsem zjistil, že v něm najdu k PP-01 snad úplně vše. Teď je to můj dobrý kamarád :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manic Miner pro PP-01
PříspěvekNapsal: 27.06.2019, 22:14 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2062
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 323 times
dex píše:
Jen k jménům souborů - mám zatím všechny hry v jednom adresáři a začíná být zmatek v tom, který soubor patří ke kterému programu.
U RAIDERS.PPB a RAIDERS.COD není co řešit, tam je to hezky jasné.
Ale k čemu patří CODE1.BIN a CODE2.BIN? To není na první pohled poznat.
Stejně tak MM.BIN se špatně identifikuje, když jsou v adresáři spolu MANIC.PPB a MINER.PPB.

Sice jde v hexaeditoru (nebo na reálném počítači) loader upravit a soubory přejmenovat, ale pojmenovávat je už od začátku jasně by taky šlo.

Tak na tento problém som tiež natrafil, ale pri D40 hrách. Niekto si asi myslel, že na diskete bude iba jedna hra. Pomenovať bloky ako screen$.b a code.b je úžasné len do chvíle, pokiaľ sa nevyskytne druhá hra ktorá to má rovnako. A keď tých hier je 8, už je pekný chaos. Preto som vždy bloky pomenovával jednotným systémom, a síce jeho názvom s čiarkou a číslom (pssst,1.b, pssst,2.b atď., dohrávky zasa r-type,l1, r-type,l2...).

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manic Miner pro PP-01
PříspěvekNapsal: 28.06.2019, 06:53 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3642
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 371 times
Been thanked: 788 times
PotPalo píše:
dex píše:
Jen k jménům souborů - mám zatím všechny hry v jednom adresáři a začíná být zmatek v tom, který soubor patří ke kterému programu.
Tak na tento problém som tiež natrafil, ale pri D40 hrách. Niekto si asi myslel, že na diskete bude iba jedna hra. Pomenovať bloky ako screen$.b a code.b je úžasné len do chvíle, pokiaľ sa nevyskytne druhá hra ktorá to má rovnako. A keď tých hier je 8, už je pekný chaos.
<podpich>Hmm.... to je divne. Mam na MB02 diskete aj vyse stovky hier (dem), aj kopec suborov s rovnakymi nazvami, ale nikdy som na tento problem (co patri k comu) nenarazil...</podpich>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manic Miner pro PP-01
PříspěvekNapsal: 28.06.2019, 11:36 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2331
Has thanked: 303 times
Been thanked: 637 times
tommik píše:
Tak to je snad samozřejmé, že co program to samostatný adresář...
Na reálném hardwaru nechceš plýtvat fyzickými disketami. A tedy ani vytvářet zbytečně mnoho imagů disket na SD kartách atd... Neprozíravé pojmenování komplikuje přesně to o čem píše Dex. Např. chci-li si udělat disketu (image diskety) s tématickým výběrem her.
PotPalo píše:
Tak na tento problém som tiež natrafil, ale pri D40 hrách. Niekto si asi myslel, že na diskete bude iba jedna hra. Pomenovať bloky ako screen$.b a code.b je úžasné len do chvíle, pokiaľ sa nevyskytne druhá hra ktorá to má rovnako. A keď tých hier je 8, už je pekný chaos. Preto som vždy bloky pomenovával jednotným systémom, a síce jeho názvom s čiarkou a číslom (pssst,1.b, pssst,2.b atď., dohrávky zasa r-type,l1, r-type,l2...).
Přesně s tímtéž mám problém i na Betadisku. Často s ruským softwarem, který má tendenci si uzurpovat celou disketu pro sebe. A velice podobně se to snažím řešit taky, pokud to jde.

Typicky basicový zavaděč hra.B a k tomu soubory HRA_1.C, HRA_2.C atd... (ta malá písmena v názvu zavaděče zjednodušují napsání příkazu LOAD).

Předpokládám, že PP-01, stejně jako PMD 85 adresáře nevytváří, nebo ano?

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manic Miner pro PP-01
PříspěvekNapsal: 28.06.2019, 12:01 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 17:48
Příspěvky: 529
Bydliště: Košice
Has thanked: 423 times
Been thanked: 265 times
zxcygnus píše:
Předpokládám, že PP-01, stejně jako PMD 85 adresáře nevytváří, nebo ano?
SD-ROM Modul na PP 01 samozrejme umožňuje vytvárať aj adresáre (z BASICu). Pracuje s adresármi/súbormi priamo vo FAT32 na SD karte.

Porovnávanie s PMD 85 je zbytočné, pretože PMD 85 pracuje s obrazmi diskov na SD karte, ktoré samozrejme môžu byť v rôznych adresároch, ale v rámci MIKROSu (CP/M), ktorý tieto obrazy používa ako diskety, adresáre vytvárať nie je možné.

_________________
https://pmd85.borik.net - PMD 85 Emulátor, PMD 85, PMD 32-SD
https://pp01.borik.net - PP 01 Emulátor, PP 01, SD-ROM Modul


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manic Miner pro PP-01
PříspěvekNapsal: 22.07.2019, 20:01 
Offline
Kecálek

Registrován: 26.01.2019, 18:45
Příspěvky: 99
Bydliště: u Mělníka
Has thanked: 7 times
Been thanked: 240 times
Přikládám novou verzi Manic Minera pro PP-01. Jsou v ní 2 zásadní změny:
1) Převzal jsem intro od Ikona a doplnil do této verze. Bylo to přání samotného Ikona, jelikož nechtěl aby jeho dosavadní práce na jeho hře přišla nazmar. Také jsem se inspiroval jeho kódem a použil kompresi jednotlivých levelů pomocí programu Quido. Díky tomu se jak intro, tak hra vlezla do paměti najednou.
2) Výrazně jsem zoptimalizoval přenos mezi obrazovkovými buffery, takže je nyní hra mnohem rychlejší a tím pádem i lépe hratelná. Bohužel to mělo za následek, že jsem místo bílé barvy na vykreslování musel použít základní barvu, v mém případě zelenou. Díky tomu odpadla režie s odmazáváním předchozího obsahu obrazové paměti.
Dále je tam pár drobností, které nejsou na první pohled vidět, jako např. klávesa T pro zapnutí/vypnutí nekonečných životů.

Link ke stažení: https://uloz.to/!s1BGQmsBeYvX/miner1-1-pp01-zip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manic Miner pro PP-01
PříspěvekNapsal: 23.07.2019, 08:14 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3642
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 371 times
Been thanked: 788 times
Takze uz len doplnit farby a (ak sa to tym moc nespomali) bude to dokonale :)

Ak by si mal problem s miestom, mozes namiesto Quida na kompresiu pouzit moj LzxPack, dekompresor ma sice zlozitejsi, ale obvykle dosahuje o kusok lepsie kompresne pomery.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manic Miner pro PP-01
PříspěvekNapsal: 31.01.2020, 18:54 
Offline
Kecálek

Registrován: 26.01.2019, 18:45
Příspěvky: 99
Bydliště: u Mělníka
Has thanked: 7 times
Been thanked: 240 times
Ahoj. Zde je Manic Miner pro PP01 v barvách. Přepsal jsem ho úplně od znova. Je v něm i podpora MUSE interface. Hra si interface detekuje na začátku a spustí úvodní melodii buďto na integrovaném speakeru nebo na MUSE. Tady bych rád poděkoval romborovi za pomoc s části kódu, která provádí vlastní detekci. Taky bych rád poděkoval solarisovi za otestování betaverze.
Hra podporuje joystick. Nekonečné životy se zapínají/vypínají klávesou T. Melodie ve hře se vypne/zapne klávesou S.
Následně bych chtěl hru portovat pro Ondru.
Link ke stažení:
https://uloz.to/file/N0mj9gTX7vJO/maniccolor-zip


Přílohy:
intro.jpg
intro.jpg [ 54.63 KiB | Zobrazeno 9046 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz