OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 17:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Projekt fddEMU
PříspěvekNapsal: 26.04.2022, 10:47 
Offline
Profík

Registrován: 06.03.2018, 16:00
Příspěvky: 959
Bydliště: Valtínov, Kunžak
Has thanked: 39 times
Been thanked: 471 times
Znáte někdo tenhle projekt? Zkusil jsem to zprovoznit, ale má to docela mouchy. Zkoušeno na PC s image pro DOS - adresář i soubory to přečte, povedlo se mi do image i zapsat, ale smazání, případně opětovné kopírování už chybuje. SamDisk od Stevna Owena provede scan "diskety" bez problémů a načtení obsahu jejího image do PC ve formátu .DSK taky vypadá OK. Ale při formátování to přepíše 1. sektor diskety a spolehlivě zkolabuje. Navíc SamDisk hlásí 313 otáček místo 300, což může být už dost. Na C2717 se sice něco přečte a i spustí, ale obrazovka se zaplní svislými pruhy a toť vše. Psal jsem autorovi, tak uvidím.

Petr


Přílohy:
Poznámka: fddEMU na PC
fddEMU.jpg
fddEMU.jpg [ 45.43 KiB | Zobrazeno 3212 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt fddEMU
PříspěvekNapsal: 26.04.2022, 18:01 
Offline
Profík

Registrován: 06.03.2018, 16:00
Příspěvky: 959
Bydliště: Valtínov, Kunžak
Has thanked: 39 times
Been thanked: 471 times
Se Zbrojováčkem jsem trochu pokročil - CP/M se spustí, normálně funguje ale zápis opět kolabuje. Nativní formátování diskety fungovat dle autora nebude, protože není ze strany FW podporováno. Zkusím projekt znovu přeložit s výstupem ladících informací do okna terminálu a uvidím.

V PC je možné z image nabootovat (MS-DOS 2.11) a spouštět programy - ale GWBASIC zrovna nefunguje.

Je to sice o dost pomalejší než Gotek, na druhou stranu jsem měl všechny součástky doma a návrh a výroba DPS byla na jeden večer. A líbí se mi, že to podporuje 2 mechaniky zároveň.

P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt fddEMU
PříspěvekNapsal: 04.01.2023, 18:29 
Offline
Prvnička

Registrován: 05.04.2020, 20:00
Příspěvky: 12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
I see that some time has passed. But very interesting for me !

How are the drives recognised in the PC Bios?
Can the FDD emulator be used by different operating systems ?
I also have the used parts in my "stock". Maybe I will order this board next time ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt fddEMU
PříspěvekNapsal: 04.01.2023, 20:26 
Offline
Profík

Registrován: 06.03.2018, 16:00
Příspěvky: 959
Bydliště: Valtínov, Kunžak
Has thanked: 39 times
Been thanked: 471 times
Discs are only recognized by the size of the .DSK file on the SD card - no config files. The BIOS does not recognize anything, it is set somehow and the size of the .DSK on the card must correspond to it - according to him, fddEMU looks like a floppy drive of the given capacity. Only floppy disks with MFM encoding are supported, FM is not supported. I tried 360k and 1.2M floppies on the PC and both worked.

Unfortunately, the project is long dead. I discussed with the author the functionality of two mechanics in one device (A: and B:), but then the whole thing fell asleep. The author started to rework MFM reading and writing, but the project has been unchanged for 10 months.

It's a shame because the device is made of readily available and cheap components and is very small.

Petr

P.S.: Sorry for my english...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz