OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 19.04.2024, 08:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 19.07.2016, 19:07 
Offline
Kecálek

Registrován: 25.11.2015, 02:24
Příspěvky: 109
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times
Dobrý deň!

Bola tu moja téma o Compaq Presario a presmerovanie video výstupu na iný displej.
Podarilo sa pomocou Trident VGA karty a interný CRT vyzerá nevyužitý, v podstate mi je jasné že Compaq by bez zapojeného CRT nešiel - je tak predpokladám riešené napájanie.
Preto ma napadlo využiť interný CRT pre iný retropočítač - Commodore Plus/4. Má video výstup kompozitné video, prevodník na VGA mám.
Tým by sa vyriešila situácia na stole, kde veľkú časť zaberá Compaq a má pritom nevyužitý displej.
Mám fotky konektoru pripojeného k CRT, no nemám jeho popis a doteraz sa nič nepodarilo nájsť, ani na zahraničných fórach.
Dá sa rôznym testovaním káblikov - ich pripájaním, kombinovaním do VGA vyriešiť použitie - možno... ale bol som v spomínanej téme upozornený na napájanie v jednom z káblikov... to môže zničiť všetko.
Tu je situácia trochu iná - nejde o kábel z Compaqu s napájaním do VGA ale o vytvorenie kábla pre CRT.
Napájanie ak bolo potrebné pre displej Compaqu, bude potrebné aj pre iný počítač ak chcem použiť displej.
Neviem o aké napájanie ide V/A.
Tento káblik by som teda nechal zapojený v pôvodnom umiestnení. No na to aby som zistil ktorý to je:
Použiť iba skúšačku alebo voltmeter?
Ak skúšačku - ako citlivú?

Ďakujem za všetky tipy a rady.
Miro


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 20.07.2016, 13:25 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 23.05.2013, 20:30
Příspěvky: 322
Bydliště: Východní Čechy
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
MIRKOSOFT píše:
Dobrý deň!

Bola tu moja téma o Compaq Presario a presmerovanie video výstupu na iný displej.
Podarilo sa pomocou Trident VGA karty a interný CRT vyzerá nevyužitý, v podstate mi je jasné že Compaq by bez zapojeného CRT nešiel - je tak predpokladám riešené napájanie.
Preto ma napadlo využiť interný CRT pre iný retropočítač - Commodore Plus/4. Má video výstup kompozitné video, prevodník na VGA mám.
Tým by sa vyriešila situácia na stole, kde veľkú časť zaberá Compaq a má pritom nevyužitý displej.
Mám fotky konektoru pripojeného k CRT, no nemám jeho popis a doteraz sa nič nepodarilo nájsť, ani na zahraničných fórach.
Dá sa rôznym testovaním káblikov - ich pripájaním, kombinovaním do VGA vyriešiť použitie - možno... ale bol som v spomínanej téme upozornený na napájanie v jednom z káblikov... to môže zničiť všetko.
Tu je situácia trochu iná - nejde o kábel z Compaqu s napájaním do VGA ale o vytvorenie kábla pre CRT.
Napájanie ak bolo potrebné pre displej Compaqu, bude potrebné aj pre iný počítač ak chcem použiť displej.
Neviem o aké napájanie ide V/A.
Tento káblik by som teda nechal zapojený v pôvodnom umiestnení. No na to aby som zistil ktorý to je:
Použiť iba skúšačku alebo voltmeter?
Ak skúšačku - ako citlivú?

Ďakujem za všetky tipy a rady.
Miro


Jde ti o to zjistit, jak velkou napěťovou úroveň má Audio/Video signál?

_________________
JMP $FCE2

C64, C128DCR, IDE64, SuperCPU64, 1541 Ultimate-II, MMC Replay, FC3, REU 2MB, Geroram512, NeoRAM 2MB, RR-Net, SilverSurfer, Wiznet64 , 1541-II,1571,1581,Oceanic


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.07.2016, 00:46 
Offline
Kecálek

Registrován: 25.11.2015, 02:24
Příspěvky: 109
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times
Prakticky mi ide o jediné - zistiť ktorý kábel je napájanie a ostatné korektne zapojiť do BNC R-G-B-Hsync-Vsync-GND s koncovkou VGA ako vstup na zobrazenie obrazu na internom CRT.

Miro


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz