OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů
Právě je 25 čer 2017, 18:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2017, 10:04 
Radil

Has thanked: 29 times
Been thanked: 49 times
O mega bloků nepadlo ani slovo - AMC jich má cca 1600, proto ten nový maximální počet 2048 (aby byla nějaká rezerva). Správnost tapky AMC ověřena v několika emulátorech. A ještě jedna hra měla takovej absurdní počet bloků, sice asi jenom 700, ale název jsem si nepoznamenal. Kdo tohle vymejšlel, nevím.

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2017, 11:41 
Pan Štábní

Has thanked: 58 times
Been thanked: 220 times
misticjoe píše:
Počkej, počkej. Chceš mi říct, že AMC má mega bloků? Toho jsem si nikdy nevšiml.
Ehm, "mega" je milion, ne tisíc... 8-)

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2017, 17:07 
Site Admin

Has thanked: 709 times
Been thanked: 708 times
Pravdu díš. Špatně jsem zvolil slovo - to víš, už je člověk zblblej těma giga-mega-tera :-) Tahle šílenost je evidentně ještě u originálek After The War a Rescue from Atlantis. Každopádně loading je prakticky neposlouchatelný.

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2017, 17:09 
Radil

Aha, Jiiira ten překlep pochopil, ale já ne - sorry, na mě se holt musí exaktně... :-)

PříspěvekNapsal: 14 čer 2017, 08:12 
Radil

Verze 1.3.5, jejímž hlavním přínosem jsou opravy chyb imagů zavlečených během refaktoringu ve verzi 1.3.3 (vypadl například poměrně důležitý řádek označující raw image jako "dirty"; mohli jste si tedy do raw image naimportovat co jste chtěli, ale výsledek nešel uložit - image nebyl označený jako modifikovaný a nebylo tedy co ukládat; toto se netýkalo image DSK a floppy mechaniky - ty fungovaly jak měly). Zde je tedy souhrn úprav v této verzi:

- opraveno označování sektorů raw image jako "dirty"
- opraveno odformátování DSK (pouze kosmetická úprava)
- přidáno automatické určení latencí mechaniky (první experimentální verze - zatím jsem další možnosti nestačil prodiskutovat se Simonem Owenem)
- přidány základní webové stránky dostupné z menu Help

V následující verzi 1.3.6 bych rád dodělal drobnosti, které jsem nestihl v této verzi (kvůli chybě v raw-imagi jsem verzi 1.3.5 chtěl mít zveřejněnou co nejdřív). Ve verzi 1.4 bych se vrhnul na systém CP/M, od kterého je existující MS-DOS odvozen - jeho implementace by proto nemusela být tak náročná.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina