OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 20:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 nenabíhá
PříspěvekNapsal: 13.01.2017, 20:33 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Transmission se mi nechytá. Nejenže neumí magnety, ale nebere mi ani odkazy .torrent. Buď rovnou napíše, že to není torrent a nebo ho načte, ale nechytí ani jednoho seeda ni peera. Což úplně nechápu. Mám 1.51, což je poslední verze pro 10.4. Peer listening port je closed (což asi taky není dobré) i když mi žádný firewall neběží. Nevím, jestli má AirPort ještě někde nějaké vlastní nastavení blokovaných spojení...

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 nenabíhá
PříspěvekNapsal: 13.01.2017, 23:07 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Tak děkuji DEXovi za odkaz na Transmission 1.54 - ani nevím proč na appleforum psali, že poslední je 1.51.
Taky jsem následně zjistil dvě zajímavé věci. 1) Z ne každé stránky mi odkaz s torrentem funguje. 2) musí mi běžet hlavní PC, aby byl otevřený nějaký port pro komunikaci ?????? :shock: naprosto nechápu proč...tohle se mi u žádného jiného compu, který mám doma, neděje... fakt, PeCko uspím a do té doby otevřený port je najednou closed...probudím a zase je open...

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 nenabíhá
PříspěvekNapsal: 13.06.2017, 16:42 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:39
Příspěvky: 1970
Bydliště: Praha
Has thanked: 85 times
Been thanked: 255 times
themrkocour píše:
Tak 10.5 se na to sice dá, ale je to utrpení, sám jsem to testoval. Nejde ani tak o CPU ale o grafiku, jak nemá core image tak je 10.5 pomalý.


Precetl jsem si ze Core Image bylo zavedeno v 10.4, ale od 10.5 je nejaky zpusobem povinne. Kdyz tedy ne kvuli rychlosti 10.5, mam si nainstalovat 10.4 nebo 10.3 ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 nenabíhá
PříspěvekNapsal: 13.06.2017, 21:25 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Úplně nerozumím tvé otázce. Samozřejmě nejlepší je nainstalovat MacOS dle toho, co chceš aby uměl nejlépe. Hodně softu má max 10.3.9... Takže bych se nejdřív podíval, co na tom chceš spouštět a podle toho se rozhodl. Protože pak jsou takové ty torrenty, icq, atp., které potřebují 10.4. 10.5 je na PPC max, je bestiální, ale pár věcí na tom prostě nerozeběhneš.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: PowerBook G4 nenabíhá
PříspěvekNapsal: 14.06.2017, 13:36 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:39
Příspěvky: 1970
Bydliště: Praha
Has thanked: 85 times
Been thanked: 255 times
Moje otazka ze tyka verze OSX vhodne na PowerPC stroj s grafikou nepodporujici Core Image. Uz my bylo odpovezeno jinde ze mam pouzit verzi 10.4. Ta sice implementuje Core Image, ale pokud chybi na karte podpora, tak se Core Image nepouzije a nejsou zde jeho efekty. V 10.5 pokud podpora chybi, je povinne emulovana na CPU a to je velice pomale.

O bestialnost verzi mi neslo, pouze o nejvyssi bez nutneho Core Image.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 - co s ním?
PříspěvekNapsal: 24.11.2020, 17:38 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Nebudu začínat další vlákno, bo tohle je vlastně stále aktuální (zrovna dneska jsem resetoval po delší době opět PMU - tentokrát už vychytaně, nerozebíral jsem notes jako na fixit, ale sundal jen spodní dekl, vyhnul CDromku a vytáhl kablík).
K TÉMATU: DEX mne před 14ti dny uchvátil vším možným, co má nainstalované na svém PowerBooku. Ale asi to nebyla plečka |G4 7400 na 400Mhz| :-) Dneska jsem ho nahodil. Tři roky starý TenFourFox se nechytal, čili jsem stáhl poslední a....no i OldComp se na to vykresluje asi minutu... Ufff... To mi i 486ka načte rychlejc. Čili - co s tím/ním? Když se na Google snažím najít nějaké jiné forky FireFoxu pro starší cmpy, tak mi to samozřejmě vyháže samé nesmysly (jako why is firefox slow, atp. - nějak ten search engine google jde do hajzlu). Přitom vím, že existuje kde co - WaterFox, ArticFox, RetroFox...ale když to do google nenapíšu přímo, tak to nenajde, nebo na 120. straně. Tímhle stylem se k vhodnějšímu prohlížeči, co zvládne dnešní weby, nedostanu.
A vůbec, co by G4/400Mhz ještě slušelo? Tipy na nějaké gamesky, officy, emulátory?

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 - co s ním?
PříspěvekNapsal: 24.11.2020, 19:13 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1508
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 380 times
Nojo, dex má 1.5 GHz a 1 GB RAM, a i tak je to proti G5 pomalé.
Ovšem rychlost stačí na to, že jsem po rychlejším browseru ještě nepátral.
Nepřemýšlels pro 400 MHz spíš o Clasille?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 - co s ním?
PříspěvekNapsal: 24.11.2020, 19:38 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Mistic má taky 1GB, ale to je poslednímu tff upa fuk. Nároky na procák jsou šílené. Classilu jsem teď stáhnul, ta uvidíme. A co dál? Dock jsi měl narvanej :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 - co s ním?
PříspěvekNapsal: 24.11.2020, 20:53 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
No tak pod OS9 se nepřipojím na wifi, protože WPA (a měnit to nechci). Pod "emulací" to je podobně pomalé, jako TFF a navíc už si stejně neporadí s novejma certifikátama. Takže se vrátím k Safari. Budu odkázán jen na pár stránek, které ještě nevyžadují ty nové protokoly.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 - co s ním?
PříspěvekNapsal: 26.11.2020, 19:07 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1508
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 380 times
Kromě TenFourFoxu mám i Safari, ale překvapilo mne, kolik webů postupně odpadá (z mých dva roky starých záložek je většina už nepoužitelných).
Ale na G5 používám hodně TenFourFoxBox, všechny taby TenFourFoxu dohromady jsou jeden task s limitem 2 GB RAM, zatímco zaboxovaný tab je další separátní task s vlastním přídělem 2 GB RAM. Na dvooujádru je pak sakra znát, že běží odděleně, na notebooku jsme nezkoušel.
Na FTP doporučuju Logoutem zkompilovanou FileZillu, cíleně pro konkrétní proocesor (G4, G4e, G5) (zazipovaná má 19 MB, tak do přílohy nedávám).
Jinak v doku moc nestandardních věcí nemám - Namely, iWork (Pages, Numbers, Keynote), Writeroom (ale ten nepoužívám), HexEdit (ten naopak často), Seashore (úprava fotek na Aukro, odlehčený GIMP), XShelf ("polička" z NextStepu, něco jako vícenásobná schránka) a StuffitExpander.
A nezbytnost - Chipmunk Basic a CocoModX :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 - co s ním?
PříspěvekNapsal: 27.11.2020, 00:55 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Počkej - úprava fotek na Aukro? Ty načteš Aukro? To se mi nedaří ani s posledním 10-4-foxem... Už to tedy nezkouším na tom noťasu, ale vytáhl jsem G5 1,8Mhz. A když píšeš o tom Safari, tak jsem si všiml, že některé weby se bez problému načtou, když jim vyhodím "s" z toho https...prostě upravím adresu na http://... Tj dojde k "nezabezpečenému" načtení, ale to mě pálí asi jako procházení webu na Win98 bez antiviru. Prostě exploity na tohle už na netu nejsou. Bohužel ten prohlížeč neumím donutit k tomu, aby SSL nevyužíval vůbec. Pak by asi hafo stránek ještě fungovalo.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 - co s ním?
PříspěvekNapsal: 27.11.2020, 01:29 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 11:54
Příspěvky: 359
Bydliště: Vyškov, ČR
Has thanked: 312 times
Been thanked: 52 times
@misticjoe:zkus na to nahodit morphos, s novým prohlížečem Wayfarer by to mělo chodit líp.

_________________
Asus Zenbook Prime UX32VD, Ubuntu 21.04
Amiga 600, 2MB chip, Fúria EC020, WB3.1.4, Powerbook v58, MOS 3.13 reg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 - co s ním?
PříspěvekNapsal: 27.11.2020, 07:34 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 20:03
Příspěvky: 1036
Bydliště: Praha
Has thanked: 204 times
Been thanked: 122 times
misticjoe píše:
Počkej - úprava fotek na Aukro? Ty načteš Aukro? To se mi nedaří ani s posledním 10-4-foxem... Už to tedy nezkouším na tom noťasu, ale vytáhl jsem G5 1,8Mhz. A když píšeš o tom Safari, tak jsem si všiml, že některé weby se bez problému načtou, když jim vyhodím "s" z toho https...prostě upravím adresu na http://... Tj dojde k "nezabezpečenému" načtení, ale to mě pálí asi jako procházení webu na Win98 bez antiviru. Prostě exploity na tohle už na netu nejsou. Bohužel ten prohlížeč neumím donutit k tomu, aby SSL nevyužíval vůbec. Pak by asi hafo stránek ještě fungovalo.


ted jsem nedavno zkousel TenFourFox pod Leopardem u G4 MDD a aukro nedelalo zadnej problem :)

_________________
Uz jen emulator... FS-UAE a Fuse


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 - co s ním?
PříspěvekNapsal: 28.11.2020, 13:57 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1508
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 380 times
Aukro je pomalý jaxwiň i na dual G5, ale načíst jde i na G4e, otázka je, zda s těmi 400 MHz nemáš jen G4 a zda se tam něco neliší.
http místo https musí podporovat server a umět pouštět data i postaru, ale sposta serverů ty http URL tvrdě přesměrovává na https a prohlížeč bez příslušného šifrování pak má smůlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PowerBook G4 - co s ním?
PříspěvekNapsal: 28.11.2020, 20:59 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Dedy píše:
@misticjoe:zkus na to nahodit morphos, s novým prohlížečem Wayfarer by to mělo chodit líp.


Jasně. Jako nahoď HellOS na PeC. A co z toho MorphOSu jako budu mít? To je "jako operační systém" pro nadšence. Ne pro normální používání. Tohle se fakt nedá srovnávat.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz