OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 12:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 02.03.2022, 11:47 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2018, 15:32
Příspěvky: 30
Has thanked: 20 times
Been thanked: 19 times
tomascz píše:
[*]Elektronický jízní řád ČD - disk je copy-protected, 81.cylindr obsahuje tajnou stopu, takže bohužel se mi nepodařilo v DosBoxu nainstalovat (a PCem nemám nakonfigurovaný). Každopádně tipuju, že se bude jednat o takovou tu nevzhlednou DOSovou aplikaci, která teprve nedávno byla nahrazena klasickou okenní aplikací. Link ke stažení dávám se zpožděnímzde :-)

Obrázek


Ahoj Tome,

v prvom rade ďakujem za Tvoje hodnotné príspevky. ;)

EJŘ ČD som skúšal na PCem, ale vypisuje tú istú chybu ako DOSBox.

Až neskôr pozerám na 3,5 palcovú disketu na obrázku...

Všimol som si, že PCem odmieta na-mount-ovať disketu na 3,5 mechaniku.

Veľkosť image-u napovedá, že je pre 5,25 mechaniku a skutočne po na-mount-ovaní na 5,25 v PCem ide prečítať.

Možno je môj dotaz mimo misu a chápem, že aj 3,5-ky diskety bývali fomátované na 1,2MB.

Cez to všetko, by ale mala ísť disketa resp. image prečítať v 3,5 mechanike, nie?

Je možné natvrdo urobiť image, ktorý prečíta 3,5-ka disketovka?


Vydrýsek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2022, 11:50 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:23
Příspěvky: 1910
Bydliště: Vsetín
Has thanked: 517 times
Been thanked: 812 times
Si pamatuji, že jsem ve své době tuto disketu kopíroval programem VGA Copy a prošlo to :-)

_________________
cs.speccy.cz, ondraspo186.8u.cz, zx-spectrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2022, 14:52 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Vydricak píše:
tomascz píše:
EJŘ ČD som skúšal na PCem, ale vypisuje tú istú chybu ako DOSBox.
Aha, tak to budu muset ještě *.IMA rozšířit na plných 81 cylindrů, ne jen pouze "osmdesát a půl" - podobně jako Tajemství Oslího ostrova mělo skrytý data na obou stranách 81.cylindru by pak doufejme měly i diskety Českých drah fungovat. Pokud si s tím předchozí majitel třeba už nehrál a něco tam omylem nesmáz nebo nezměnil...

Vydricak píše:
Veľkosť image-u napovedá, že je pre 5,25 mechaniku a skutočne po na-mount-ovaní na 5,25 v PCem ide prečítať.
Oops, já jsem totiž obdržel i 5.25" demo disketu a nevšim jsem si, že jsem ji zaměnil za tu 3.5" na obrázku. (Tak jsem přeci jen měl ty adresáře na disku pojmenovaný správně.) :-)

Teď nevím jestli mám tady v Praze image i tej 3.5" diskety - jestli ano, tak to nasdílím zítra, jinak až koncem příštího týdne.

Vydricak píše:
Možno je môj dotaz mimo misu a chápem, že aj 3,5-ky diskety bývali fomátované na 1,2MB.

Cez to všetko, by ale mala ísť disketa resp. image prečítať v 3,5 mechanike, nie?
Ano, na množství sektorů se nehledí - jediný co od MS-DOSu tuším 3.x rozhoduje je hustota záznamu, kterou řadič zvolil aby přečetl boot sektor (kde tedy teprve najde info o množství sektorů).

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03.03.2022, 20:01 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2018, 15:32
Příspěvky: 30
Has thanked: 20 times
Been thanked: 19 times
tomascz píše:
Oops, já jsem totiž obdržel i 5.25" demo disketu a nevšim jsem si, že jsem ji zaměnil za tu 3.5" na obrázku. (Tak jsem přeci jen měl ty adresáře na disku pojmenovaný správně.) :-)


Obrázek

Je to jasné, jízdní řád na 3,5 palcovej diskete je na rok 1994/95 a na obrázku je vidieť, že je to asi to demo na rok 1993/94.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 04.03.2022, 11:46 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Díky moc za potvrzení :-) No on problém vznikl samozřejmě při konverzi DSK image na IMA: Protože protipirátská ochrana (která mi u dema nedává smysl) je jen na nulté straně. Při jejím "sázení" do IMA se vytvořil kompletní 81.cylindr (obě strany), tajné sektory se zapsaly, jenže pak přišla prázdná první stopa - ta naopak zase celý 81.cylindr zrušila, včetně už zapsaných tajných dat.

Obrázek


Včera jsem to fixnul - zrušit celý IMA cylindr má nyní právo jenom nultá strana (třeba během "odformátování"), právo kdykoliv jej vytvořit zůstává všem stranám (třeba během dumpu). Opravený image je opět na Uložto. Ostrá verze pro rok 94/95 tedy bude mít zpoždění, protože tady mám jenom dříve vytvořený IMA soubor bez 81.cylindru. "Pokud zjistítě (...) jakoukoliv závadu, omezující funkčnost programu nebo datovou chybu, reklamujte ji laskavě u svého dodavatele." Je tedy dobře, že ses na mě obrátil :-)


Obrázek



Edit: Protože předevčírem jsem si zapomněl flashku v kanclu, tak jsem si opravu připravil na jinou flashku, kterou jsem včera ráno pro změnu zapomněl doma :-) Čili odepisuju až se zpožděním. Českým drahám je prostě zpoždění souzeno :-D

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.03.2022, 17:06 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Aby v tom byl aspoň trochu ordnung, tak zde je ještě jednou funkční image dema Jízdních řádů ČD a k němu správný obrázek diskety:

Obrázek


A zde správný (a snad i funkční, nemám nakonfigurovaný PCem) image ostré verze Jízdních řádů 1994/5 i s 81.cylindrem obsahujícím protipirátskou ochranu.

Obrázek

Obrázek


Verzí 1.6.5 tu nebudu obtěžovat - pokud jste online, aplikace na ni sama upozorní, jinak mrkněte na přelomu února a března do repozitáře, kde by už měla být ke stažení.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 18.03.2022, 15:10 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2018, 15:32
Příspěvky: 30
Has thanked: 20 times
Been thanked: 19 times
Ahoj,

Oba jizdni rady funguju perfektne :like: .

Diky moc.

Vecer pridam fotky.


Vydrysek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 19.03.2022, 12:33 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2018, 15:32
Příspěvky: 30
Has thanked: 20 times
Been thanked: 19 times
tomascz píše:
A zde správný (a snad i funkční, nemám nakonfigurovaný PCem) image ostré verze Jízdních řádů 1994/5 i s 81.cylindrem obsahujícím protipirátskou ochranu.


Posielam sľúbené screenshoty ;) :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Vydrýsek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 19.03.2022, 20:15 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 24.05.2018, 22:32
Příspěvky: 1972
Bydliště: Most, Praha
Has thanked: 863 times
Been thanked: 697 times
Jsem rád, že někdo ví, jaké souborové manažery má používat. :like: :D

_________________
i++ (INC) increment
i-- (DEC) decrement
i@@ (EXC) excrement


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 10.06.2022, 14:12 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
S překryvem do Co vás dnes potěšilo: Konečně jsem se pochlapil a po mnoha letech a koupil v Ikei šteláře na ty svoje zahraniční poklady. Do tý doby jsem hry měl jen ve velkých krabicích, prostrkaný menší ve větších jako bábušky a poskládaný v krabicích jako tetris. Nejhezčí mi přišel podhled od podlahy, nicméně až teď když jsem připravoval fotky jsem zjistil, že mám na všech fotkách kousek prstu :-) Celé to je v předsíni, aby mi slunce nevypalovalo barvy. Pár věcí mám ještě na Šumavě, pár věcí ještě ve skladu ve Státech.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Každou hru předtím, než ji přidám do sbírky, očistím/vydrbu sanytolem, včetně vnitřku (disket a papírů). Občas to jde líp (to když je karton z výroby potaženej tenkou fólií, třeba čtvercové tituly od Codemasters v tomto vlákně), jindy to jde hůř a malinko "nabírám barvu." Někdy mi ubrousek zůstává pod rukama černej, jindy jenom lehce šedej. Zde jsem očistil vrchní stranu hry Home Alone (Capstone, 1991). Kevinovo výraz odpovídá stavu :-D


Obrázek


Pro představu jak byly zahraniční tituly obsahově bohatší než ty české:


Obrázek


Protože se blíží víkend, dávám k dobru i image (s extrahovaným obsahem). Hra má naivní protipirátskou ochranu - zadání jednoho písmene z matice písmen na dodané kartičce (barva písma je záměrně světlá, aby to dobové xeroxy nezvládly okopírovat; každý autista si ale mohl kartičku jednoduše ručně přepsat, odtud použití slova "naivní"). Do archivu přikládám i sken manuálu a klávesových zkratek.


Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek


Čili chci tím jen říct, testovacího materiálu na další vývoj je dostatek :-D

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 10.06.2022, 14:30 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:34
Příspěvky: 551
Has thanked: 408 times
Been thanked: 166 times
Mohl bys jeste do prispevku dopsat adresu a datum, kdy nebude nikdo doma? :-D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 10.06.2022, 14:44 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Ach nikoliv - nenech se zmýlit, moje sbírka je oproti jiným fajnšmekrům v týhle zemi jen taková maličkost, pouhé dva šteláře! ;-) Ty fakt rare/bizarní tituly v ní bohužel stále chybí :-(

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11.06.2022, 10:12 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3642
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 371 times
Been thanked: 788 times
V prvom momente som to precital takto:
...očistím/vydrbu sanytolem, včetně vnitřku disket...
;) :) :D :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11.06.2022, 11:24 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Ježišikriste!!! :o Pozor na to uzávorkování :D

Ale v jednom videu jsem viděl, že to nějakej archivář pinzetou pootevírá a vytahuje z plastu 3.5" kotouček, kterej pak očištěnej zase vrací zpátky. Takhle dalece to ale nečistím (když už, tak jen zkrz okýnko) :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.08.2022, 09:42 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Bez většího povídání kolem, verze 1.6.6 (GitHub) s mnoha drobnými opravami. Speciálně pro oldcompí komunitu je tam tajná read-only podpora imagů SuperCard Pro (*.SCP) - stačí binárku přejmenovat na RIDEOC.EXE (na velikosti písmen nezáleží). Pokud necháte původní název, bude se jednat o běžnou verzi jak ji uvidí všichni ostatní. Ke kartě SuperCard Pro samotné už jsem si vylil srdíčko jinde :D :shrug:

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz