OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 21:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21.06.2021, 08:51 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3642
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 371 times
Been thanked: 788 times
tomascz píše:
i ten digitální archiv zabírá místo
To je pravda, ale zase dalsi HDD / NAS... dokupis jednoduchsie, nez dalsiu miestnost do bytu ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.06.2021, 10:48 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
No... to přijde na to kde bydlíte :lol: V takových favelách to není zase tak velký problém. A to jsem nenašel ty opravdové lahůdky kdy je celá místnost jen podepřená několika lešenářskými trubkami a zvenku přilepená na původní dům. Prý málo místa 8-).


Přílohy:
Vertical-Home-Structure-in-Rocinha-Favela-in-Rio.jpeg
Vertical-Home-Structure-in-Rocinha-Favela-in-Rio.jpeg [ 474.96 KiB | Zobrazeno 7247 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.06.2021, 12:50 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2394
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 426 times
Been thanked: 446 times
No tak to už je dost OT.

Mně by zajímalo, co je potřeba k tomu, aby RIDE podporoval DP-DOS. Asi by se to dost hodilo, jak jsem teď zálohoval, tak D80 jsem si otevřel a prohlédl hned, ale DP-DOSY jen na reálném HW. Zatím žádný emulátor diskface neumí.

Přitom disketa je obyč MFM, stejný fyzický formát jako dos, ani netrpí MDOS neduhy. Jen ta FAT je jaksi jiná.

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.06.2021, 13:09 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2331
Has thanked: 303 times
Been thanked: 637 times
Starej_Mraf píše:
No tak to už je dost OT.

Mně by zajímalo, co je potřeba k tomu, aby RIDE podporoval DP-DOS.
A neméně důležitá otázka, jestli se na DP-DOSu vyskytovaly nestandardní formáty. Já jsem nějaké diskety kdysi zálohoval pomocí linuxového dd, tak mě zajímá, jestli to opravdu lze považovat za funkční zálohu, nebo jestli je mám zálohovat znovu (a zapojovat kvůli tomu PC s W98... nebo problematičtěji sestavit PC s WXP, k notebookům 5 1/4" FDD nepřipojím).

Tím dd se načetly všechny diskety, pokud opravdu neměly vadné sektory, tak hádám, že to bude ok... ono toho softu pro DP-DOS moc není 90% toho, co mám, jsou snapshoty a kopie z MDOSu.

(ty zálohy nejspíš už máš, šířil jsem je před lety).

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.06.2021, 13:40 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Starej_Mraf píše:
Mně by zajímalo, co je potřeba k tomu, aby RIDE podporoval DP-DOS.
Oddědění od třídy CDos. Začal jsem k tomu někdy vloni paralelně s BS-DOSem smolit tutoriál, nicméně pak jsem to odložil stranou. Budu to muset revidovat, protože některý funkce/metody už neplatí (tak úplně). Teprve pak to budu moct dokončit.

Ale teď prosím dejte Tomášovi oddech :puke: :bang: :bomba: :gunjozo: :hang:
:)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.06.2021, 13:59 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2394
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 426 times
Been thanked: 446 times
zxcygnus píše:
A neméně důležitá otázka, jestli se na DP-DOSu vyskytovaly nestandardní formáty. Já jsem nějaké diskety kdysi zálohoval pomocí linuxového dd, tak mě zajímá, jestli to opravdu lze považovat za funkční zálohu, nebo jestli je mám zálohovat znovu (a zapojovat kvůli tomu PC s W98... nebo problematičtěji sestavit PC s WXP, k notebookům 5 1/4" FDD nepřipojím).

Tím dd se načetly všechny diskety, pokud opravdu neměly vadné sektory, tak hádám, že to bude ok... ono toho softu pro DP-DOS moc není 90% toho, co mám, jsou snapshoty a kopie z MDOSu.

(ty zálohy nejspíš už máš, šířil jsem je před lety).

Pokud vím, tak nic extra nebylo. Zálohování pomocí dd opravdu stačí, zapisoval jsme tyhle image zpátky samdiskem a chodí. Ikdyž kryoflux hlásí jakási nestandardní data v gapech, tak DP-DOS s nimi stejně nepracuje, protože diskety jsou nejen čitelné, ale lze na ně i zapisovat.

2 tomascz: Tu otázku jsem myslel jinak, třeba potřebuješ image prázdné a zaplněné diskety, disketu a podobně...

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.06.2021, 23:24 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 11.06.2018, 15:32
Příspěvky: 30
Has thanked: 20 times
Been thanked: 19 times
Zdravím,

tu sú k dispozícii disketové inštalátory update Biblia Sacra a Písmo svaté pre bezproblémový beh na Pentium III a IV:

https://uloz.to/file/5BRyeWbliLcp/biblia-sacra-pismo-svate-diskety-update-7z#

PS: Biblia Sacra, po inštalácii hlavný program funguje. Na zoznámenie sa s programom a načerpanie atmosféry z roku 1995 postačujúce. ;)


Vydrýsek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22.06.2021, 13:29 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Starej_Mraf píše:
třeba potřebuješ image prázdné a zaplněné diskety, disketu a podobně...
Hlavně, především a v neposlední řadě - specifikaci. Image už jsem si stáhnul odtud už (podle časový známky) v roce 2019 :A

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27.06.2021, 10:08 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
Já už jsem se trochu v těch fíčurách ztratil, tak bych se rád zeptal: když tu mám externí USB floppy od ConnectIT, budu s ní schopen pracovat s nějakými ZXkovými disketami? Zajímá mě především Betadisk, ale nepohrdnu ani informací o ostatních ZX formátech... ;)

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27.06.2021, 16:59 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Ne - externí USB mechaniky nejsou zatím vůbec podporovány (viz naopak krátký seznam aktuálně podporovaných). U externích mechanik je ten problém, že jejich řadič je mnohdy napevno nakódovanej na standardní IBM kapacity (720/1440 kB) a nenechá se přesvědčit o jiný geometrii, třeba zrovna tý TR-DOSový :(


Z jiného soudku - ten KryoFlux v kombinaci s custom dekodéry je opravdu fantastická věc na zálohování. Skoro až začínám brát 5.25" HD diskety na milost :-D Dnes úspěšně zachráněn (dekodérem Marka Ogdena) další český soft - (zřejmě?) OEM verze textového editoru ESO plus 3.0 (Uložto), s opravdu hodně mizernou čitelností na standardním inteláckým řadiči :dislike: :)

Obrázek

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08.09.2021, 09:52 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Trelix moudře "nelajknul" verzi 1.6-TNK, poněvadž tam byla bota v podobě nemožnosti ukládat modifikovaný raw image (např. *.TRD) - což je poměrně závažná vada u programu na práci s disky. Za tento nedostatek se omlouvám (snad jste vyřešili buď přechodem na předchozí verzi nebo příkazem Disk → Dump). Příště mi to na kolenou vás prosím hlašte :god: Jsem rád za každou připomínku - tím víc, pokud se jedná o report chyby!!

Každopádně k nemožnosti ukládání mě navedl Stephen Day, který mi na GitHubu hned natřikrát zaúkoloval novými požadavky týkajícími se Amigy a Greaseweazle. Můžu potvrdit, že amigácký řadič Paula bude ve verzi 1.6.3 a GW v 1.7. Nicméně to navedení na problém s ukládání bylo přes notně uleželé Issue 11 týkajícího se ručního zadávání geometrie raw imagů. Tohle issue jsem v roce 2018 zavedl kvůli ComputerAsylumovi a jeho HP formátům, které budou zřejmě až ve verzi 3.765.4 (teď jsme u verze 1.6.1, changelog, download), pokud se toho coby neočkovaný alespoň na lůžku připojený ke kyslíku dožiju...

Ukládání je tedy opraveno, geometrii je možné nyní zadávat ručně (Disk → Open / Open as), přibylo pár low-level analýz (neformátované regiony stopy, fuzzy bity, atd.), urychlila se kresba v hexa-editoru pod Win10 a opravilo se pár kosmetických drobností. To vše jen proto, abych opět nedokázal vydolovat funkční instalátor z disket Rytířů grálu - něco mi pořád ještě uniká, a přitom ten záznam (podle grafů) není nijak závratně špatnej :-( Ohodnotil bych ho na "3.6, not great, not terrible" - ale třeba mi na to už nestačí stupnice, jen o tom furt nevím. Ještě zkusím nějaký kejkle a pak se začnu poohlížet po někom kdo má další kompletní floppy exemplář k digitalizaci.

Enjoy.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.09.2021, 10:22 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Rychlej fix hard crashe při skrolování krátkého obsahu v hexa-editoru pomocí kolečka myši, verze 1.6.1.1 (changelog a download). Člověk kolečko rád opomíjí, protože myš při vývoji nepoužívám... :bang:

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14.10.2021, 10:29 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Stabilizační verze 1.6.2 (changelog a download) - nic dalšího zvláštního se během vývoje neudálo, takže tentokrát netradičně jen takto krátce :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.10.2021, 06:16 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 05.12.2013, 09:01
Příspěvky: 289
Bydliště: Praha
Has thanked: 1150 times
Been thanked: 83 times
Ahojky ☺
Při startu mi vždy vyskočí tohle okno:
Obrázek
:speccy: :like: :speccy:
PS.
Wokna10/64b
-
PPS
...dále:
Obrázek
..po odklepnutí OK opět vyskočí to první okno.

_________________
//// eLeMeNt_v1; ZX Nucleon512_v2A; ZX Spectrum; ZX Spectrum+; ZX Spectrum 128k; ZX Spectrum 2B; SDI-1; Sparrow 48K; Didaktik D80; D80min; Didaktik Melodik; Betadisk; Divide; Aritma 517; ZX Diskface Plus B; BDI; NewBetaDisk-css; DigitalTapeRecorder_v2; ZX-VGA-JOY; ///A500mini;


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15.10.2021, 09:49 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Tak tohle jsem doufal, že se děje jenom na mým tweaknutým firemním stroji :-(
Na osobním ani na strojích kolegů se to neděje, tak jsem tomu nepřikládal váhu. Moc dobře rozumím jak je to otravný, tak s tím v 1.6.3 zkusím něco udělat :like: :like:

Edit: Mapping češtiny PC na češtinu Desktopu bych rád pošachoval v Issue 55, které zatím vyhnívá kvůli prioritnějším požadavkům. Ale to první s MS Storem je celkem významný, tak na to se kouknu přednostně :like:

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz