OldComp.cz
http://www.oldcomp.cz/

KLM propagační hra
http://www.oldcomp.cz/viewtopic.php?f=56&t=6519
Stránka 11

Autor:  computerasylum [ 20.07.2018, 09:20 ]
Předmět příspěvku:  KLM propagační hra

při úklidu jsem našel CDčko, propagační hru KLM. Je to hra, která běží na Windows NT, Win 95 a podobně (já ji tehdá pustil jen na NTčkách). Její podstata spočívá v tom, že máte přistát s letadlem KLM (na fotce) na runway na ostrově svatého Martina. Runway tam začíná na pláži a je děsně krátká.
Podobné to je se startem. Chce to nácvik, jinak vykoupete letadlo v moři nebo se rozplácnete na pláži... Hra je docela rychlá a realistická.
Příloha:
hra-klm.jpg
hra-klm.jpg [ 135.72 KiB | Zobrazeno 2898 krát ]

Autor:  faraon [ 20.07.2018, 17:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: KLM propagační hra

Jo, tam tenkrát jeden pilot letěl s Jumbem poprvé, kolegové ho varovali, že musí sednout co nejdřív to jde, jinak mu ta krátká dráha nestačí. Tak tam přiletěl a kouká před sebe, nevěří vlastním očím: "No to snad ne, vždyť na tak kratičké dráze se s touhle krávou přistát prostě nedá!"
Ale palivo dochází, musí se dolů. Tak teda klesá na dráhu na minimální rychlosti, nejnižší jakou v životě letěl, letadlo se úplně klepe - jen jen spadnout, dosedne úplně na prvních centimetrech dráhy a okamžitě brzdí vším co tam má, brzdí očima, brzdí snad i čepicí z okénka...
Letadlo konečně zastaví, příďové kolo se lehce dotkne prvních stébel trávy, a pilot, mokrý potem od hlavy až k patě, povídá kopilotovi: "Teda, tady fakt mají hodně krátkou dráhu."
Podívá se okénkem vlevo, potom vpravo: "Ale širokou!"

Autor:  misticjoe [ 20.07.2018, 22:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: KLM propagační hra

Tak jako nevím, ale nějaká reklamní hra z 96-97, ještě cizí, to sem na tehle portál úplně nepatří.

Autor:  Jack_Free [ 21.07.2018, 07:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: KLM propagační hra

Tak alespoň ji mohl zrovna zabalit a někam pověsit ke stažení. :-(

Autor:  computerasylum [ 21.07.2018, 08:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: KLM propagační hra

misticjoe píše:
Tak jako nevím, ale nějaká reklamní hra z 96-97, ještě cizí, to sem na tehle portál úplně nepatří.


"Reklamní" jsem ji nazval proto, že ji dávali zadarmo při jedné cestě 1.třídou s KLM z Amsterodamu do Austrálie. Možno ji také nazvat "neplacenou". Ačkoliv asi byla zaplacená v rámci letenky.

"Cizí" jistě je, ale kolik her je českých? Myslím, že nemnoho. Ostatně název "OLDCOMP" také není ryze český a přípona .cz z něj český neudělá. Origináních českých počítačů také mnoho není. Těch pár trsátek, co se udělalo na sklonku 80-tých let za éry Štrougala a JZD, to byly víceméně pajcy západních trsátek. Stejné to bylo s "ryze českým" MS DOS z VÚT Žilina, kde v kódech přepsali copyright (a ještě se tím v televizi chlubili). Bratr ing.Machačka, tehdy funkcionář ČSLD, pracovník Tesla Eltos v Pardubicích pak měl na starosti distribuci a psal k tonu "ryze české" tedy opajcnuté příručky.
Podobné byly ryze československé kapesní kalkulačky se zeleným, displejem "vyráběné" Tesla Bratislava. Ty se tam vyráběly tak, že je dovezli za Japonska, rozbalili, původní nálepku na kalkulačce přelepili nálepkou Tesla Bratislava, Made in ČSSR, opět dali do původní krabičky a poslali je do obchodů. Tím byla vyrobená československá kalukačka. Ukazovali ji v televizi ve zprávách, jaký pokrok dosáhla Tesla Bratislava v oboru výpočetní techniky.

Nemám rád tohle české náckovství a hraní si na "češství", že co není české, tím se vůbec nebudeme zabývat. Každé náckovství, nebo-li spisovně nacionalismus, vede leda tak do zádele, tedy ke smutným koncům. A je jedno jestli náckovství začíná rozlišováním, zda hra je české nebo nečeská.

Mistič, když smažeš veškerý "nečeský" software a vyhodiš všechen "nečeský" hardware (asi jako Mao C'Tung svého času likvidoval knihy), začneš vymazáním operačního systému OldCompu (bo je "nečeský"), budeš pokračovat všemi MS wokny co máš na svých počítačích, pak odvezeš na šrotiště všechny své "nečeské" počítače, vyhodíš svůj mobilek, který je též "nečeský", tedy cizí a skončíš ve středověku :D

Ještě dodatek: když vyloučíš z českých obchodů všechno co není české, protože to sem přece nepatří, tak budeš mít vážný problém vůbec přežít, protože ty české obchody na tom budou hůře než za éry Radostného budování komunismu. V 90-tých letech odhlasoval český parlament idiotský zákon, že vše cizí musí mít český návod k použití. Byli náckové, idioti, kteří pak vyžadovali český návod i na krabičku zápalek. Zákon se však nikdy nedodržoval (ačkoliv asi platí dodnes), protože se zjistilo, že jeho realizace jasksi není proveditelná. Chyběli totiž ty statísíce překladatelů, kteří by promptně překládali a vyráběli české návody.

Nicméně náckovsktví teď doce frčí, že? Viz izraelský zákon o občanství (přímo supernáckový zákon), odhlasovaný Knessetem předevčírem.

Pro Jack_Free: i u her je nutno dodržovat autorská práva.

Autor:  misticjoe [ 21.07.2018, 09:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: KLM propagační hra

Máš problém s pochopením psaného textu? "reklamní hra z 96-97, ještě cizí". Co do toho taháš veškerý zahraniční soft a hardware? Co do toho taháš nějaké náckovství? Nějakej komunismus? Rada pro příště - nejdřív si po probuzení nastartuj mozek, pak se teprv pusť do pocení mouder.

Autor:  tomascz [ 21.07.2018, 10:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: KLM propagační hra

misticjoe píše:
Máš problém s pochopením psaného textu? "reklamní hra z 96-97, ještě cizí". Co do toho taháš veškerý zahraniční soft a hardware? Co do toho taháš nějaké náckovství? Nějakej komunismus? Rada pro příště - nejdřív si po probuzení nastartuj mozek, pak se teprv pusť do pocení mouder.
Ale tak já taky úplně nesouhlasím, že by to sem vysloveně nepatřilo (sekce Politika sem tuplem nepatří, a přesto tu je).

computerasylum píše:
A je jedno jestli náckovství začíná rozlišováním, zda hra je české nebo nečeská.
Jako sběratel ti můžu říct, že na tom kua záleží, jestli je česká, nebo není! :P (Typickým příkladem je třeba Mafie nebo jiné hry od Illusion Softworks.)

Autor:  SCjoe [ 21.07.2018, 12:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: KLM propagační hra

computerasylum píše:
i u her je nutno dodržovat autorská práva.

A zejména je potenciální pirátství nebezpečné u starých her pro W95. :evil: :?
No tak, nejde přece o žádný supadupa software na stavbu domů, sázení novin či provoz účetnictví.
Na tomhle fóru bychom takové zapomenuté hry snad měli posuzovat z pohledu abandonware...

To je zmatení dnešní doby počítačové. Normálně a běžně platí, že vlastnictví zavazuje (a vlastník se o něj musí starat).
Ale angloamerické protestantské prostředí ve vznikajícím IT světě kdysi vymyslelo, že stačí sebemenší pitomost vypustit do světa a nejen po určitou dobu, ale až po desítky let, ba i po smrti, jen trvat na inkasování penízků, byť se poměry a okolnosti změnily.

Z hlediska zdravého rozumu platí, že copyright z pohledu přirozeného práva v řadě případů vůbec nemusí znamenat zákaz kopírování a sdílení... :poke:
Zveřejněním staré věci nikomu autorství neupírám, vlastně naopak propaguji a utvrzuji. :angel:

U většiny kopií a skenů, co jsem dal na tohle fórum, jsem zvládnul vše uspokojivě vyřešit a hlavně kontaktovat autory pouze ve dvou případech.
V ostatní hromadě věcí úzkostlivě čekám (a po nocích vůbec nespím), že mne autoři, spoluautoři, prodejci a vydavatelé po 50, 30 i 15 letech nečinnosti zažalují a u soudu mi vyčtou, jakou strašnou škodu jsem jim uploadováním způsobil. :booo: :roll: :pig:

Další možný pohled:
Pokud se argumentuje autorskými právy u staré hry, asi ještě není dost stará. Musela by být skutečně výjimečná, aby se o ní mělo psát na oldcompu.

Autor:  uunek [ 21.07.2018, 19:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: KLM propagační hra

Prijde mi komicke resit autorska prava u PROPAGACNI hry :-).

Stránka 11 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/