OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 18.04.2024, 15:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 29.05.2019, 11:26 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 16.06.2014, 12:23
Příspěvky: 3676
Bydliště: Jesenice u Prahy
Has thanked: 28 times
Been thanked: 280 times
Většinou VGA karta umí barevné rozlišení Highcolor 16 bit, nebo Truecolor 32 bit.
2MB umí nejvíc 1152x864 Highcolor, nebo 800x600 Truecolor.
Většinou používám 1024x786 Highcolor, protože je to native rozlišení starších LCD monitorů.
3 byte na pixl by se poněkud špatně adresovaly v paměti, do které se leze po 32, nebo 64 bitech.

_________________
Diagnóza: Touretteův syndrom, Koprolálie, Dyslexie, Obsedantně kompulzivní porucha.
Kalkulačky: Privileg PR56, TI51-III, TI57, TI58, TI59, TI83, TI-83 Premium CE, TI89
Počítadla: BOBO64, ZX48 plus, DG-88, Didaktik-M, C16, C64C, Amiga 500+, MZ800, MUPID C2A2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 29.05.2019, 11:57 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2341
Has thanked: 303 times
Been thanked: 640 times
Kubik píše:
Jestli mas vypadky, pokud neco sahne na disk, tak bych to videl na problem s diskem. Jsi si na 105% jistej, ze ti disk jede v DMA modu, ne v PIO?
Nejsem si jistý, večer mrknu do dmesg, tam se to vypisuje. Vůbec netuším, jestli to deska umí, čipset by UDMA 33 snad umět měl. 40G HDD to umí určitě.

A ano - pro UDMA 33 stačí 40 žilový kabel, 80 žilový je nezbytný pro UDMA 66, 100 a 133. Nicméně mohu zkusit i 80 žilový.

Ale ty výpadky nejsou kvůli tomu, že je CPU zdržováno, výpadky byly určitě kvůli podtečení bufferu i když CPU při přehrávání jede na 90% (+- pointa je, že nemá velkou rezervu)
Kubik píše:
Modplayeru by melo bejt jedno, jestli jede pres GUSe nebo neco jineho, protoze kvalitni modplayer nebude GUSe vyuzivat jako GUSe, ale jen jako D/A prevodnik, ne? GUS je limitovanej pameti a tim, co dokaze DSP za upravy zvuku.
No to je právě ten zádrhel. GUS má vlastní RAM ze které může hrát narozdíl od levnějších Soundblasterů samply samostatně a tím značně šetřit CPU práci. Projevuje se to například v DOSu na vyšším framerate u Duke Nukem 3D s GUSem vs SB. Vůbec netuším, jak k tomu přistupuje driver v Linuxu, nejspíš RAM využívá jen jako malý buffer.
danhard píše:
2MB Spea V7-Mercury P64V umí Highcolor 16bit bei 1024x768, Truecolor bei 800x600 a má kvalitní IBM DAC převodník.
Vůbec nepochybuju, že tohle je na svou dobu kvalitní karta. Ale ta S3 Virge se mi líbí právě proto, že to je nejenom relativně schopná PCI karta, ale zároveň karta mezi lidmi rozšířená. To znamená, že je větší šance, že ovladač pro Xka bude vyladěnější, protože programátoři měli zpětnou vazbu od širší veřejnosti (to neplatí o ovladačích pro Windows).
dex píše:
Stran grafických karet bych si dovolil upozornit na čtyřdílný Swarmovo historický seriál...
Díky, na to si rozhodně někdy udělám čas.
PotPalo píše:
Rozlíšenie vs farby sa dá vypočítať podľa veľkosti pamäte grafiky...
Počítal jsem 800*600*4 = 1920000 (cca 1.8MB), ale to, že se obraz vejde, ještě neznamená, že to čip umí (třeba grafika Alliance AT24 neumí), proto jsem si nebyl jistý.

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 29.05.2019, 13:46 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10123
Bydliště: Praha
Has thanked: 1956 times
Been thanked: 1521 times
S3 čipy jsou v tomhle asi nejspolehlivější a z "dob DOSu" nekompatibilnější se vším možným. Navíc jim je jedno, zda jedeš 2/4/8/15/16/24/32bit. Navíc, jestli mne pamět něklame, tak mají Tria i Virge 64bit akceleraci 2D grafiky a to velice kvalitní.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 29.05.2019, 13:53 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2089
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 327 times
Virge už má 3D akcelerátor, Trio64 V2 ho ešte nemá. Trio64 vedeli slušne dekódovať MPG video. Už z ich názvu vyplýva že sú 64-bitové. PCI boli spoľahlivé, ale AGP grafiky od S3 už boli značne problémové pod Windows. Aspoň tie čo som mal ja.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 29.05.2019, 14:00 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Pro hry je mozna GUS lepsi volba, protoze diky HW mixovani muze usetrit nejaky ten frame, ale pro prehravani MOD hudby bych jednoznacne sahnul po nejake jine kvalitni zvukovce a odpovidajicim prehravaci. Treba Cubic player umoznuje 32bit SW mixovani, o cemz si GUS muze nechat jenom zdat. GUS taky nemusi stihat: "A CD-quality 44.1 kHz sample rate is maintainable with up to 14-voice polyphony; the sample rate progressively deteriorates until 19.2 kHz at the maximum of 32-voice polyphony."
GUS taky neumi reverb a chorus, takze spousta modulu muze znit jinak (hur) nez na jine zvukovce. Nemluve o tom, ze na vysledny zvuk nemuzes aplikovat zadne filtry, coz se nekdy muze hodit.
Ne ze bych mel neco proti GUSovi - nekde bych mel mit jak puvodniho GF1, tak PnP (AMD Interwave), ale prece jen... neni to univerzalni reseni pro vsechno.

Zkus treba tohle prehrat na GUSovi a potom na nejake (podporovane) lacine zvukovce se slusnyma DAC: https://modarchive.org/index.php?reques ... uery=44065 (XM, 32 kanalu).
Tipuju, ze poznas rozdil.

Edit: na porovnani - podle vseho to jede na necem jako ESS688 (lacinejsi zvukovku si nedokazu predstavit - teda krome DSS :) ): https://www.youtube.com/watch?v=KBheUs2tRX0&t=45s

A tohle neprehrajes vubec: https://modarchive.org/index.php?reques ... uery=50740

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 29.05.2019, 15:44 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10123
Bydliště: Praha
Has thanked: 1956 times
Been thanked: 1521 times
JJ, neni nad moji Tropez Plus zvukárnu. :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 29.05.2019, 21:13 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2341
Has thanked: 303 times
Been thanked: 640 times
Stalo se, trochu nečekaně, že jsem jednu S3 Virge koupil v aukci na eBay... přihodil jsem 3 dny nazad, protože 5.5USD za kartu + 10USD pošta mi přišlo jako velmi přijatelná cena a ejhle, nikdo další ji nechtěl, takže teď už je zaplacená a doufám, že brzy bude v mém počítači.

Jo a je osazená na celé 4MB, což by mohl být fajn bonus. Je z Ukrajiny, trochu ušmudlaná, ale není to katastrofa a protože na ní zůstala samolepka Q.C. PASSED, tak musí být ok :-) Teď ještě aby neselhala Česká Pošta... (nehledám výstavní kousek, hledám funkční součástku)

V nejhorším přikoupím ještě tu PotPalovu.
Kubik píše:
...Ne ze bych mel neco proti GUSovi - nekde bych mel mit jak puvodniho GF1, tak PnP (AMD Interwave), ale prece jen... neni to univerzalni reseni pro vsechno....
To rozhodně není a příležitostně vyzkouším víc, jakmile na to najdu čas. Ale v kontextu doby to pro DOSové hry není špatná volba. A to navzdory různým problémům, jako je příliš mnoho potřebných IRQ, ne vždy funkční emulace Soundblasteru a tak.

Holt mám co mám a s tím pracuji. Buď GUS PnP, nebo AWE64 Gold... jo a ty GUSe mám dva stejné, jeden je můj z 90 let a druhý "půjčený" (15let +) od kamaráda, který už na něj ani nemá PC. Pořád se chystám, že někdy zkusím jestli lze na GUSe hrát kvadrofonně, jak jsem se kdysi kdesi dočetl. No, ale to taky může být jen legenda, takže dokud nezjistím víc, tak je společně zapojovat nebudu.
misticjoe píše:
JJ, neni nad moji Tropez Plus zvukárnu. :-)
Nejsladší na světě je můj dvanáctiletý med. A ze zvukovek jedině AY-3-8912.

Ad pochybnosti okolo UDMA... Viz screenshot výpisu, jak se disk detekuje. Je u něj zapnutý MWDMA2 režim, což je něco před UDMA 33, ale není to PIO. Linux ignoruje možnosti BIOSu, takže tím to nebude, nejspíš deska / čipset víc neumí. Disk samotný umí UDMA 100.

Asi to je desce odpovídající, protože co si pamatuji, tak UDMA 33 se začalo objevovat zhruba s nástupem ATX a Pentium MMX.

Ale ještě tam je jedna záludnost. Mám připojenou kuličkovou RS232 myš Genius NetScroll+ s kolečkem, která v DOSu funguje s ovladačem cmouse. Ale v Linuxu se mi ji zatím zprovoznit nepodařilo, default se tam cpe PS2.

A protože USB karta selhala, tak nemám jinou myš. (pořád nevím, jestli to je problém kusu, nebo čipsetu, dnes mi nefungovala ani v 2.8GHz Pentium DualCore... PC netuhlo, jen se karta vůbec nechtěla detekovat na PCI, takže asi spíš problém karty jako kusu)

Proto přemýšlím, jestli by stálo za pokus vyrobit konektor na ten header, co je na desce vedle pětikolíku pro klávesnici...

A nakonec, podařilo se mi oživit grafiku s tou druhou grafickou kartou, co mám, Alliance ProMotion AT24. Funguje to max 640x480 truecolor, nebo 800x600 16bit a 1024x768 8 bit.

Špatné je, že po ukončení Xek čip přestane zobrazovat až do tvrdého resetu, musím se k PC připojit SSH, rebootovat ho a stisknout reset při průchodu BIOSem. Myslel jsem, že to je tím, že ovladač není pro přesně tu variantu čipu, co mám v grafice, ale zdá se, že je... AT24 je v podporovaných a AT24 je napsáno přímo na čipu.
https://egalerie.net/index.php/pocitace ... m/DSC03181

Ještě doplním, jak se grafika identifikuje
Kód:
pentium ~ # lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 430FX - 82437FX TSC [Triton I] (rev 02)
00:07.0 ISA bridge: Intel Corporation 82371FB PIIX ISA [Triton I] (rev 02)
00:07.1 IDE interface: Intel Corporation 82371FB PIIX IDE [Triton I] (rev 02)
00:11.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8169 Gigabit Ethernet (rev 10)
00:12.0 VGA compatible controller: Alliance Semiconductor Corporation ProVideo 6424

A dle manuálu ovladač Xek apm podporuje tyto grafiky
Kód:
       ProMotion 6420
       ProMotion 6422
       AT24
       AT3D
       AT25


Přílohy:
2019-05-29_pentium_udma_a_ps2.png
2019-05-29_pentium_udma_a_ps2.png [ 26.07 KiB | Zobrazeno 6291 krát ]
DSC03503 oriznuto zmenseno.JPG
DSC03503 oriznuto zmenseno.JPG [ 483.09 KiB | Zobrazeno 6291 krát ]

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 29.05.2019, 22:10 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2341
Has thanked: 303 times
Been thanked: 640 times
Nejsem jediný blázen. Tenhle chlapík do toho šel ještě víc po hlavě https://www.youtube.com/watch?v=4qSziR6sD8Q

Na 486 ještě modernější Linux (jádro 4.14), ale na přehrávání mp3 a Xka s aplikacemi asi výkon CPU, RAM a odvahu nenašel :-)

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 31.05.2019, 01:35 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2341
Has thanked: 303 times
Been thanked: 640 times
Dopátral jsem se dalších drobností, které by mohly být důležité i pro někoho jiného (a pro mě, až to za dalších x let zapomenu a budu hledat).

RS232 myš - Xka provádějí při spuštění autodetekci a protože na desce je přítomná PS/2, byť jen header bez PS/2 konektoru a bez PS/2 myši, tak na PS/2 přepnou a myš tím pádem nereaguje ať s tím dělám co chci.

Výchozí nastavení vypadá takto
Kód:
Section "InputDevice"
    Identifier  "Mouse1"
    Driver     "mouse"
    Option     "CorePointer"
    Option     "Device"        "/dev/input/mice"
    Option     "Protocol"      "Auto"
    Option     "ButtonNumber"  "5"
    Option     "ZAxisMapping"  "4 5"
EndSection
To pracuje s libovolnou myší na PS/2 nebo USB kterou jádro najde. Pokusil jsem se tedy vynutit RS232 myš takto
Kód:
Section "InputDevice"
    Identifier  "Mouse1"
    Driver      "mouse"

    Option      "CorePointer"
    Option      "Device"        "/dev/ttyS0"
    Option      "Protocol"      "Auto"
    Option      "ButtonNumber"  "3"
EndSection
To není špatně, ale autodetekce přesto vnutí PS/2 myš a na RS232 nereaguje. To je problém, dokud neseženu funkční USB kartu, nebo dokud nevyrobím header pro PS/2 myš. Autodetekce se dá vypnout takto:
Kód:
Section "ServerFlags"
    Option      "AutoAddDevices"        "false"
EndSection
Tím se zamezí Xkům v detekci zařízení, která nejsou definována. Má to ovšem háček, kdybych spustil Xka a neměl připojenou klávesnici na kterou jsou nakonfigurovaná (třeba USB místo té co je v pětikolíku), tak nepřepnu ani do konzole, abych to spravil. Musím se připojit SSH a opravit konfiguraci po síti (což teď můžu), nebo holt Xka vůbec nespouštět - tedy nespouštět je automaticky při bootu (což je taky ok, spouštím xdm ručně init skriptem).

Ad grafika Alliance AT24 - Vypnul jsem modul glx, což zlepšilo problém s vypínáním grafiky, ale nevyřešilo, nakonec po více restartech a ukončení Xek to přestalo zobrazovat stejně a nelze jinak než provést shutdown po síti, nebo něco takového...
Kód:
Section "Module"
    Load        "extmod"
#    Load       "glx"
    Load        "dbe"
EndSection


poznámka k USB kartě s čipem VIA - vyzkoušel jsem ve 3. počítači (cosi se starší Core i5) a tam zas pro změnu fungovala, prohnal jsem readonly badblocks na flashdisku a na externím DVD - obojí připojené přes tu kartu. Divné. V DualCore Pentiu ani ťuk a v desce SOYO zatuhávala celý počítač.

USB karta s čipem NEC je na cestě, uvidíme, co udělá. Ale není dost retro. Na druhou stranu, gigabitová síťovka taky ne, tak co.

Ad použitelnost Xek na 150MHz Pentium - pomalé, ale není to taková katastrofa, nespouštím-li něco z KDE (4.6.3), ty žerou hodně RAM i výkonu, ale ty malé původně Xkové utilitky, ty mají často okolo pár stovek kB a jsou hodně nenáročné.

Asi to bude chtít video... vyprávění je k prdu.

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 31.05.2019, 08:44 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
Pouzival jsem Xka na 386SX/25 s 8MB RAM, takze tim to nebude. Vykaslal bych se na KDE...

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 31.05.2019, 09:23 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2341
Has thanked: 303 times
Been thanked: 640 times
Kubik píše:
Pouzival jsem Xka na 386SX/25 s 8MB RAM, takze tim to nebude. Vykaslal bych se na KDE...
Vážně? Míval jsem kdysi Red Hat 2.1 (černá knížka s přibalenými asi 6 CD) a přišlo mi to pomalé i na Pentiu ... v té době, někdy počátkem 2000 až 2005.

Od té doby toho hodně přibylo, nakynulo, ale taky se hodně věcí zlepšilo.

S těmi KDE to je tak, že dokud nespustím nějakou jejich část, tak to jen sedí na disku a nepřekáží, nezdržuje. Mám tam ještě jwm (super nenáročné http://joewing.net/projects/jwm/), twm (podobně), Window Maker (https://www.windowmaker.org/), LXDE (mé oblíbené i na moderních PC https://lxde.org/ - třeba zrovna teď na Dell Latitude 5491), Blackbox (nenáročné https://github.com/bbidulock/blackboxwm/tree/master), nebo nic bez wokýnek, jen jedna Xková aplikace, tzv. safe mode.

KDE byly vždycky trochu bloatware, už od verze 2.x, co je znám, ale s verzí 5 se utrhli ze řetězu :-( Verze 3 a 4 (v pozdějších fázích, když už bylo prostředí po letech práce vyladěné) byly moc pěkné.

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 31.05.2019, 11:06 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
No, ja mluvim o letech 1995-6 :) Mel jsem to na dvou monitorech (VGA + Hercules) a delal jsem na tom diplomku. Nebo tak neco, je to prece jen skoro ctvrt stoleti.

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 31.05.2019, 14:27 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2089
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 327 times
A tá PS/2 sa nedá v BIOSe vypnúť? Inak header na ňu sa dá normálne kúpiť (pozri inzeráty), netreba ho vyrábať.

Test badblocks (napríklad test povrchu CD cez NERO) cez USB zvyčajne nefunguje, buď to zastaví, alebo načíta všetko ako zlé. USB harddisky to isté, zrejme sa pri vytváraní napočítalo s inými príkazmi ako čítanie a zápis.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 31.05.2019, 15:30 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2341
Has thanked: 303 times
Been thanked: 640 times
PotPalo píše:
A tá PS/2 sa nedá v BIOSe vypnúť? Inak header na ňu sa dá normálne kúpiť (pozri inzeráty), netreba ho vyrábať.
Mám něco velmi podobného tomuto https://elektronik-lavpris.dk/p120929/c ... in-header/ - tj. PS/2 kablík bez toho plechu z jednořadým 6pin konektorem. Na desce je 2x8 pin, přičemž 2 piny jsou vynechané. Je tam pozice do které se dá přímo osadit mini DIN, nebo ty kolíčky. Takže vyrobit znamená jen osadit jiný plast a správně do něj zpřeházet dráty... až na to najdu čas.

Volbu v BIOSu jsem nezahlíd, ale podívám se znovu.
PotPalo píše:
Test badblocks (napríklad test povrchu CD cez NERO) cez USB zvyčajne nefunguje, buď to zastaví, alebo načíta všetko ako zlé. USB harddisky to isté, zrejme sa pri vytváraní napočítalo s inými príkazmi ako čítanie a zápis.
Co má NERO společného s Linuxem? Psal jsem snad někde, že jsem použil Windows? :P

V Linuxu je utilita badblocks k obecnému RO, RW, nebo nedestruktivnímu RW testování libovolného úložiště. Souvislost s USB 2.0 kartou to má jen takovou, že pomocí přečtení celého úložiště přenesu a ověřím nějaká data trochu vyšší rychlostí (480MBit i když ne nutně kontinuálně), než kdybych jen připojil klávesnici/myš (12MBit).

Velmi často tím testuji i nové disky než je nasadím do serverů, ale blbé je, že taková 12T už trvá několik dnů než se ověří (v pátek pustíš a v úterý se podíváš, jestli už je hotovo).

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cygnusovo Pentium
PříspěvekNapsal: 31.05.2019, 16:45 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2089
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 327 times
Veď som napísal, že to bol iba PRÍKLAD. Skrátka program, ktorý s mechanikou na IDE kábli pracuje dobre, ale cez USB už fungovať nemusí, aj keď USB je dobré.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz