OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 19.03.2024, 10:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 24.09.2018, 12:33 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 17:48
Příspěvky: 529
Bydliště: Košice
Has thanked: 422 times
Been thanked: 265 times
tomascz píše:
To je klidně dobře možný a je skvělé, že se to pořád vyvíjí. Akorát tenkrát kamarád pouštěl delpháckou aplikaci, která si nesla všechno potřebné ve své binárce, takže (k mému dobovému překvapení) nebyl problém ji spustit. Nevím, jak to bude s MFC aplikací. Možná pokud budou i knihovny MFC v adresáři s RIDE, tak to bude třeba taky šlapat. Ve středu bych nasdílel binárky včetně MFC knihoven a budu rád, pokud to nějaký dobrovolník prubne, díky :-)
Visual Studio umožňuje zostaviť EXE, ktoré bude sebestačné a nebude potrebovať žiadne extra DLL, okrem, samozrejme, štandardných Win DLL. Používam to v našich firemných aplikáciách, keďže potrebujeme mať istotu, že u klienta to nebude vykrikovať, že mu niečo chýba. Skrátka, stačí nám distribuovať iba samotné EXE.
Takže v Release konfigurácii mám na karte General nastavenú voľbu Use of MFC na Use MFC in a Static Library. Pochopiteľne, výsledné EXE je o mnoho väčšie, ale to v súčasnosti vôbec nevadí.

_________________
https://pmd85.borik.net - PMD 85 Emulátor, PMD 85, PMD 32-SD
https://pp01.borik.net - PP 01 Emulátor, PP 01, SD-ROM Modul


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.09.2018, 12:52 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3636
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 371 times
Been thanked: 788 times
rombor píše:
Visual Studio umožňuje zostaviť EXE, ktoré bude sebestačné a nebude potrebovať žiadne extra DLL, okrem, samozrejme, štandardných Win DLL. Používam to v našich firemných aplikáciách, keďže potrebujeme mať istotu, že u klienta to nebude vykrikovať, že mu niečo chýba. Skrátka, stačí nám distribuovať iba samotné EXE.
A ja len upresnujem, ze toto umoznuje aj QT. Vsetky svoje potrebne kniznice vie staticky prikompilovat k exacu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.09.2018, 13:45 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1552
Has thanked: 485 times
Been thanked: 633 times
To já vím, ale nemám šanci to udělat se starým MFC 4.2 pod soudobým Visual Studiem :-( Nasdílení knihoven MFC (a jejich závislostí) se zdá být zatím tedy jediné řešení :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25.09.2018, 14:12 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1552
Has thanked: 485 times
Been thanked: 633 times
Zde dávám k prubnutí aktuální verzi 1.4.4.1 s přidanými dobovými knihovnami MFC a VC Runtime (Uložto). Závislosti RIDE na knihovnách jsem zjistil free aplikací Dependency Walker (dají se zjistil i závislosti knihoven na knihovnách a tak rekurentně dále). Některé knihovny se Dependency Walkeru nepodařilo načíst (pravděpodobně tedy v systému Win7 nejsou), ale aplikace se přesto vpohodě spustí - nevím jaké to bude mít dopady na funkčnost pod Wine...


Přílohy:
dependencyWalker.png
dependencyWalker.png [ 27.96 KiB | Zobrazeno 11279 krát ]

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28.09.2018, 20:53 
Offline
Prvnička
Uživatelský avatar

Registrován: 14.09.2018, 20:01
Příspěvky: 15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
tomascz píše:
Nicméně, nahrál jsem ti na Uložto okleštěné Visual Studio 2010 Express (dneska už se to blbě shání).

- NET Framework 4 (f).exe - .NET framework 4.0 ("free" - ono "f" v závorce)
- NET Framework 4 KB2468871 (f,x86).exe - nějaké jeho bugfixy, možná budeš muset stáhnout 64-bitovou verzi, KB číslo ti usnadní ji najít
- Visual C++ 2010 Express (f).exe - okleštěná instalačka Visual C++ 2010 Express, tj. ne celé Visual Studio; po rozbalení obsahuje složku WCU, do které rozpakuj buď soubor WCU Full (f).exe (všechny položky nutné pro hladký průběh instalátoru), nebo WCU Lite (f).exe (minimální množství položek, kdy instalátor může brblat, že něco se nepodařilo nainstalovat, například databázové záležitosti, ale instalaci přesto dokončí); edit: nejsem si vědom, že bych do Expressu musel instalovat zdrojáky MFC - instalátor pouze na disk zapíše hlavičky a MFC runtime a toť by mělo být vše pro build v Release a Debug modech (nikoliv pro mód Release MFC 4.2, ale to je trochu komlikovanější)
- WCU Full (f).exe a WCU Lite (f).exe - viz výše
- Visual Studio 2010 Express SP1 KB983509.msp - kumulativní bugfix Visual Studia 2010, aplikovatelný i na Express vydání (instalátor zjistí, že máš jen VC2010 Express a patchne pouze to)
- Visual C++ 2010 SP1 Compiler Update KB2519277.exe - update kompilátoru VS2010, ale nevím teď, jestli jenom pro verzi Professional nebo i pro Express

Díky moc, ale zrovna tohle bych nedělal. Microsoft není znám zrovna pro svoji toleranci k redistribuci jejich proprietárního vlastnictví. Radši bych to smazal.
tomascz píše:
Zde dávám k prubnutí aktuální verzi 1.4.4.1 s přidanými dobovými knihovnami MFC a VC Runtime

No tak já to prubnul a právě ty binárky MFC jsou problém protože nejdou naimportovat. Ale stačí je smazat, nainstalovat si pomocí winetricks mfc42 (nainstaluje to i tu VC redistributable) a pak RIDE lítá jako z praku. I s ikonkou ;-)
Příloha:
RIDE_wine.png
RIDE_wine.png [ 110.74 KiB | Zobrazeno 11207 krát ]

Ale o tohle mi vůbec nešlo. Když jsme u toho, tohle není absolutně „the Linux way“. Přímo v jádře jsou jednak přímo ovladače pro FAT systémy (od FAT12 nahoru), jednak existují nějaké drivery pro FUSE a jednak existují přímo nástroje pro forenzní analýzu FS podobné RIDE. Mně se třeba líbí fatcat. Ten jde zkompilovat úplně bez problémů. A vůbec. Zapomeňte na to. Opravdu jsem si chtěl jen zkompilovat RIDE, protože to tak dělám vždycky, ale prostě jsem nepočítal že Microsoft. Celá věda. Není to autorova chyba, očividně s tím nic nelze udělat, keep up the good the work a toť vše.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29.09.2018, 10:21 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1552
Has thanked: 485 times
Been thanked: 633 times
No tak to je naprosto parádní, že se to podařilo rozběhat i pod Linuxem! Sice to není úplně stoprocentní (spíše 99% - font písma nesedí), ale jinak tleskám Wine a tobě děkuji za skvělou práci :clap: :-)

Grunt píše:
prostě jsem nepočítal že Microsoft
Hezky řečeno :-D Ano, problémy s kompilací pod novějšími Visual Studii jsem objevil teprve nedávno, takže to fixnu (Issue #15) dřív, než to na konci série 1.4.x na krátkou dobu zalomím. Btw, momentálně to není nijak zvlášť forenzní záležitost. Rád bych ale, aby byla právě oním Issue #6, Browsing raw sector data in hexa-mode, které jsi už taky zmínil.

Trelix ještě objevil problémy s kolečkem myši pod některými okny (Issue #16).

Ještě jsem chtěl založit jedno issue, ale úspěšně jsem zapomněl jaké... Snad si jako starej sklerotik vzpomenu.

Jinak co se redistribuce microsoftích věcí týče - asi možná minimálně u Visual C++ by mohli brblat, protože jsem jim ho rozkuchal a neredistribuuju ho vcelku, ale jinak nejsem ani první ani poslední kdo ho někam nahrál. Nicméně nemám linky na smazání, takže už to tak nechám :-)

Zatím moc díky všem za nápady a připomínky. Nadcházející verze 1.4.5 přinese (značné) urychlení práce s floppy mechanikou, ale ještě to musím protestovat než to vypustím, takže stay tuned :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29.09.2018, 12:20 
Offline
Prvnička
Uživatelský avatar

Registrován: 14.09.2018, 20:01
Příspěvky: 15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
tomascz píše:
Sice to není úplně stoprocentní (spíše 99% - font písma nesedí)

Ty mají zvlášť balíček. Wine nepoužívám, tak jsem je ani neinstaloval, ale pokud by někdo vyloženě chtěl dle mého názoru by to neměl být problém. S takto jednoduchými aplikacemi nebývá problém.
tomascz píše:
Btw, momentálně to není nijak zvlášť forenzní záležitost.

Já doporučuju mrknout na ten fatcat. Ten dovede listovat a obnovovat smazané soubory (undelete), opravovat poškozený souborový systém, hackovat FAT tabulku:
Citace:
fatcat v1.0.6, Gregwar <g.passault@gmail.com>

Usage: fatcat disk.img [options]
-i: display information about disk
-O [offset]: global offset (may be partition place)

Browsing & extracting:
-l [dir]: list files and directories in the given path
-L [cluster]: list files and directories in the given cluster
-r [path]: reads the file given by the path
-R [cluster]: reads the data from given cluster
-s [size]: specify the size of data to read from the cluster
-d: enable listing of deleted files
-x [directory]: extract all files to a directory, deleted files included if -d
will start with rootDirectory, unless -c is provided
* -S: write scamble data in unallocated sectors
* -z: write scamble data in unallocated sectors

FAT Hacking
-@ [cluster]: Get the cluster address and information
-2: analysis & compare the 2 FATs
-b [file]: backup the FATs (see -t)
* -p [file]: restore (patch) the FATs (see -t)
* -w [cluster] -v [value]: write next cluster (see -t)
-t [table]: specify which table to write (0:both, 1:first, 2:second)
* -m: merge the FATs
-o: search for orphan files and directories
* -f: try to fix reachable directories

Entries hacking
-e [path]: sets the entry to hack, combined with:
* -c [cluster]: sets the entry cluster
* -s [size]: sets the entry size
* -a [attributes]: sets the entry attributes
-k [cluster]: try to find an entry that point to that cluster

Když nic tak aspoň očkem mrknout. Kód perfektně čitelný (mám podezření že je to přepsané z Céčka), naprosto perfektní i když je to jen konzolová aplikace. Ještě musím mrknout na ty ostatní nástroje. ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29.09.2018, 18:06 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1552
Has thanked: 485 times
Been thanked: 633 times
Grunt píše:
tomascz píše:
Sice to není úplně stoprocentní (spíše 99% - font písma nesedí)

Ty mají zvlášť balíček. Wine nepoužívám, tak jsem je ani neinstaloval, ale pokud by někdo vyloženě chtěl dle mého názoru by to neměl být problém. S takto jednoduchými aplikacemi nebývá problém.
tomascz píše:
Btw, momentálně to není nijak zvlášť forenzní záležitost.

Já doporučuju mrknout na ten fatcat. Ten dovede listovat a obnovovat smazané soubory (undelete), opravovat poškozený souborový systém, hackovat FAT tabulku:
Když nic tak aspoň očkem mrknout. Kód perfektně čitelný (mám podezření že je to přepsané z Céčka), naprosto perfektní i když je to jen konzolová aplikace. Ještě musím mrknout na ty ostatní nástroje. ;)
To já určitě mrknu na zdrojáky, díky za tip. Do 1.5.x si tedy píšu

- záložka pro binární procházení sektorů adresáře, ideálně přehledně zobrazené položky TDirectoryEntry (aby možnost opravovat poškozený souborový systém nebo ho hackovat)
- přidat switch DOS → Check filename compliance... (v následujícím dialogu check-boxy pro zabránění duplicitních jmén, zabránění neplatných znaků atd.)
- záložka pro listing údajů ve FAT tabulce (aby možnost ji přímo měnit a hackovat)
- dodělat položky DOS → Verify pro verifikaci disků/imagů
- položka DOS → Undelete files podle aplikace Fatcat

Dobré nápady, díky za ně :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29.09.2018, 18:20 
Offline
Prvnička
Uživatelský avatar

Registrován: 14.09.2018, 20:01
Příspěvky: 15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
tomascz píše:
- záložka pro binární procházení sektorů adresáře, ideálně přehledně zobrazené položky TDirectoryEntry (aby možnost opravovat poškozený souborový systém nebo ho hackovat)
- přidat switch DOS → Check filename compliance... (v následujícím dialogu check-boxy pro zabránění duplicitních jmén, zabránění neplatných znaků atd.)
- záložka pro listing údajů ve FAT tabulce (aby možnost ji přímo měnit a hackovat)
- dodělat položky DOS → Verify pro verifikaci disků/imagů
- položka DOS → Undelete files podle aplikace Fatcat

Takhle jsem to nemyslel. Navíc na co implementovat něco co už někdo implementoval? Trošku originalita kurňa. Když si budu v tom listu sektorů (RIDE) moct kliknout na políčko a vyjedou na mě data budu nejspokojenější Grunt pod sluncem. Na vše ostatní už mám stejně jiné nástroje. Fakt jsem to myslel pouze jako doporučení k omrknutí, protože fatcat je docela mocný nástroj. To je celé.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 30.09.2018, 09:18 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1552
Has thanked: 485 times
Been thanked: 633 times
Grunt píše:
Takhle jsem to nemyslel. Navíc na co implementovat něco co už někdo implementoval? Trošku originalita kurňa. Když si budu v tom listu sektorů (RIDE) moct kliknout na políčko a vyjedou na mě data budu nejspokojenější Grunt pod sluncem.
To je plánováno na 1.4.6 (ono Issue #6) :-)
Grunt píše:
Na vše ostatní už mám stejně jiné nástroje. Fakt jsem to myslel pouze jako doporučení k omrknutí, protože fatcat je docela mocný nástroj. To je celé.
Jsou to dobré nápady, takže to tam dodělám - pokud ne v 1.5.x, tak v některé v následujících verzí určitě. Více pohledů na jedny a ty samý data se vždycky hodí ať už během debugování dalšího DOSu nebo prostě "pro zajímavost" :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01.11.2018, 12:07 
Offline
Radil

Registrován: 27.09.2013, 22:59
Příspěvky: 425
Has thanked: 102 times
Been thanked: 44 times
Nemám nic podnětného. Jen jsem chtěl dát info. Zkusil jsem převést několik TRD souborů na fyzickou disketu 3,5" v mém PC (AMD s čipsetem Nvidia nForce 560, FDD Samsung 3,5"). Převod proběhl bez problémů, ale můj Betadisk (Mikrobáze) měl problémy se čtením sektorů (stejný typ mechaniky). Při procházení vlákna jsem zkusil podle instrukcí v diskusi s CSS změnit hodnotu Sectors GAP3: na 32. Pak už bylo vše v pořádku. Převod z TRD image na disketu trval asi 20s, převod z SCL image asi 3minuty. Díky za skvělý program. Pro majitele Betadisku fakt výborný. Ještě jsem zapoměl dodat, že jsem zkoušel pod OS Win7 x64.


Naposledy upravil pcmaker dne 01.11.2018, 13:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01.11.2018, 12:20 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1552
Has thanked: 485 times
Been thanked: 633 times
Děkuji :-)

Změním tedy u TR-DOSích formátů velikost Gap3 z defaultních tuším 54 na 32, aby s tím nebyly v budoucnu další problémy. Taky v 1.4.5 připravuju s "Css"-em (místním uživatelem) mírné až podstatné urychlení práce s reálnou flopkou, tak snad to taky pomůže :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01.11.2018, 22:55 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 115 times
Been thanked: 424 times
pcmaker píše:
Ještě jsem zapomněl dodat, že jsem zkoušel pod OS Win7 x64.

Teď nevím, jestli mi něco neuniklo - jaký nejnovější HW a OS je možné použít? A je USB floppy stále mimo hru, nebo se něco změnilo?

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.11.2018, 00:15 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10095
Bydliště: Praha
Has thanked: 1952 times
Been thanked: 1515 times
Nejsem si vědom toho, že by byť Win10 sabotovaly floppy. Spíš to bude o HW, tj. aby na desce byl plnohodnotný fdd řadič.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.11.2018, 10:04 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1552
Has thanked: 485 times
Been thanked: 633 times
Jak psal Mistic - je to možné použít na čemkoliv co má (plnohodnotný) floppy řadič. Na OS nezáleží - testováno pod WinXP, Win7 a Win10 (Win8 úspěšně sabotovány) :-)

USB floppka šla momentálně mírně do ústraní. Myslím, že Kryoflux bude lepší naimplementovat před USB floppkou - pokud se nepletu, SamDisk ho nepodporuje, takže bych byl průkopníkem (ze Simonovo stránek, "The following versions support disk images, but not real floppy devices: ... Kryoflux"). I když jak se diskutovalo jinde, podpora pro Kryoflux bude asi dost kostrbatá díky absenci API.

Pak (a nebo před Kryofluxem) bych rád naimplementoval MB-02 (Issue #8) a při té příležitosti konečně sepsal dokumentaci (aneb Jak jsem při implementaci MB-02 postupoval), aby si kdokoliv další mohl naimplementovat svůj vlastní souborový systém.

No a pak eventuelně USB flopka :-)

A pak nevím, pak už to asi típnu definitivně.

Btw, včera jsem vyrobil onu změnu Gap3 pro TR-DOS. Nakonec to znamenalo o malinko víc úprav než jenom přepsání jedné hodnoty ve standardních formátech TR-DOSu, no ale je to hotovo.

Další verze bude v prosinci, protože bohužel není čas :-(

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz