OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů

Old Comp Prty VI - 11. a 13. z 2020

Právě je 21.09.2020, 02:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PC16NB ZPA Nový Bor
PříspěvekNapsal: 19.08.2019, 09:00 
Profík

Has thanked: 90 times
Been thanked: 113 times
Prosimte mohl bys omerit ten plech ve kterem je disk a fdd? A udelat par foto kde a jak je prisroubovany. Diky J.

PříspěvekNapsal: 20.08.2019, 09:16 
Kecka

Has thanked: 0 time
Been thanked: 8 times
Plech je přišroubovaný dvěma šrouby viz foto označených šipkou . Rozměry jsou DxŠxV 195x145x85mm

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

PříspěvekNapsal: 14.10.2019, 08:21 
Pan Štábní

Has thanked: 216 times
Been thanked: 367 times
faraon píše:
TE-DOS 2.00 jsem dostal od sousedů s Commodorem PC-1, který tam měly děti "na hraní" ještě v roce 2000 :lol:
Vyměnil jsem ho za 386ku se spoustou her, na které si mohly hrát doopravdy a barevně.

Hlásí se jako MS-DOS 3.20, ale má řadu vlastností které M$ implementoval až ve verzi 5.00! A některé další neimplementoval nikdy, třeba parametr /Q (query), který u příkazů vynutí potvrzení akce uživatelem, se mi tady opravdu líbil. Narazil jsem na něj až u některých programů v Linuxu (zděděných z Unixu), takže to o pouhém přepsání copyrightu určitě není pravda. Viděl bych to spíš na disassemblování a masivní editaci.
Verzi 1 nemám, tu porovnat nemůžu, ale na té dvojce je hromada vlastní práce a velký uživatelský posun, možná právě k tomu Unixu, který byl plánovaný jako operační systém pro pozdější 90. léta. Na větších počítačích se používal už roky, a s přechodem SMEP od osmibitových procesorů k vícebitům se s ním do budoucna počítalo i pro mikropočítače.

computerasylum píše:
O tom TESLA DOSu jsem slyšel, že to je MS DOS, v kterém je pouze editorem změněn copyright. Microsoft byl přepsán na Tesla ... Dost tomu věřím, protože v té době jsem tam pracoval a takovéto excesy tam byly běžné. Obdobně prý postupovali také ve výzkumném ústavu výpočtovej techniky v Žilině při "vývoji" vlastního operačního systému..

Trochu jsem TEDOS trápil a rozhodně není jen přeložený copyright, na tomhle někdo pár hodin strávil...
Našel jsem i jednu chybu - SYS nepřenese command.com, musí se přehrát ručně...
Kdyby to někdo chtěl zkoušet na PC nebo XT, tak v příloze je oškubaný 720kb image.
Příloha:
tedos_720k.zip [481.43 KiB]
92 krát

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]