OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 15:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.06.2017, 13:39 
Offline
Radil

Registrován: 12.05.2013, 19:16
Příspěvky: 280
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 66 times
Been thanked: 46 times
no praveze mechanika na sebe radic nema, takze som uplne nepochopil ten vyssie popisovany pokus a pouzitie mechaniky z kompaktu (kedze predpokladam, ze ten wd radic je niekde na doske toho kompaktu)

mozno by bolo schodnejsie to skusit precitat kryofluxom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 25.06.2017, 18:39 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Aha, vidíte, tak to já byl na tom, že to je součástí obvodů té mechaniky a chtěl jsem jí proto rvát z Kompaktu do PC. Tak ještě že jste mi to osvětlili :-) To potom nic no.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 27.06.2017, 17:18 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Může někdo potvrdit, že s tímto souborem level 12 nespadne? Samo obrázek bude dole (nebo nahoře?) trochu rozsypanej. Samo nutné přejmenovat. Pokud to nepůjde, mám ještě jednu variantu v záloze.


Přílohy:
LEO.O12.ZIP [119.99 KiB]
600 krát

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 27.06.2017, 19:36 
Offline
Nemluva

Registrován: 05.09.2014, 17:07
Příspěvky: 4
Has thanked: 0 time
Been thanked: 8 times
misticjoe píše:
Může někdo potvrdit, že s tímto souborem level 12 nespadne? Samo obrázek bude dole (nebo nahoře?) trochu rozsypanej. Samo nutné přejmenovat. Pokud to nepůjde, mám ještě jednu variantu v záloze.


Skusil som to, level nezamrzne, ale obrazok je evidentne stale poskodeny, vid priloha po vyhre.
Aby som nemusel hrat vsetko nakopiroval/premenoval som subory z 12 levelu namiesto 01:

LEO.O12 -> LEO.O01 (data + bitmapa)
LEO.P12 -> LEO.P01 (paleta)

aby som sa uistil ze toto staci, vyskusal som takto skopirovat aj level 11, ten sa zobrazi dobre.


Přílohy:
leo_024.png
leo_024.png [ 17.31 KiB | Zobrazeno 14371 krát ]

_________________
DJ @ www.oldgames.sk
Staré hry, zbierky a herné časopisy (BiT, Excalibur, Level, Score...)
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 27.06.2017, 22:15 
Offline
Nemluva

Registrován: 22.06.2017, 20:15
Příspěvky: 3
Bydliště: Wien
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Panove (damu jsem tu v tomhle vlakne nezahledl), pokud mi dovolite vzdalit se na chvili od Lea, rad bych se na vas obratil ohledne informace ke starsim ceskym hram, konkretne k Boovie (Bloodie) a Bublinam.

Boovie je z roku 1998, vyslo v ramci Game4u reedice jine hry z roku 1998, totiz jako nedokumentovany bonus Posla bohu. Na danem CD jsou navic pridane i Bubliny. Vyslo Boovie i samostatne v krabici, nebo bylo uz tehdy v premiere Posla bohu na stejnem disku? A pokud Boovie vysel samostatne, ma nekdo krabici s manualem? Pidim se po seznamu autoru, ale ve hre samotne jsem zadne credits nenasel. (Bloodie ma byt nejake demo k Boovie, o ktere jsem ale v zivote nezavadil.)
EDIT:
tak Bloodie jsem uz nasel v internetovem archivu na strankach autoru, demo to neni, nybrz samostatny projekt

_________________
https://www.databaze-her.cz/uzivatele/fingon/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 28.06.2017, 09:23 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
FYI, PWNED, LOL :joystick:
http://aukro.cz/show_item.php?item=6864213595
Omlouvám se těm, co nevyhráli. Tato cena se zřejmě stane precedencem pro příští výskyt Mafie, stejně jako minulý výskyt (během loňského podzimu) se stal precedencem pro tento výskyt... :shrug:

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 17.07.2017, 10:22 
Offline
Prvnička

Registrován: 27.03.2017, 10:23
Příspěvky: 22
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Jak to teda skončilo? Dá se ta hra dohrát?

_________________
https://herniarcheolog.blogspot.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 17.07.2017, 11:34 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Ahoj,
podle mě těch levelů tam bude víc než jen těch 12 co se rozbalilo (třeba 13/14, protože ta chyba je ke konci archivu). Osobně bych ještě rád zkusil obnovu dat na základě daného CRC. Protože s tím ale nemám zkušenost, tak nevím kolik kombinací, které odpovídají danému CRC, mi vypadne. Odhadem ale pokud budu počítat, že chyba je v některém ze tří po sobě jdoucích bajtů, pak pro 512-bajtový sektor to dělá cca 8.589.934.592 kombinací, což není moc povzbudivé, i kdyby jen miliontina z toho odpovídala danému CRC... :suicide: Takže můžu to zkusit naimplementovat do FIE, ale vypadne-li mi 100 a více kombinací, tak tudy cesta nevede.
Floppy mechanika nám taky z kanclu zmizla, takže vadný sektor nemůžu zkusit přečíst na ní předtím než se pustím do výše popsaného... :(

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 17.07.2017, 11:49 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Nemyslím si. Depakace udělá u chyby skip na další soubor v archivu. Není to tak, že by se přestalo s rozbalováním.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 17.06.2018, 14:00 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Chlubivá aktualizace sbírky :-)

Někdy v první polovině roku 2017 (možná na konci roku 2016) jsem objevil v archivu Aukra aukci nazvanou Sbírka orig. her Mafia, VC, VC:FA, HD2 a HD2:SQ. No to mě málem trefil šlak, když jsem viděl, oč jsem přišel. Po několika týdnech jsem se odhodlal, že zkusím napsat výherci aukce, zda by nechtěl nějaké hry odprodat, člověk nikdy neví.
Odpověď mě však zarmoutila - pán před několika týdny vše prodal, protože potřeboval místo a peníze pro nově narozeného potomka. Dohledal jsem si, že prodej proběhl opět přes Aukro, a to v samostatných aukcích na konci roku 2016.

No a rok se s rokem sešel (možná plus pár měsíců k tomu) a mě se podařilo nashromáždit vpodstatě všechny hry, které byly ve výše zmíněné aukci vystavovány :-) Hidden and Dangerous 2 jsem sehnal na fóru. Mafii jsem ulovil na Aukru těsně předtím než se trhlo od Poláků (zatím se jedná o historicky poslední výskyt a nebylo to nejlevnější - ale mám to komplet a ve skvělém stavu). Vietcong se mi podařilo sehnat úplnou náhodou - jiný sběratel měl shodou okolností jeden exemplář navíc a ochotně a kolegiálně mi ho prodal (částku si ponechám pro sebe). No a konečně Vietcong: Fist Alpha jsem sehnal přes Solarise104, který měl kontakt na jednoho z tvůrců, který opět shodou šťastných okolností měl dva exempláře (a ani o tom nevěděl dokud se nepodíval :-)) - oběma ještě jednou moc děkuji!!
Pak přibyla spousta (resp. několik) dalších titulů, mezi jinými poměrně vzácná Pohádka o Mrazíkovi (adventurka jen o málo starší než Mafie).
Jsem moc pyšný na svou sbírku a opravdu nerad bych o ni přišel (vloupání apod.), protože ji považuju v rámci ČR za poměrně unikátní, vzhledem k množství prastarých titulů. Bohužel stále marně sháním 7 dní a 7 nocí a Posla bohů a zřejmě už je nikdy neseženu. Btw, všimli jste si, jak přibylo inzerátů podaných sběrateli, že shání staré české PC hry? Motivoval jsem je svým inzerátem - přede mnou se takové poptávky nevyskytovali :-)

Bohužel si nedávám pozor a tu a tam mi unikne nějaká aukce. Např. tato, kde se dražil původně zabalený (čti: nerozbalený) Posel smrti :-( Nakonec jsem se aukce přeci jen zúčastnil, ale jen díky včasnému upozornění jiným kolegou sběratelem, který má Posla smrti také a o zabaleného nestál. Skončil jsem na "krásném" druhém místě.

A jako již tradičně: Pokud byste našel někdy někdo něco někde na půdě, velice rád bych se o tom dozvěděl (platí především pro nově příchozí na fóru, protože vás ostatní jsem už o všechno obral) :-)
Předem díky za nabídky, za vše dobře zaplatím.


Přílohy:
P1110804.JPG
P1110804.JPG [ 135.64 KiB | Zobrazeno 12688 krát ]
P1110805.JPG
P1110805.JPG [ 137.7 KiB | Zobrazeno 12688 krát ]

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 17.06.2018, 14:46 
Offline
Profík

Registrován: 28.10.2015, 20:07
Příspěvky: 684
Has thanked: 0 time
Been thanked: 73 times
Colony Wars 2492

Povazuje se za ceskou hru nebo ne ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 17.06.2018, 16:14 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Tu hru neznám, musel jsem si ji vygooglit. Máš ji v češtině, nebo v němčině? (foto na SZ by při rozhodování pomohlo víc) :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 17.06.2018, 16:37 
Offline
Profík

Registrován: 28.10.2015, 20:07
Příspěvky: 684
Has thanked: 0 time
Been thanked: 73 times
Ceska verze podle me nikdy nebyla.

Je to nemecka specialni edice - box, manual, knizka s pribehem, CD se hrou, audio CD a instalacni disketa.

Podle me existuje jen ta nemecka verze.

Nicmene spousta lidi mi o tehle hre tvrdi, ze vubec neexistuje a v kramech se nikdy neprodavala.

Nicmene v titulkach vidim znama jmena vyvojaru od Mafie a Vietkongu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 17.06.2018, 22:10 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Mmm, tak to asi nebude úplně ono. Ale děkuji za nabídku :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 20.10.2018, 15:13 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Woow, teda ještě teď po rozbalení balíčku moje sběratelské srdce buší o sto šest! (Snad ještě takové bušení letos zažiju) :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ještě jednou velké wooow!

Děkuji tímto panu S.O., jehož jméno si ponechám pro sebe (a dokonce neodhalím ani jeho správné iniciály :-)) za tento krásný balíček. Slibuji, že dám hře skvělý domov na čele sbírky, protože se v mém případě jednalo o těžkou srdcovku - u původního majitele taktéž, takže o to více si cením, že se dokázal této klasiky vzdát ve prospěch naší sběratelské komunity. Ještě jednou děkuji a přeji panu S.O. ať se i nadále daří (on tuto zprávu vidí) :-)

Tak, myslím, že jsem zas o jeden krůček ke sběratelskému důchodu :-) Příští týden (protože tento týden už to nestíhám) udělám nové fotky aktuálního stavu sbírky česko-slovenských krabicovek. Takže stay tuned (i když to vždy říkám v jiném vlákně...) :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz