OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 22:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 27.03.2015, 12:42 
tak to se tak jednoduše nedá:) nicméně beru jen ty, které nejsou na jiných platformách.

- Warcraft 2 - (naprosto geniální soundtrack a super pařba:) + Age of Empires II - Turci Rulezz The World)
- Need For Speed - High Stakes (a ještě Most Wanted 2005)
- Rune (dokonalá 3rd person řežba s chladnými zbraněmi!)


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: 27.03.2015, 13:50 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:23
Příspěvky: 509
Bydliště: Plzeň
Has thanked: 20 times
Been thanked: 283 times
Comos píše:
1. Ultimate Doom, Doom2
2. Blood, Shadow Warrior, Duke Nukem 3D
3. Quake
4. Need for Speed (musel jsem přidat) :)

Těžko se volí, protože každá hra má svoje kouzlo,tak hry se stejným enginem jsem hodil na společnou řádku.


Need for Speed 2 SE - se slzou v oku vzpomínám, jak jsme hltali ty videa těch bouráků :-)

_________________
www.bytefest.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09.06.2015, 22:00 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
1. The Secret of Monkey Island (VGA verze) - "Sierristé" prominou, ale podle me nejlepsi adventura vsech dob (pravdou je, ze jsem zatim dvojku nehral)

2. Worms United (verze "Worms Reinforcements") - nevycerpatelna studnice gegů (obzvlast v kombinaci s ozvucenim "Not Elvis")

3. Need for Speed 2 (puvodni verze, ne SE) a Midtown Madness 1 ("Chicago Edition") - nevim, kterou hru uprednostnit, u obou jsem stravil uzasny leta svyho zivota; u NFS2SE mi vadilo ze nemuzu jezdit obycejnyma vozitkama (bus, vw, toyota,... - nejaky Lamborghini nebo McLaren mi nelakaly) a taky mi vadilo, ze dynamika tech vozitek byla vic arkadova nez v NFS2; autobusu jsem se pak dosytosti vydovadel v MM1 - slo s nim dobre likvidovat cokoliv

4. Transport Tycoon (verze Deluxe) a Theme Hospital (s oficialnim patchem "Beta 5") - u TTD mi napada drezína zlomyslne blokujici (nebo jeste efektivneji - demolujici !) konkurencni dopravu a vrkani tropickych papouchu; u TH mi napadne "hratelnost na hranici nehratelnosti" a tuna chyb v kodu - presto naprosto TOP originalni strategie

5. Adventury a plosinovky od CodeMasters na Spectru (Dizzy, Seymour, CJ Elephant, Slightly Magic,...)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22.06.2015, 11:47 
Offline
Radil

Registrován: 11.12.2013, 17:35
Příspěvky: 322
Has thanked: 31 times
Been thanked: 24 times
misticjoe píše:
Oh ano - Transport Tycoon - nádherná to hra. Ale už jsem si nějak zvykl na OpenTTD a k původní jsem nenašel cestu, byť jsem ji velice často pařil - přecijen OpenTTD má některá vylepšení jak v stavění cest, tak starání se o vozový park.


Díky moc za zmínku o OpenTTD. Neměl jsem o téhle hře ani potuchy. Má vyřešené prakticky všechny slabiny, které jsem vytýkal původnímu TT Deluxe a původní feeling jí zůstal. Bezva věc.

Mimochodem - OpenTTD se dá stáhnout zdarma, zatímco k OpenXCOM je potřeba dodat datovou sadu z originální distribuce (tu "správnou", která k tomu pasuje, jsem dodnes nesehnal a tak jsem si nezahrál). Nechápu proč? Práva na obojí přece mělo Microprose a je to ze stejné doby...? Nebo se pletu?

_________________
Cesta k osvícení: Commodore 64 / Atari 800XE / Atari XEGS / Amiga 500 / Amiga 1200 / PMD 85


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22.06.2015, 14:03 
Offline
Radil

Registrován: 26.05.2013, 14:18
Příspěvky: 521
Bydliště: Šalingrad
Has thanked: 88 times
Been thanked: 56 times
OpenTT taky kdysi chtel nejaky soubory z puvodni instalace. Ale pak se autori rozhodli a prepsali i ty posledni (tusim slo o hudbu), takze hra uz je kompletne samostatna vetet, bej jakychkolim sw pozadavku na puvodni hru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22.06.2015, 14:08 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 15.05.2013, 19:17
Příspěvky: 391
Has thanked: 22 times
Been thanked: 92 times
SC1: OpenTTD má grafiku, hudbu i zvuky vlastní, které originál "jen" zdatně imitují. Co se UFA týče, soubory ze Steamu mám ozkoušené a fungují.

_________________

high-voltage.cz - staré hry, hry pro DOS, retrogaming
retropolis.cz - agregátor počítačově-herního retra

1701.cz - retro podložky pod myš, hrnky, podtácky, placky, samolepky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26.06.2015, 10:25 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 23.05.2013, 20:30
Příspěvky: 322
Bydliště: Východní Čechy
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Fery píše:
Comos píše:
1. Ultimate Doom, Doom2
2. Blood, Shadow Warrior, Duke Nukem 3D
3. Quake
4. Need for Speed (musel jsem přidat) :)

Těžko se volí, protože každá hra má svoje kouzlo,tak hry se stejným enginem jsem hodil na společnou řádku.


Need for Speed 2 SE - se slzou v oku vzpomínám, jak jsme hltali ty videa těch bouráků :-)


A ta dokonalá hudba u toho :)

_________________
JMP $FCE2

C64, C128DCR, IDE64, SuperCPU64, 1541 Ultimate-II, MMC Replay, FC3, REU 2MB, Geroram512, NeoRAM 2MB, RR-Net, SilverSurfer, Wiznet64 , 1541-II,1571,1581,Oceanic


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27.06.2015, 23:17 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1403
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
1. Jednoznačne TTD - vláčiky to je moje
2. Dune 2 - kto nehral, nepochopí
3. Stunts - kaskadérske autíčka ma bavia aj teraz (Trackmania)

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27.06.2015, 23:20 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1403
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
PvvS píše:
OpenTT taky kdysi chtel nejaky soubory z puvodni instalace. Ale pak se autori rozhodli a prepsali i ty posledni (tusim slo o hudbu), takze hra uz je kompletne samostatna vetet, bej jakychkolim sw pozadavku na puvodni hru.

Omyl. Teda poloomyl. Bola to hudba, zvuky a grafika. A vydarilo sa im to skutočne dobre. Grafika je na prvý pohľad rovnaká, ale ak zoženieš originál, zistíš, že je to predsa len iné. To isté aj hudba. Zvuky posúdiť neviem, originálne som nezohnal.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27.06.2015, 23:23 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1403
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
SC1 píše:
misticjoe píše:
Oh ano - Transport Tycoon - nádherná to hra. Ale už jsem si nějak zvykl na OpenTTD a k původní jsem nenašel cestu, byť jsem ji velice často pařil - přecijen OpenTTD má některá vylepšení jak v stavění cest, tak starání se o vozový park.


Díky moc za zmínku o OpenTTD. Neměl jsem o téhle hře ani potuchy. Má vyřešené prakticky všechny slabiny, které jsem vytýkal původnímu TT Deluxe a původní feeling jí zůstal. Bezva věc.

Mimochodem - OpenTTD se dá stáhnout zdarma, zatímco k OpenXCOM je potřeba dodat datovou sadu z originální distribuce (tu "správnou", která k tomu pasuje, jsem dodnes nesehnal a tak jsem si nezahrál). Nechápu proč? Práva na obojí přece mělo Microprose a je to ze stejné doby...? Nebo se pletu?

OTTD má dokonca zo "starých" hier najživší vývoj. Neraz som im postol bug a relatívne rýchlo bol opravený. Takisto aj rôzne vylepšenia, ktoré som postol boli pridané. Zato naopak relatívne dobrý klon Dune 2 - Dune Legacy je viacmenej mŕtve, čo je veľká škoda.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27.06.2015, 23:27 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 09.10.2013, 19:04
Příspěvky: 1403
Has thanked: 130 times
Been thanked: 71 times
Poison píše:
tak to se tak jednoduše nedá:) nicméně beru jen ty, které nejsou na jiných platformách.

- Warcraft 2 - (naprosto geniální soundtrack a super pařba:) + Age of Empires II - Turci Rulezz The World)
- Need For Speed - High Stakes (a ještě Most Wanted 2005)
- Rune (dokonalá 3rd person řežba s chladnými zbraněmi!)

Je možné nejako rozbehať Warcraft 2 tak, aby to bolo hrateľné? Skúšal som nejaký Wargus, ale po načítaní niekoľko minútovej pozície sa mi to zhodí, čo je veľká škoda, lebo som sa tešil, že konečne ten Warcraft dohrám.

_________________
Sharp MZ-821
Milsa MZ-841


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.09.2015, 22:38 
Offline
Kecka

Registrován: 13.10.2013, 23:55
Příspěvky: 68
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times
Jako mnoho dalsich mam problem vybrat 3 tituly, ale dobre:

Wing commander

DooM II

Carmageddon


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.09.2015, 07:53 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1011
Has thanked: 231 times
Been thanked: 221 times
Trafo píše:
1. Transport tycoon (resp.OpenTTD). Nejlepší věc co kdy vznikla. Další hry by už ani nemusely existovat.

Mám stejný názor. Nic jiného vlastně doma ani nainstalovaného nemám. Naopak 3D hry mě vůbec nebaví, nevím proč. Neříkám že nelíbí, ale nebaví :roll:

_________________
Have you played ATARI today?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.09.2015, 08:02 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:27
Příspěvky: 1011
Has thanked: 231 times
Been thanked: 221 times
Krom TTD jsem hrál i jiné hry, ale vždycky to už mělo takovou pachuť toho, že to je na PC. Pecky jako Agony, Apidya, Turrican z Amigy na PC buď nebyly nebo byly zmršené. Třeba Turrican II měl úplně jinou grafiku než na Amize a to mě štvalo tak, že jsem ho nehrál. A šel hrozně blbě spouštět. NFS jsem nejvíc pařil jedničku. Dvojka se nepovedla, ničím mě nezaujala. Pak trojka byla dobrá a ještě 4ka (radši jsem měl trojku). NFS5 Porsche Challenge bylo taky super, ale žádné další díly NFS už mě nezaujaly. Není nad Lotus II :)

_________________
Have you played ATARI today?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.09.2015, 20:46 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 19:08
Příspěvky: 193
Has thanked: 24 times
Been thanked: 71 times
Urcite skvelych her bylo spousta, ale namatkou:

1.) System Shock 1,2 ( to je moje srdcovka )
2.) serie Gothic
3.) Stonekeep

A neodpostim si jednu s tech novejsich neretro - Castlevania: Lords of Shadow ( tam jsou fantasticky Titani a bozi rezby s upirskyma bossama ). :D

_________________
************************************************
AMIGA 1200D * ATARI 130XE 800XE 800XL * C64
************************************************


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz