OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 19:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 03.06.2018, 13:13 
Offline
Profík

Registrován: 18.04.2017, 12:55
Příspěvky: 698
Has thanked: 264 times
Been thanked: 39 times
430czk 2,4ghz, 512mb ram (da sa rozsirit), 40gb hdd...
https://www.phc.sk/p/12553/ibm-netvista ... d-cd-winxp
A ked Ti vadi hucanie das tam pasivny vetrak...

Mne na maline chyba poriadny OS a podpora komercnych programov a hier...

_________________
https://www.8bitbay.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 03.06.2018, 13:39 
Offline
Radil

Registrován: 27.09.2014, 23:56
Příspěvky: 446
Has thanked: 436 times
Been thanked: 230 times
Panda38 píše:
Mně osobně by byl takový DOS s nadstavbou sympatičtější, protože by mohl být jednodušší na použití. Ale může to být špatný odhad - já se v podstatě nikdy ve svých prognózách nestrefil. :D To co měl být hit, tak nebyl o to moc zájem (jako Dosman nebo Gemtree Petr), a naopak když jsem se ženou za měsíc spíchl Vlak, tak se stal hitem, přestože dodnes netuším proč.

Jo asi by se muselo nejdřív prozkoumat už existující věci, FreeDOS je dobrým startem.


On úspěch se nikdy moc plánovat nedá. Vstupují tam faktory, které člověk na začátku nikdy nezná a i ostřílení byznysmani se často úplně minou. Technicky založený lidi navíc mají na věc trochu jiný pohled než běžní uživatelé.

Technicky vzato je fakt, že jednoduchý OS typu DOSu pro dnešní moderní počítače schází a existuje tedy jistá mezera, která by si zasloužila pozornost. Otázkou je jestli by si takový OS našel dostatek uživatelů.

FreeDos má jak vývojářskou tak uživatelskou komunitu a dá se tedy "nasát" nějaký ten feedback. Pokud by se podařilo vyrobit 64-bit verzi FreeDosu tak by to byla sama o sobě bomba.

_________________
ZX Spectrum DELTA, D80, Melodik, XY4150, Aritma 0512
PGP: A6EA 1F93 EF6B D8D1 35AD B6D7 1E79 73E5 1B28 17F9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 03.06.2018, 13:59 
Offline
Profík

Registrován: 18.04.2017, 12:55
Příspěvky: 698
Has thanked: 264 times
Been thanked: 39 times
Multitaskingovy 64bit os s dos layerom s decentralizovanym filesystemom (p2p ako jeden disk) a podporov viacerych jadier a clustrovania (viac dosiek ako jeden komp) a neskor 3d gui alebo vr gui...
Tak to by bol sen...Ale aj pandaDOS64bit postaveny na freedose s podporov siete a multitaskingu by vedel do istej miery nahradit ako windows tak aj linux... Pre DOS je aj viacero GUI.http://ozonegui.sourceforge.net/screenshots.php
Napr Ozone...

_________________
https://www.8bitbay.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 03.06.2018, 14:27 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 24.05.2018, 22:32
Příspěvky: 1972
Bydliště: Most, Praha
Has thanked: 864 times
Been thanked: 697 times
V současnosti jsem windows-ákem, ale s Windows 10 si to M$ u mě už tak rozhasil, že vážně uvažuji o přechodu k něčemu jinému (ale Linux je pro mě docela nepoužitelný).

Děkuji za inspirace, zkusím myšlenku rozpracovat.

Edit: Šéf neodsouhlasil, tak to zkusím soukromě.

_________________
i++ (INC) increment
i-- (DEC) decrement
i@@ (EXC) excrement


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 03.06.2018, 18:52 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 23.03.2014, 20:13
Příspěvky: 2773
Has thanked: 224 times
Been thanked: 601 times
Panda38 píše:
To co měl být hit, tak nebyl o to moc zájem (jako Dosman nebo Gemtree Petr)

Možná proto, že byly užitečné. Ne jako Vlak. Ale jestli přijedeš na Bytefest, tak ti jednoho fanouška Vlaku přivezu, zrovna dneska si ho u mě vyžádal. Bude mu třináct :lol:
Toho Petra bych na něm možná mohl také vyzkoušet, zatím ho takové věci nebaví, ale třeba se chytne.

Za multitasking PandaDOSu bych se přimluvil, programy nemusí o ničem vědět, a OS bude místo jednoho "zákazníka" prostě obstarávat tabulku. Jako Fuxoftův Tetris na tom Sinclairu. A kdyby to bylo zkompilovatelné na libovolné platformě, nejenom PC, tak jako ideální Unix...

_________________
Plesnivý sýr z Tesca, zatuchlé kuřecí řízky z Albertu, oslizlé hovězí a myší trus z Lidlu.
Nákup potravinářské inspekce v ČR, říjen 2023.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 03.06.2018, 20:06 
Offline
Profík

Registrován: 18.04.2017, 12:55
Příspěvky: 698
Has thanked: 264 times
Been thanked: 39 times
multitasking na pandadose by mohol byt rieseny cez alt f1 alt f2... pricom by sa prepinali okna... myslim ze 12 programov naraz by stacilo...

Ak si pozries Scirra Construct tak to je to same ako Petr.Cize Petr je genialna myslienka.Skor o nom nik nevedel.Taktiez ho skusim.Vyzera skvele!

_________________
https://www.8bitbay.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 03.06.2018, 21:09 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 23.03.2014, 20:13
Příspěvky: 2773
Has thanked: 224 times
Been thanked: 601 times
tridé píše:
alt f1 alt f2... pricom by sa prepinali okna...

Na tomhle něco bude. Vlastně by to bylo 12 slotů pro jeden program, podobně jako je v Linuxu šest nezávislých textových konzolí. Akorát bych dneska použil spíš Win+Fn, ten Alt některé programy využívaly a mohlo by to kolidovat.
(Zrovna před pár dny jsem řešil, že jsem v DOSBoxu potřeboval Ctrl+Alt+F1 a F2, a ono mě to házelo do těch konzolí :lol: )

Takže možná je to slepá cesta, ale zatím bych tuhle možnost určitě nezavrhoval.

_________________
Plesnivý sýr z Tesca, zatuchlé kuřecí řízky z Albertu, oslizlé hovězí a myší trus z Lidlu.
Nákup potravinářské inspekce v ČR, říjen 2023.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 03.06.2018, 21:20 
Offline
Profík

Registrován: 18.04.2017, 12:55
Příspěvky: 698
Has thanked: 264 times
Been thanked: 39 times
Panda+f1...f12
http://www.keypop.net/product/panda-keycap
;)

_________________
https://www.8bitbay.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 03.06.2018, 21:26 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 24.05.2018, 22:32
Příspěvky: 1972
Bydliště: Most, Praha
Has thanked: 864 times
Been thanked: 697 times
faraon píše:
...Akorát bych dneska použil spíš Win+Fn,...
Klávesu Win nesnáším, protože o ni často nechtěně zavadím (přehmat) a pak vyskakují hloupá okna co nechci. Někdy jsem si ji u klávesnic i vyloupával. :-) ... a vzpomínal na staré dobré klávesnice, kde nebyly hloupé klávesy jako Uspat, kdy si člověk nechtěně uspí počítač.

_________________
i++ (INC) increment
i-- (DEC) decrement
i@@ (EXC) excrement


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 03.06.2018, 21:31 
Offline
Profík

Registrován: 18.04.2017, 12:55
Příspěvky: 698
Has thanked: 264 times
Been thanked: 39 times
Trosku vysvetlim PDFS - "Panda Decentralized File System".
Moja predstava je mat zopar starych mb prepojene nejakou sietou. No a kazda doska by bola ako jeden core pre celkovy pocitac. Cely hardisk by bol tvoreny z 4 - 5 diskov na samotnych kompoch. Cize za par korun by clovek mal 5x 3ghz a 5x 100gb hdd. Jeden komp by mal monitor a klavesnicu...
Proste by som si naskladal 5 desktop bedien na seba cca 5x 400czk a by som mal pomerne fajn stroj. Pri 5x 200w zdroji je to zrovnatelne s dnesnym pcdlom a silnou grafikou...
Este aj ram by sa zdielala cize 5x512mb = 2,5gb napr...
Ano mozem si dat Linux+Mosix cluster ale neni to ono...

Proste nieco take...
http://www.oneillscrossing.com/blog/wp- ... 6_7684.jpg

_________________
https://www.8bitbay.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 03.06.2018, 21:48 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 24.05.2018, 22:32
Příspěvky: 1972
Bydliště: Most, Praha
Has thanked: 864 times
Been thanked: 697 times
Těžařský stroj na bitcoiny, jo? :lol:

_________________
i++ (INC) increment
i-- (DEC) decrement
i@@ (EXC) excrement


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 03.06.2018, 22:03 
Offline
Profík

Registrován: 18.04.2017, 12:55
Příspěvky: 698
Has thanked: 264 times
Been thanked: 39 times
Ked padne bitcoin tak si vsetci na svoje rigy nainstaluju PandaDOS... a nadstavbu PandaVR ;).

_________________
https://www.8bitbay.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 03.06.2018, 22:08 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 23.03.2014, 20:13
Příspěvky: 2773
Has thanked: 224 times
Been thanked: 601 times
Decentralizovaný harddisk bych bral také, s trochou inspirace třeba v Plan9. Odpadly by starosti s RAIDem. Ale ve verzi 0.0.01 bych se tím ještě nezatěžoval ;-)

Tu klávesu Win jsem dřív nesnášel také, ale spíš kvůli tomu hákenkrajcu na ní. I když je fakt že ve Wolfensteinu teď musím roztahovat prsty trochu víc než kdysi. Já spíš šílím když narazím na úzký Enter a ještě víc levý Shift, protože tam pravidelně bouchám dvě klávesy dohromady :bang:

Mimochodem, nebyl by už čas tohle odstřihnout od Vegaslotu do vlastního vlákna PandaDOS? On teda ten Unix původně také vznikl jako počítačová hra...

_________________
Plesnivý sýr z Tesca, zatuchlé kuřecí řízky z Albertu, oslizlé hovězí a myší trus z Lidlu.
Nákup potravinářské inspekce v ČR, říjen 2023.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 04.06.2018, 19:57 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 24.05.2018, 22:32
Příspěvky: 1972
Bydliště: Most, Praha
Has thanked: 864 times
Been thanked: 697 times
misticjoe píše:
...Pravda, dneska se už dost stránek na starých prohlížečích zobrazí divně nebo vůbec...
Asi jsem divný a zdá se že snad jediný na světě, ale já teda osobně nesnáším neustálá vylepšování www rozhraní, kdy stránky neustále dynamicky dělají nějaké nesmysly, jede to pomalu jak na XT a po obrazovce lovím uskakující tlačítka (mezitím nechtěně klikám na něco co zrovna skočilo pod kurzor). Vůbec nechápu význam, proč to všechno musí být tak živé a plné hi-technologií. Já bych si přál jednoduché www stránky sloužící jen jako dokument ke čtení (+obrázky +videa +download), na to stačí úplně jednoduchý prohlížeč a ne tahle monstra. Pak už by se nemusely neustále řešit nějaké ty bezpečnostní díry.

Ale myslím si že tyhle "vymoženosti" nevznikají z požadavku uživatelů, ale z požadavku obchodních manažerů, kteří vůbec nerozumí stránce praktičnosti a jen chtějí, aby to jejich umělo něco víc než konkurence, aby se bylo čím předhánět na trhu. A uživatelé pak jen jak ovce podlehnou reklamnímu tlaku a myslí si že ty věci potřebují, protože "je to přece IN" a COOL, když to tvrdí reklamy!

Při realizaci systému bych tyhle nepraktické nesmysly nejraději potlačil a vytvořil jen "jednoduchý praktický systém", ale bohužel pak by byl systém k odepsání, protože nepodporuje současné trendy. Aby se prosadil, musí přistoupit na ty hloupé hry trhu. ... hodilo by se např. i přepsat definici HTML a XML, protože jsou to dost nesystematicky navržené formáty (nevím koho tohle napadlo, vůbec to není koncepčně čisté - např. co to je za nesmysl aby součástí formátu byla www adresa?), ale to by byl už příliš velký boj proti větrným mlýnům. Divím se že si to snad nikdo ani neuvědomuje, jak to je všechno špatně.

_________________
i++ (INC) increment
i-- (DEC) decrement
i@@ (EXC) excrement


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VEGASLOT - hrací automat bez OS
PříspěvekNapsal: 04.06.2018, 21:44 
Offline
Radil

Registrován: 27.09.2014, 23:56
Příspěvky: 446
Has thanked: 436 times
Been thanked: 230 times
Když má člověk dostatečně rychlý procesor a dostatek GB paměti aby se tam spustila ta javascriptová mašinerie, tak není problém :-)

Vědci tvrdí, že míra entropie (chaosu) v přírodě neustále roste. Podle mě by software mohl být přímým důkazem pravdivosti uvedené teorie. Od jednoduchých malých programů k brutálně nenasytným frameworkům a vrstveným architekturám nad kterými už nemá nikdo kontrolu :-)

_________________
ZX Spectrum DELTA, D80, Melodik, XY4150, Aritma 0512
PGP: A6EA 1F93 EF6B D8D1 35AD B6D7 1E79 73E5 1B28 17F9


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz