OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 19:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 09.09.2020, 11:20 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 09.09.2020, 11:09
Příspěvky: 61
Bydliště: Neratovice
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
:welcome:
www.pmd85.cz

zkolar.sweb.cz
:heilpmd:

_________________
... vše okolo počítačů a mobilních platforem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 12.09.2020, 13:10 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 09.09.2020, 11:09
Příspěvky: 61
Bydliště: Neratovice
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Uvidíme s čím Libor L.A. přijde ...
Zatím jsem viděl PMD85 a stařičkou TV MERKUR jako monitor :D
Dokonce tu přímo i něco pájel, ta uvidíme co z toho nakonec vypadne ...

:comp:

_________________
... vše okolo počítačů a mobilních platforem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 24.09.2020, 05:58 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 09.09.2020, 11:09
Příspěvky: 61
Bydliště: Neratovice
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
... už aby byla nějká hratelná alfa verze PoP PMD85, viď LIBORE ?

_________________
... vše okolo počítačů a mobilních platforem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 24.09.2020, 11:52 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Předpokládám, že to by chtělo nějaký crowfunding.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 24.09.2020, 12:02 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Spíš několik Liborů L.A. :lol: Zase na druhou stranu, díky odložení PoP vznikly pro PMD 85 a myš výborné Miny a její nový ovladač, takže vše "zlé" je pro něco dobré :-). Samozřejmě bych si Prince také rád zahrál i na PMD ale herních platforem je pro něj myslím sdostatek a osobně jako potenciálně nejpřínosnější vnímám právě ten ovladač na myš :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 24.09.2020, 20:18 
Offline
Profík

Registrován: 28.07.2018, 14:37
Příspěvky: 918
Has thanked: 43 times
Been thanked: 411 times
Situace se má tak, že abych mohl navrhnout hardware PMD 85-4 (pracovní název), kterýžto navrhuji již asi desátým rokem, tak jsem vzal vedlejšák - tedy tu grafiku pro SAPI. První výsledky to už přineslo, zrovna dnes jsem jako derivát té grafiky pro SAPI navrhnul obvod synchronizace CPU 8085 s videoprocesorem. Tady cítím největší vývojový deficit a taky si chci odpočinout od software.

Ale prakticky před dokončením a emisí jsou zmíněné Miny (o víkendu snad zkompiluji konečně všechno dohromady i s autostarterem a dám ke stažení testovací verzi). Hotová je i 2nd release hry Treasure Island - tady jsem narazil u kompresního mechanismu autostarteru a tak to asi dva týdny čeká na nějaký nápad, co s tím. No a reverzním inženýringem úspěšně prošel Boulder Dash od VBG a už mi to běhá v plné kráse. Do vánoc bych chtěl doplnit barvy a uvolnit to.

No a teď PoP - více než co jiného by pomohl nějaký osobní (=prezenční) brainstormingový kroužek. Elektronická média a prostředky odvádí mou pozornost, na nosné myšlenky je nejlepší tužka, papír a motivující prostředí. To poslední nemám, jsem příliš daleko od ostatních. Takže čekám na výkřik "Heuréka" a on ne a ne přijít. Ale asi vím kudy kam. Jen se mi nechce tlačit na pilu. Pokud bych měl říci nějaký horizont pro dokončení hry, tak odborným odhadem to v současnosti vidím na letní prázdniny 2021, možná až vánoce 2021.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 24.09.2020, 21:19 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3642
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 371 times
Been thanked: 788 times
Libor L.A. píše:
jsem narazil u kompresního mechanismu autostarteru a tak to asi dva týdny čeká na nějaký nápad, co s tím.
O co konkretne ide ? Ak by som vedel pomoct, rad pomozem. Kompresia a kompresne algoritmy patria medzi moje oblubene temy ;)
Libor L.A. píše:
No a teď PoP - více než co jiného by pomohl nějaký osobní (=prezenční) brainstormingový kroužek. Elektronická média a prostředky odvádí mou pozornost, na nosné myšlenky je nejlepší tužka, papír a motivující prostředí. To poslední nemám, jsem příliš daleko od ostatních.
Ano, taky spolocny brainstroming je super vec. O to je to horsie v sucasnosti, ked nam v osobnych stretnutiach brani nielen vzdialenost, ale aj zavrete hranice...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 24.09.2020, 21:35 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 09.09.2020, 11:09
Příspěvky: 61
Bydliště: Neratovice
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
... to právě LIBOR L.A. nechce ...
SICE NEVÍM, PROČ SE TOMU TOLIK BRÁNÍ, ALE ŘÍKAL MI, ŽE TO NEDĚLÁ PRO PENÍZE...
... nabízel jsem mu osobně i pomoc s tvorbou nebo testováním, ale zatím na tom dělá hlavně SÁM

:heilpmd:

misticjoe píše:
Předpokládám, že to by chtělo nějaký crowfunding.

_________________
... vše okolo počítačů a mobilních platforem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 24.09.2020, 21:40 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 09.09.2020, 11:09
Příspěvky: 61
Bydliště: Neratovice
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
... jestli potřebuješ INSPIRACI, tak zkus trošku změnit PROSTŘEDÍ a sám uvidíš, že to půjde líp.
Každopádně pořád platí nabídka POMOCI z mé strany a jak je vidět bylo by nás i víc.
:welcome:

Libor L.A. píše:
Situace se má tak, že abych mohl navrhnout hardware PMD 85-4 (pracovní název), kterýžto navrhuji již asi desátým rokem, tak jsem vzal vedlejšák - tedy tu grafiku pro SAPI. První výsledky to už přineslo, zrovna dnes jsem jako derivát té grafiky pro SAPI navrhnul obvod synchronizace CPU 8085 s videoprocesorem. Tady cítím největší vývojový deficit a taky si chci odpočinout od software.

Ale prakticky před dokončením a emisí jsou zmíněné Miny (o víkendu snad zkompiluji konečně všechno dohromady i s autostarterem a dám ke stažení testovací verzi). Hotová je i 2nd release hry Treasure Island - tady jsem narazil u kompresního mechanismu autostarteru a tak to asi dva týdny čeká na nějaký nápad, co s tím. No a reverzním inženýringem úspěšně prošel Boulder Dash od VBG a už mi to běhá v plné kráse. Do vánoc bych chtěl doplnit barvy a uvolnit to.

No a teď PoP - více než co jiného by pomohl nějaký osobní (=prezenční) brainstormingový kroužek. Elektronická média a prostředky odvádí mou pozornost, na nosné myšlenky je nejlepší tužka, papír a motivující prostředí. To poslední nemám, jsem příliš daleko od ostatních. Takže čekám na výkřik "Heuréka" a on ne a ne přijít. Ale asi vím kudy kam. Jen se mi nechce tlačit na pilu. Pokud bych měl říci nějaký horizont pro dokončení hry, tak odborným odhadem to v současnosti vidím na letní prázdniny 2021, možná až vánoce 2021.

_________________
... vše okolo počítačů a mobilních platforem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 24.09.2020, 21:47 
Offline
Profík

Registrován: 28.07.2018, 14:37
Příspěvky: 918
Has thanked: 43 times
Been thanked: 411 times
Ohledně té komprese se jedná o banalitu. Kompresní program počítal s tím, že program před kompresí může mít maximální velikost 7E00h. A nyní je to trochu více. Buď nebudu komprimovat (v dnešní době už o nic nejde), nebo zkontroluji, v kterém okamžiku při dekompresi předběhne dekomprimovaný kód zdrojová data a problém odstraním. Lenost mi velí zvolit první variantu. Zvlášť, když si uvědomím, kolik místa zabírají například nesmyslná a duplicitní videa na internetu. Pak nějakých pár kilobajtů navíc nestojí za řeč, pokud se vejdou do paměti PMD-85.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 24.09.2020, 21:51 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 09.09.2020, 11:09
Příspěvky: 61
Bydliště: Neratovice
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
... jak říkáš :lol: :D :like:

Libor L.A. píše:
Ohledně té komprese se jedná o banalitu. Kompresní program počítal s tím, že program před kompresí může mít maximální velikost 7E00h. A nyní je to trochu více. Buď nebudu komprimovat (v dnešní době už o nic nejde), nebo zkontroluji, v kterém okamžiku při dekompresi předběhne dekomprimovaný kód zdrojová data a problém odstraním. Lenost mi velí zvolit první variantu. Zvlášť, když si uvědomím, kolik místa zabírají například nesmyslná a duplicitní videa na internetu. Pak nějakých pár kilobajtů navíc nestojí za řeč, pokud se vejdou do paměti PMD-85.

_________________
... vše okolo počítačů a mobilních platforem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 24.09.2020, 23:33 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2062
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 323 times
Nejde to rozdeliť na dve časti? Komprimovať len dobre komprimovateľné dáta, a nekomprimovateľný kód iba skopírovať ako druhú časť?

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 24.09.2020, 23:58 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Rozšířená paměť PP01 již brzy bude umožňovat na 8bit doslova nezřízené plýtvání s pamětí, tak doufám že PMD 85-4 také přijde s větším rozsahem než 64 kB, řešeným buď shodně s PP aby se snáze portovaly aplikace nebo případně více k původnímu hw návrhu PMD kompatibilní 256 kB verzí PMD 85-3, funkčně materializovanou zatím jen v emulátoru bratří Bóriků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 26.09.2020, 12:43 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 09.09.2020, 11:09
Příspěvky: 61
Bydliště: Neratovice
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Co to tady zase prasíte?

_________________
... vše okolo počítačů a mobilních platforem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PMD85 a nové hry od Libor L.A.
PříspěvekNapsal: 26.09.2020, 13:56 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 09.09.2020, 11:09
Příspěvky: 61
Bydliště: Neratovice
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
HRY A PROGRAMY NA PMD85 OD LIBORA L.A.

https://www.pmd85.cz/?page_id=236

_________________
... vše okolo počítačů a mobilních platforem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz