OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 18:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Pravidla fóra


Hlašte, prosím, neaktivní témata. Po uskutečnění transakce napište krátké hodnocení k uživateli. Jeden uživatel = jedno hodnotící téma.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NBServis
PříspěvekNapsal: 21.11.2016, 16:29 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Toto není zrovna uživatel, ale kamenný servis jako takový. A já pokládám za nutné upozornit na jejich neseriozní jednání. Přestože jsem poptávku na jejich stránkách vyplnil tak, aby byl jasný požadavek na výměnu CPU chlazení, kterou mi odsouhlasili a přímo i na místě si nechal potvrdit "to děláme běžně", dneska mi volal jejich servisák, že to nedělají. Ale diagnostiku závady (250Kč) si samo naúčtují, bez ohledu na to, že jsem jim jí sdělil dopředu (výměna chlazení okruhu A). Když k tomu připočtu čas a cestu 2x do Dejvic, jsem v tom asi tak za patnáct stovek.
Takže kdybyste někdy zaplesali nad možností nechat si u nich opravit cokoliv "MAC PPC", tak máte smůlu. Dle sdělení servisáka "my děláme jen Intely", které se rozchází s tím, co nabízí na stránkách a ujišťují i na místě, prostě PPC má smolíka.
Budu hledat v Praze dál. Nechce se mi už Maca nikam posílat, když vím, jak ho dojebala ČP na jedné cestě.
Jediné pozitivum, které z toho vzešlo, je informace, že chlazení neleakuje, ale nefachá turbínka prohánějící kapalinu.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NBServis
PříspěvekNapsal: 21.11.2016, 17:51 
Offline
Profík

Registrován: 28.10.2015, 20:07
Příspěvky: 684
Has thanked: 0 time
Been thanked: 73 times
Ja se jim vubec nedivim, ze se jim do toho nechce - je to slozite jak nemecke tanky, chladici kapalina ma zivotnost 3 roky, pocitac je 11 let stary, takze pumpa nejspis bude zanesena
bordelem co se v te kapaline vytvoril. Jakmile se otevre chladici okruh, chce to plynovou masku - ten glykol navic pekne hnusne smrdi.

Ze to delat nebudou meli ale rict hned, zakazku zrejmne prebiral clovek, ktery zjevne nema nejmensi tuseni jak ten dvouprocesorovy MAC vypada zevnitr a jak vypada ta chladici aparatura, kdyz se vytahne ven.

Co se tyce opravy, neco podobneho bych servisu nesveril - potrebuje to cloveka ktery je kombinaci historika, archeloga, chemika a hodinare, protoze na sundani tech hadic je potreba kladivo a hlavne presnost.

Ciste teoreticky by mohlo stacit oba chladici okruhy vypusti (pozor - sileny smrad), vyplachnout (vytece hromada bordelu) a vycistit pumpy zevnitr, pripadne rovnou nakoupit nove hadice.

Aby se clovek nemusel zabyvat s tlakovanim, doporucuji dokoupit expanzni nadoby nebo jen jednu a spojit to do jednoho okruhu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NBServis
PříspěvekNapsal: 21.11.2016, 19:36 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Takže je něco, za co bych mohl současné chlazení vyměnit?

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NBServis
PříspěvekNapsal: 21.11.2016, 19:43 
Offline
Profík

Registrován: 28.10.2015, 20:07
Příspěvky: 684
Has thanked: 0 time
Been thanked: 73 times
Ne vymenit, ale prestavet. Musi to zustat puvodni, nebo to zakladni deska nebude umet ovladat - takze musi zustat samotne bloky chladice a cerpadla.

Muzu vyfotit jak jsem to udelal ja, jenze to musi najit pod veeeelikou hromadou dalsich veci na opravu - drony, notebooky, vlaky, transformatory, hvezdarsky dalekohled a podobne.

Obecne jsem udelal tohle:
- vyndal jsem ven celou desku s chlazenim a obe procesorove desky
- vypustil jsem chladici okruhy - prerusit v jednom miste, jednu hadici do vodovodu, druhou do kyblu a zapnout vodu
- smradlave smesi glykolu s kdovicim se zbavit podle zakona (nebezpecny odpad), milovnici ekologie mohou vypustit do odpadu, pripadne do potoka
- sundat vsechny puvodni hadice
- rozdelat a vycistit obe pumpy
- nakoupit nove hadice
- zapojit oba okruhy, do okruhu lze pridat expanzni nadoby (do kazdeho jednu)
- koupit novou chladici kapalinu libovolne barvy

Apple samozrejmne udelal co nemel - zkombinoval medene a hlinikove casti chladiciho okruhu takze doslo k predvidane chemicke reakci, takze z toho vytece cerny blivajz podobny bordelu na dne olejove vany u auta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NBServis
PříspěvekNapsal: 21.11.2016, 19:49 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Tak mě zatím nedegradovala kapalina, ale odešla turbínka. Ať mi nikdo neříká, že ten QUAD neuhladím něčím z dnešních možností. Toho vodoucha se mi moc repasovat fakt nechce. Proto jsem to chtěl hodit na někoho jiného, protože je to voser jen rozdělat.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NBServis
PříspěvekNapsal: 21.11.2016, 20:15 
Offline
Profík

Registrován: 28.10.2015, 20:07
Příspěvky: 684
Has thanked: 0 time
Been thanked: 73 times
Voser je jeste slabe slovo :-)

Nejhur se sundavaji kovove pasky, co drzi hadice na jednotlivych blocich. Druhy nejvetsi opruz je stahnout ty hadice dolu, to se mi nepovedlo bez poskozeni (hadic).

Nekolikrat jsem to zu chtel vyhodit oknem.

Ono by to chlazeni asi nahradit slo, jenze se obavam ze prene tohle chlazeni je potreba k zapnuti pocitace, protoze deska detekuje ze nejdou cerpadla.

Nasel jsem Maca 9uznavam, to nebylo zase tak tezke, ta G5ka neni zase tak mala aby se nekdo schovala, ale neni v nem ten blok s cerpadlama a ani jeden procesor. Musim dal hledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NBServis
PříspěvekNapsal: 30.11.2016, 19:41 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Tak jsem si dneska Maca vzal do "parády". NBServis je fakt banda mantáků. Prej "turbína pro okruh A". Ona je tam jen jedno čerpadlo, které žene kapalinu do obou okruhů. Takže to by nefachalo asi chlazení vůbec. Věc druhá - nevím, zda je to tím převozem, či mrazem, na kterém Mac přes noc zůstal, ale už jsem zpět na +-70° při plné zátěži. Takže "se to spravilo"...

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NBServis
PříspěvekNapsal: 30.11.2016, 20:03 
Offline
Profík

Registrován: 28.10.2015, 20:07
Příspěvky: 684
Has thanked: 0 time
Been thanked: 73 times
Tak to mas jine chlazeni nez ja. Ja tam mam dva okruhy a dve pumpy.

Mam pocit ze to chlazeni s jednou pumpou je ta starsi 2004 verze, ktera tece a nici zdroje a zakladni desky, ta dvoucerpadlo je novejsi z roku 2005.

V kazdem pripade to cerpadlo muze byt ucpane bordelem, ta kapalina se ma menit kazde 3 roky a je stara 12 let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NBServis
PříspěvekNapsal: 30.11.2016, 20:11 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
No mě naštěstí neteče. Zabordelený to asi bude no. Vyměňáme, vyměňáme. Když už vím, jak se kam dostat, tak to bude pouze smradlavá práce.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NBServis
PříspěvekNapsal: 30.11.2016, 20:38 
Offline
Profík

Registrován: 28.10.2015, 20:07
Příspěvky: 684
Has thanked: 0 time
Been thanked: 73 times
Ja jsem na stazeni tech hadic potreboval sikovky - bylo vzdy potreba povolit tu sponu a pak ji otacenim doleva/doprava pomalu stahovat i s hadici.

Jakmile se to vytahne, vytece ta smradlavina ven - ja jsem to napojil pomoci nove hadice na vodovodni kohoutek, nechal 10 minut tect a rychle zdrhnul a otevrel okna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NBServis
PříspěvekNapsal: 06.11.2018, 14:44 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 05.02.2018, 11:31
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha
Has thanked: 0 time
Been thanked: 62 times
Takhle si předčítávám staré věci. :-) Určitě to nesmrdí jako Surströmming. Je to jedna švédská specialita.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NBServis
PříspěvekNapsal: 06.11.2018, 15:41 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2016, 23:57
Příspěvky: 3756
Has thanked: 213 times
Been thanked: 388 times
No, kdyz uz jsme u toho - a neni to problem, ze se tam vytvari neco smradlaveho? To je nejaka forma zivota?
Kdyz v LTS experimentovali s vodnim chlazenim ve velkem, tak do okruhu zabudovali dezinfenkcni UV lampu, mozna to chce neco podobneho?

_________________
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz