OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 19.04.2024, 10:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21.11.2021, 00:18 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 24.05.2018, 22:32
Příspěvky: 1975
Bydliště: Most, Praha
Has thanked: 870 times
Been thanked: 699 times
Mně už nezůstal žádný starý hw. :-(

Sice jsem nezkoušel, ale Nero by měl umět vypálit CD se simulací A: diskety, že by z toho snad DOS mohl jít nainstalovat. Jinak by mohlo jít sestavit obraz disku s DOSem v emulátoru a ten obraz zkopírovat na reálný disk jako partition.

Poslední variantu prostředí s DOS hrami jsem měl s Windows 98 - z autoexec.bat jsem spouštěl menu pro spouštění DOS her, dřív než pokračovalo zavádění Windows. Jelo z toho dobře všechno, v reálném módu i s EMS nebo XMS. Windows 98 se dají dobře instalovat z čehokoliv. Případně se dalo pokračovat v bootování Windows 98 a pak se daly spouštět Windows hry.

_________________
i++ (INC) increment
i-- (DEC) decrement
i@@ (EXC) excrement


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.11.2021, 00:43 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 11.08.2021, 19:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Base 493.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times
No teraz,keď už mám dosť kompov a aj také strednej generácie,kde môžem napr.nainštalovať DOS na HDD,ten dať na iný kanál,nabootovať do 7čky,spustiť Partition Wizard/Partition Guru a naklonovať to na SD,tak takto by som to mohla dostať do nového kompu,alebo nainštalovať na staršom,vybrať ten HDD,dať ho na USB adaptér,pripojiť k novému laptopu a naklonovať na čokoľvek,z čoho nový laptop môže bootovať...
Ale keď som tie FreeDOSové partitions robila,tak som ešte toľko možností nemala,chýbali mi kompy strednej generácie.
Samozrejme Vaše postupy tiež stoja za pokus,ale napríklad Windows 3.1 z DOSBoxu sa mi na real install nepodarilo použiť,musela som spustiť nanovo Setup.exe a nainštalovať na čisto,ale toto už som potom mohla len kopírovať na ďalšie real installs.
Keď som mala Windows 98,na 2.oddieli som mala DOS 6.22 a Windows 3.1 a rozhodne som tento oddiel používala viac.

_________________
<font color="darkgreen">Live long & prosper & let others live long & prosper too=do not eat Animals.
Did U knew,Blue Screens Of Death r 32bit & 64bit only?
They do not run on Win16,nor DOS:) .
That is,y Win16 & DOS r the best...
No,Windows 10 is not equal to Windows 7+Windows 3...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz