OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 15:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 09.06.2020, 02:59 
Offline
Nemluva

Registrován: 07.03.2020, 00:03
Příspěvky: 3
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times
tomascz píše:
solaris104 píše:
Tak to je mazec, 32 tisíc bych dal jen za Mire Mare pro ZX :-)
Jemný decentní humor, to se mi líbí :like: :D
Czech Human píše:
A někdo to dá za Vietcong... :P Třeba je to pro něj jen týdenní kapesné dětem...
No právě. A na naše děti musíme sbírat víčka! :D Ale vážně, 32k bych za jednu hru (sebestarší) nedal - upřímně si nedovedu představit ty výčitky. Byly časy, kdy jsem na eBayi za měsíc ztopil 20k na starých PC titulech, čili něco málo o výčitcích vím :-)


Čau chlapy, přemýšlel jsem jestli ti(Tome) to napsat do emailu ale vidím, že je víc lidí , kterým to nezůstalo bez povšimnutí. Ohledně toho Vietcongu, pána, co to vydražil znám,tak jsem ho kontaktoval s tím, co ho to popadlo, dát takovou sumu za byť zabalený Vietcong (mmj. stav není jako z výroby, dle zaslaných fotek do soukromého meilu). No stalo se to, že pan(říkejme mu výherce) dal příhoz 33.333 kč s domněním, že už nemusí tuto aukci sledovat a přesměrovat hrabošskou energii jinam. Nakonec se aukce zůčastnilo několik lidí,kteří o to měli fakt zájem ( ano i ten s příhozem 19 tisíc ). Pan , jenž se umístil v příhozu na druhém místě ( říkejme mu zmetek) pouze vyšrouboval cenu, čistě ze svých zvrácených choutek.

Bylo to divné jak prodejci,tak výherci a tak ušili na zmetka boudu v podobě neuskutečněného obchodu. Prodejce tedy napsal zmetkovi email, kde píše, že výherce nemá o hru zájem a dal teda možnost koupě i jemu, jakožto druhému v pořadí. Odpověď byla fakt úchylná a to taková, že vlastně o hru měl velký zájem , nicméně v té době (paralelně s posledním příhozem) si pořídil něco jiného do sbírky, musí platiti účty,opravovat barák a vlastně se jen hecnul a když zjistil, že nevyhraje, v jeho pohnuté mysli se urodil nápad, zjistit, kolik tam kdo přihodil. Nakonec se vyslovil k tomu, že by hru koupil max za 6-9 tisíc ale víc ani mrť.

Další postup už jen polemizuji a sice tak, že se nakonec výherce s prodejcem domluví na ceně , možná o 10 tisíc nižší, než byla "výherní". Přesto,20 tisíc je pořád 20 tisíc :-)

Hezký den

Filip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 09.06.2020, 09:26 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Ahoj

a zároveň konečně taky vítej na fóru :-)

Zajímavá story. Původně jsem myslel, že to bylo zbrklé rozhodnutí okamžiku těsně před koncem aukce, kdy se během posledních sekund v hlavě něco sepne (nebo vypne) a člověk bezmyšlenkovitě přihodí, protože jednak nepřemejšlí a druhak nevidí další šanci v brzké budoucnosti. Ten stav velmi dobře znám :-D A původně jsem taky myslel, že do se tohodle stavu dostali dva lidi současně - historii přihazování jsem nesledoval.

Ten pan zmetek - nebyl náhodou z HK? :-) Trochu by to i sedělo, "chci koupit za N tisíc, ale ten druhý ať to má za mnohem, mnohem víc" :-D

Pan výherce je teda extra třída, když vzdor pokleslému charakteru zmetka chce i tak vysolit 20k. Myslím tedy, že nový benchmark je na světě a letošní Mafia za necelých 8k se může jít zahrabat :-D

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 09.06.2020, 19:08 
Offline
Nemluva

Registrován: 07.03.2020, 00:03
Příspěvky: 3
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times
tomascz píše:
Ahoj

a zároveň konečně taky vítej na fóru :-)

Zajímavá story. Původně jsem myslel, že to bylo zbrklé rozhodnutí okamžiku těsně před koncem aukce, kdy se během posledních sekund v hlavě něco sepne (nebo vypne) a člověk bezmyšlenkovitě přihodí, protože jednak nepřemejšlí a druhak nevidí další šanci v brzké budoucnosti. Ten stav velmi dobře znám :-D A původně jsem taky myslel, že do se tohodle stavu dostali dva lidi současně - historii přihazování jsem nesledoval.

Ten pan zmetek - nebyl náhodou z HK? :-) Trochu by to i sedělo, "chci koupit za N tisíc, ale ten druhý ať to má za mnohem, mnohem víc" :-D

Pan výherce je teda extra třída, když vzdor pokleslému charakteru zmetka chce i tak vysolit 20k. Myslím tedy, že nový benchmark je na světě a letošní Mafia za necelých 8k se může jít zahrabat :-D


Díky :) A ne, zmetek není z Hradce :) I když by to na něj sedělo , jenže on by nenabídl 6-9 , možná 2-3 :D a přesně jak píšeš, laťka v roce 2020 nastavena velice vysoko , Mafia necelých 8 tisíc, Ve stínu Havrana (zabalený) 12 a teď Vietcong za 20-30. Zdá se , že začala sbírat vyšší sorta :D

Jinak, gratuluji k novém přírůstku ( dnešní vyhraná aukce )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 09.06.2020, 21:36 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3767
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Jó lidi nakupují z minimálně 60% emocemi a na svini, na svini se narazí v každém průchodu... Ihned by potřeboval negativ s detailním popisem ať internet vidí jaký člověk případně přihazuje. Ale to je holt nevýhoda těchhle aukcí že nevíte kdo je na druhé straně a často jsou to kámoši prodejce nebo znuděné děti a zmetci co se uvnitř rádi tetelí nad cizím neštěstím. Bohužel dostupnost spousty věcí je velice nepravidelná a člověk s tím s příhozy musí počítat. Praví sběratelé prodávají až z pozůstalosti...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 09.06.2020, 21:49 
Offline
Pan Generální

Registrován: 07.05.2014, 01:21
Příspěvky: 2571
Bydliště: Praha
Has thanked: 502 times
Been thanked: 607 times
Pak se někdo diví, proč se přihazuje v posledních vteřinách. Samozřejmě to není úplně dokonalé řešení, ale tyhle spekulativní reakce to dost ztěžuje...

_________________
ZX80, ZX81, ZX Spectrum, ZX Spectrum +2, Didaktik M, PMD 85-1,2A,3, Olivetti Prodest PC 128, Acorn BBC Micro, PC-XT, Amiga 500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 09.06.2020, 22:04 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3767
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Nojo ti co takhle přihazují taky spekulují ;) to je taky taková malá levárnička přehazovat se aby druhý už nestihl reagovat byť tady už se spíš sejdou vážní zájemci než přímo hajzlíci. Když to hodíte od začátku, je riziko že vás prodejce vytěží, když jedete na konec tak to zase nemusíte stihnout a svádí to slabší jedince k impulzivnímu přeplácení nad své možnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 09.06.2020, 22:48 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1509
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 380 times
Proto třeba na japonských aukcích přihazování v posledních sekundách neexistuje.
Příhoz v posledních 5 minutách prodlouží aukci o dalších 5 minut, aby ostatní měli čas reagovat.

Ale to už s českými hrami nesouvisí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 10.06.2020, 09:13 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Czech Human píše:
Nojo ti co takhle přihazují taky spekulují ;)

Co jsem za těch 12 let vypozoroval, tak těch strategií existuje víc (kdyžtak někdo doplňte).

(1) Snipe bids (žargon) od slova "sniper" (ostřelovač - nevíš o něm dokud "nevystřelí"). Přihazování v poslední sekundě, výsledek aukce se nedá včas ovlivnit/zachránit. Doufám, že Aukro (ani eBay) nezavedou japonský model!
(* ^ ω ^)

(2) Machrování (můj termín) - spousta příhozů s minimálním přírůstkem ceny, často "sázených" rychle za sebou. "Mám o to sakra zájem, tak mi jděte z cesty." Většinou to pro machra nedopadne a aukci vyhraje někdo zkušenější (třeba sniper bidder).

(3) Varovný příhoz - když toho člověka v historii přihazování vidíte, hned víte že moc šancí nemáte. Letitá reputace nutná.

(4) Absurdní částka kdykoliv během aukce - nejhorší strategie, použitá během Vietcongu. Musíte doufat, že v aukci nečelíte stejnému bláznu, který přihodí další absurdní částku. Občas je to ale nutné risknout, pokud víte, že konec aukce nestihnete.


Znáte (nebo použil někdo) nějakou další strategii?

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 10.06.2020, 09:31 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 11:54
Příspěvky: 359
Bydliště: Vyškov, ČR
Has thanked: 312 times
Been thanked: 52 times
Czech Human píše:
Nojo ti co takhle přihazují taky spekulují ;) to je taky taková malá levárnička přehazovat se aby druhý už nestihl reagovat byť tady už se spíš sejdou vážní zájemci než přímo hajzlíci. Když to hodíte od začátku, je riziko že vás prodejce vytěží, když jedete na konec tak to zase nemusíte stihnout a svádí to slabší jedince k impulzivnímu přeplácení nad své možnosti.


Tak se přiznám že tuhle strategii používám i já. Je to aukce a když mám zájem, tak bych nerad aby mne někdo přehodil. Kdo má zájem tak aukci sleduje a stejnou možnost jako já. A ne vždy se mi zadaří, takže to tak je v pořádku, alespoň podle mě.

_________________
Asus Zenbook Prime UX32VD, Ubuntu 21.04
Amiga 600, 2MB chip, Fúria EC020, WB3.1.4, Powerbook v58, MOS 3.13 reg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 10.06.2020, 09:43 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3767
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Myslím že nejdůležitější je si před aukcí stanovit v dostatečném předstihu jaká částka je pro vás adekvátní, zjistit si maximum informací a částky se pak pokud možno bez emocí držet a přihodit dostatečně včas. Pak vám nic neuteče, maximálně vás někdo přehodí ale to je v pořádku když jste na svém stropu.

Celý princip je o tom, že bere ten kdo dá nejvíc a žádné strategie přihazování desetikorun nebo v poslední sekundě to nezmění. Pokud nedáte nejvíc, tak holt bere někdo jiný. Někdy se dá přihozením v poslední sekundě ušetřit když se jedná o věc druho či třetiřadého významu a nulové poptávky, ale jak se objeví něco žádaného nebo dokonce unikát, tak se začne bouchat prkenicemi do stolu... Šílené ceny dělají pouze šílení lidé co dražený předmět šíleně musí mít :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 10.06.2020, 10:16 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Czech Human píše:
Jó lidi nakupují z minimálně 60% emocemi

Czech Human píše:
Šílené ceny dělají pouze šílení lidé co dražený předmět šíleně musí mít :-).

O tom jsou ty strategie - nedat emočním lidem šanci (snipping) nebo je zastrašit (machrovat) ;-) Hrubá síla (strategie 4) nebývá moc účinná, pokud člověk nemá tučné konto.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 10.06.2020, 11:03 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 31.05.2017, 11:58
Příspěvky: 1194
Bydliště: Ostravsko
Has thanked: 292 times
Been thanked: 301 times
tomascz píše:
......Občas je to ale nutné risknout, pokud víte, že konec aukce nestihnete.


Znáte (nebo použil někdo) nějakou další strategii?


(5) Pokud nejsem ( bud to vim predem, ze nebudu nebo to kvuli okolnostem nestiham ) v dobe konce aukce u netu, tak volam priteli na telefonu, ktery je u internetu, at mi tam chvilku pred koncem prihodi moji stropní částku. Vlastne to vyhraje za mne, posle mi platebni udaje a domluvi odeslani na moji adresu. Je to variace strategie (1)

(6) A take je dobra strategie... uvedomit si ze priste se tam ta vec objevi znova a nejspis i levneji.... necham tedy dnes blazny at se pobijou.... a mam vlastne radost ze jsem nevyhral. Cumim s otevrenou pusou na jejich vyhranou castku... a premyslim jak spatne se asi ted citi.

(7) googlim stejnou vec.... treba knihu.. v antikvariatech... a HLE ... ona je k mani za polovic nez na Aukru... Tak objednam z antiku.

_________________
....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 10.06.2020, 12:07 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 11:54
Příspěvky: 359
Bydliště: Vyškov, ČR
Has thanked: 312 times
Been thanked: 52 times
jirka_holub píše:
tomascz píše:
......Občas je to ale nutné risknout, pokud víte, že konec aukce nestihnete.


Znáte (nebo použil někdo) nějakou další strategii?


(6) A take je dobra strategie... uvedomit si ze priste se tam ta vec objevi znova a nejspis i levneji.... necham tedy dnes blazny at se pobijou.... a mam vlastne radost ze jsem nevyhral. Cumim s otevrenou pusou na jejich vyhranou castku... a premyslim jak spatne se asi ted citi.

(7) googlim stejnou vec.... treba knihu.. v antikvariatech... a HLE ... ona je k mani za polovic nez na Aukru... Tak objednam z antiku.


Když si tak procházím své nákupy, tak (6) i (7) jsem taky párkrát použil, ale v poslední době už koukám spíše na bazoš.

_________________
Asus Zenbook Prime UX32VD, Ubuntu 21.04
Amiga 600, 2MB chip, Fúria EC020, WB3.1.4, Powerbook v58, MOS 3.13 reg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 10.06.2020, 13:22 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 05.04.2013, 15:29
Příspěvky: 2394
Bydliště: Starý Vestec
Has thanked: 426 times
Been thanked: 446 times
Czech Human píše:
Nojo ti co takhle přihazují taky spekulují ;) to je taky taková malá levárnička přehazovat se aby druhý už nestihl reagovat byť tady už se spíš sejdou vážní zájemci než přímo hajzlíci. Když to hodíte od začátku, je riziko že vás prodejce vytěží, když jedete na konec tak to zase nemusíte stihnout a svádí to slabší jedince k impulzivnímu přeplácení nad své možnosti.

Tohle rozhodně za levárnu nepovažuju. Já mám vždycky dopředu rozmyšlenou částku, za kterou chci koupit a to tam také hodím. A vím, že bych se časem mohl rozmyslet a hodit tam víc. Taky tím zamezím umělému navyšování ceny tím, že prodávající si bude zkusmo přihazovat na aukci (ikdyž třeba pomocí kámoše). A když to nestihnu, tak prostě nestihnu, no.

_________________
Amiga Sinclair Didaktik Sam_Coupé Enterprise SAM440ep μA1 MacBook_Air Mac_Mini_MOS CPC Atari MSX Acorn C64 RetroPC

http://party.oldcomp.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ceske hry z pocatku 90.let
PříspěvekNapsal: 10.06.2020, 13:41 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 31.05.2017, 11:58
Příspěvky: 1194
Bydliště: Ostravsko
Has thanked: 292 times
Been thanked: 301 times
Jaký efekt má ve výsledku ten Japonský model?
Prodeci jsou rádi, ale kupci se na to vyprdnou, protože to šponuje cenu výše? ( u nás by to asi prodejci pomoci svých šponovačů drsně využívali..)

_________________
....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz