OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 01:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 22.09.2021, 15:32 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:39
Příspěvky: 1970
Bydliště: Praha
Has thanked: 85 times
Been thanked: 255 times
Lanex píše:
Lamač rozšíření bylo v několika variantách. Co jsem v době vývoje zjistil, bylo to třeba 80, 112, 144, 272, 304, 336, 528 KB, a dokonce s 2 videoram. Díky tomu může být software pro Lamač rozšíření samo se sebou nekompatibilní. O 1040 KB jsme se nikde nedočetl. Ani neznám software, který by ho využíval. Nemyslím si že by to mělo smysl emulovat.


To jsi mozna smichal dohromady nekolik ruznych projektu ruznych lidi, nebo starych verzi, protoze Lamacovo rozsireni je jen jedno ve trech variantach podle velikosti pameti 80, 272 a 528 KB. Vyslo to popsane nejspis mnohokrat v AR, Mikrobazi, mozna Sdelovaci technice a jako prirucka https://sam.speccy.cz/olddocs/cp-m.pdf . Jakoukoliv jinou variantou se nema smysl z pohledu toho Lamacova CP/M zabyvat. A tech 1024, to je spis nejaka legenda (pripadne opet projekt nekoho jineho), protoze uz i ta 528 verze vyzadovala dve sady 41256 na sobe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 22.09.2021, 16:05 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 20:32
Příspěvky: 457
Bydliště: Kladno
Has thanked: 46 times
Been thanked: 118 times
Doda píše:
To jsi mozna smichal dohromady nekolik ruznych projektu ruznych lidi, nebo starych verzi, protoze Lamacovo rozsireni je jen jedno ve trech variantach podle velikosti pameti 80, 272 a 528 KB. Vyslo to popsane nejspis mnohokrat v AR, Mikrobazi, mozna Sdelovaci technice a jako prirucka https://sam.speccy.cz/olddocs/cp-m.pdf . Jakoukoliv jinou variantou se nema smysl z pohledu toho Lamacova CP/M zabyvat. A tech 1024, to je spis nejaka legenda (pripadne opet projekt nekoho jineho), protoze uz i ta 528 verze vyzadovala dve sady 41256 na sobe.

Jasný. Celé rozšiřování podle Lamače nebo Trollera je prostě Home Made. A jak někoho dalšího jen trochu šikovného něco napadlo, udělal / rozšířil. Moje informace pro emulaci jsou čerpány z Mikrobáze, tuším 6 a 9 číslo z roku 1989.

_________________
>>eLeMeNt, MB03+, Amiga 1200, ZX Spectrum 128 +2A, ZX Spectrum+, Didaktik Gama, LnxSpectrum, LnxTracker, LnxAmigaImageConvertor, https://www.ilnx.cz <<


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 22.09.2021, 16:15 
Offline
Profík

Registrován: 26.11.2018, 16:59
Příspěvky: 580
Bydliště: Holešov
Has thanked: 13 times
Been thanked: 90 times
Doda píše:
To jsi mozna smichal dohromady nekolik ruznych projektu ruznych lidi, nebo starych verzi, protoze Lamacovo rozsireni je jen jedno ve trech variantach podle velikosti pameti 80, 272 a 528 KB. Vyslo to popsane nejspis mnohokrat v AR, Mikrobazi, mozna Sdelovaci technice a jako prirucka https://sam.speccy.cz/olddocs/cp-m.pdf . Jakoukoliv jinou variantou se nema smysl z pohledu toho Lamacova CP/M zabyvat. A tech 1024, to je spis nejaka legenda (pripadne opet projekt nekoho jineho), protoze uz i ta 528 verze vyzadovala dve sady 41256 na sobe.


nene, Lanex má pravdu, v mikrobázi vyšlo i upravené zapojení pro různé varianty s 4164 viz mikrobáze 9/1989, co ale nikde nevyšlo bylo těch 1040RAM a 512ROM, nevím jak moc je to legenda, ale betadiskové CP/M tuto konfiguraci umožňuje a podporuje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 29.11.2021, 12:27 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 20:32
Příspěvky: 457
Bydliště: Kladno
Has thanked: 46 times
Been thanked: 118 times
mnx píše:
Ahoj, chválím emulaci Gamy, dokonce i ve verzi 192k. Určitě jsem pro dodělání podpory D80, a kdyby to šlo, tak i Didaktiku M, s jeho 4mhz cpu a jinou ulou. Byl by to první emulátor vůbec, který by něco takového uměl :) Nalezené chybky: Při zapnutí simulace zvuku pásky nejde zvuk beeperu. Nerozumím tomu formátu obrazu, který ořezává border nahoře i dole - některá dema využívají i tuto oblast pro efekty.

Ahoj, díky. Zkoušel jsem zvuk beeperu pri simulaci pásky, u mě to normálně funguje. Dokážeš přesně popsat situaci, kdy ti zvuk z beeperu nejde? Případný problém opravím.

Formát obrazu, věčné téma. Mám obraz přizpůsobený pro formát monitoru/TV 16:9. A nechtěl jsem mít uprostřed zobrazovací plochy malý čtverec s obrazem ZX. Takže to mám nahoře a dole záměrně ustřižené. Ano, je pár programů které prostor Borderu nahoře, a někdy dokonce i dole využívají. Ale dají se spočítat na prstech rukou nebo nohou, a nikdy tam není žádná významná informace. Zakládám můj emulátor na jiných, podle mě důležitějších věcech.

D80 ano, problém je jen volný čas. Mám rozdělaných spousta projektů a času tak málo ;) Totéž bude platit pro Didktik M.

_________________
>>eLeMeNt, MB03+, Amiga 1200, ZX Spectrum 128 +2A, ZX Spectrum+, Didaktik Gama, LnxSpectrum, LnxTracker, LnxAmigaImageConvertor, https://www.ilnx.cz <<


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 29.11.2021, 20:05 
Offline
Stydlín

Registrován: 21.01.2020, 17:16
Příspěvky: 6
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Lanex píše:
Ahoj, díky. Zkoušel jsem zvuk beeperu pri simulaci pásky, u mě to normálně funguje. Dokážeš přesně popsat situaci, kdy ti zvuk z beeperu nejde? Případný problém opravím.

Formát obrazu, věčné téma. Mám obraz přizpůsobený pro formát monitoru/TV 16:9. A nechtěl jsem mít uprostřed zobrazovací plochy malý čtverec s obrazem ZX. Takže to mám nahoře a dole záměrně ustřižené. Ano, je pár programů které prostor Borderu nahoře, a někdy dokonce i dole využívají. Ale dají se spočítat na prstech rukou nebo nohou, a nikdy tam není žádná významná informace. Zakládám můj emulátor na jiných, podle mě důležitějších věcech.

D80 ano, problém je jen volný čas. Mám rozdělaných spousta projektů a času tak málo ;) Totéž bude platit pro Didktik M.


Zdravím. Zkouším to, a při zapnuté "Simulaci zvuku pásky" nejde zvuk kláves v Basicu. Jednou mi to dokonce místo klikání (nebo pípání u Gamy) hrálo zvuky Windows. Strojové beeper rutiny přitom jdou (zkoušena hra, nebo jen randomize usr 1300).
Programů s border efekty není zase tak málo, spíš bych dal na výběr mezi klasickým borderem nebo tímhle. Zkoušel jsem třeba hru Sentinel, a text v borderu je nejen useklý, ale jede i jaksi našikmo, a zasahuje i do první linky v normální grafické oblasti.
Dovolil jsem si vypsat ještě další chyb(k)y, zjištěné dnes: AY hraje divně (zkoušel jsem hudební dema DigiSID a taky Still Flying).
Po každém resetu je třeba znova vložit TAPku.
TZX mi to nechtělo nějak moc brát - zrovna ten Sentinel. TZX se Sergeant Seymourem se sice nahrával, ale pak následoval reset.

Vím jaké to je, když je spousta projektů/jiných činností, a schází čas. Každopádně držím palce v dalším vývoji, a doufám, že se někdy dočkáme té funkční emkové emulace spolu s D80 (takže vlastně Didaktik Kompakt). Nebyl bych určitě sám, kdo by vás pak vynášel do nebes :))

_________________
Amigy, C64, C128, Atari ST i 8bit, ZX Spectra i Didaktiky, Segy, Nintenda, Playstationy (do dvojky), GP2X.. ke všemu hromady příslušenství..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 29.11.2021, 22:36 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 20:32
Příspěvky: 457
Bydliště: Kladno
Has thanked: 46 times
Been thanked: 118 times
mnx píše:
Lanex píše:
Ahoj, díky. Zkoušel jsem zvuk beeperu pri simulaci pásky, u mě to normálně funguje. Dokážeš přesně popsat situaci, kdy ti zvuk z beeperu nejde? Případný problém opravím.

Formát obrazu, věčné téma. Mám obraz přizpůsobený pro formát monitoru/TV 16:9. A nechtěl jsem mít uprostřed zobrazovací plochy malý čtverec s obrazem ZX. Takže to mám nahoře a dole záměrně ustřižené. Ano, je pár programů které prostor Borderu nahoře, a někdy dokonce i dole využívají. Ale dají se spočítat na prstech rukou nebo nohou, a nikdy tam není žádná významná informace. Zakládám můj emulátor na jiných, podle mě důležitějších věcech.

D80 ano, problém je jen volný čas. Mám rozdělaných spousta projektů a času tak málo ;) Totéž bude platit pro Didktik M.


Zdravím. Zkouším to, a při zapnuté "Simulaci zvuku pásky" nejde zvuk kláves v Basicu. Jednou mi to dokonce místo klikání (nebo pípání u Gamy) hrálo zvuky Windows. Strojové beeper rutiny přitom jdou (zkoušena hra, nebo jen randomize usr 1300).
Programů s border efekty není zase tak málo, spíš bych dal na výběr mezi klasickým borderem nebo tímhle. Zkoušel jsem třeba hru Sentinel, a text v borderu je nejen useklý, ale jede i jaksi našikmo, a zasahuje i do první linky v normální grafické oblasti.
Dovolil jsem si vypsat ještě další chyb(k)y, zjištěné dnes: AY hraje divně (zkoušel jsem hudební dema DigiSID a taky Still Flying).
Po každém resetu je třeba znova vložit TAPku.
TZX mi to nechtělo nějak moc brát - zrovna ten Sentinel. TZX se Sergeant Seymourem se sice nahrával, ale pak následoval reset.

Vím jaké to je, když je spousta projektů/jiných činností, a schází čas. Každopádně držím palce v dalším vývoji, a doufám, že se někdy dočkáme té funkční emkové emulace spolu s D80 (takže vlastně Didaktik Kompakt). Nebyl bych určitě sám, kdo by vás pak vynášel do nebes :))


Se zvukem je tam nějaká interference (asi se hádá a navzájem nuluje bit Save s bit Load na portu 254). Opravím a díky za upozornění.
Tapka se vkládat znova nemusí, jen se musí "přetočit" na začátek.
U TZX podporuju jen základní věci + změnu rychlostí (Turbo). Další vychytávky novějších verzí ne.
Text v Borderu, každý stroj má jiné časování, zkus přepnout na ZX128 nebo naopak.

_________________
>>eLeMeNt, MB03+, Amiga 1200, ZX Spectrum 128 +2A, ZX Spectrum+, Didaktik Gama, LnxSpectrum, LnxTracker, LnxAmigaImageConvertor, https://www.ilnx.cz <<


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 30.11.2021, 11:10 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 20:32
Příspěvky: 457
Bydliště: Kladno
Has thanked: 46 times
Been thanked: 118 times
Busy píše:
Lanex píše:
Tapka se vkládat znova nemusí, jen se musí "přetočit" na začátek.
Tapka sa nepretoci na zaciatok automaticky ?
Aspon v inych emulatoroch (a tak isto aj v bsdose) je standart ze ked sa loadne posledny blok z tapky, tak sa aktualna poloha automaticky hodi na zaciatok.
Ma to vyznam pri opakovanom nahravani programu, ale napr. aj vtedy, ked subory v tapke nie su spravne zoradene a nahravaju sa podla mena (napr. tapka vznikla konverziou adresa z nejakeho bezneho diskoveho systemu (D80,+D,Disciple,...) ktory necti poradie suborov).

Tapka čtená emulátorem se nepřetáčí záměrně. Dělalo to potíže při kopírování obsahu tapek. Teď její chování odpovídá více realitě, je to simulátor kazeťáku. Pokud však takový tap soubor uložíš do nějakého systému (EsxDos, BSDos atd.), čte se stále dokola do zblbnutí. ;)

Ale beru to jako podnět, a přidám v emulátoru možnost volby.

_________________
>>eLeMeNt, MB03+, Amiga 1200, ZX Spectrum 128 +2A, ZX Spectrum+, Didaktik Gama, LnxSpectrum, LnxTracker, LnxAmigaImageConvertor, https://www.ilnx.cz <<


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 30.11.2021, 11:18 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 20:32
Příspěvky: 457
Bydliště: Kladno
Has thanked: 46 times
Been thanked: 118 times
PotPalo píše:
A keby to ešte vedelo emulovať v Kompakte aj interface na LPT porte, takže by fungovala tlač na pripojenej ihličkovej tlačiarni, to by bolo.

Já bych tohle přidal hrozně rád, ale bohužel doma nemám LPT tiskárnu u PC. Nemám to jak zkoušet :( Můžu maximálně nějak emulovat jehličkovou tiskárnu (uvažoval jsem o LQ100) a posílat to do dnešních běžných USB nebo síťových tiskáren (ps: nebo to ukládat jako JPG/PNG, stejně jako to dělám nyní u emulace BT100).

_________________
>>eLeMeNt, MB03+, Amiga 1200, ZX Spectrum 128 +2A, ZX Spectrum+, Didaktik Gama, LnxSpectrum, LnxTracker, LnxAmigaImageConvertor, https://www.ilnx.cz <<


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 30.11.2021, 13:07 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2332
Has thanked: 303 times
Been thanked: 637 times
Lanex píše:
PotPalo píše:
A keby to ešte vedelo emulovať v Kompakte aj interface na LPT porte, takže by fungovala tlač na pripojenej ihličkovej tlačiarni, to by bolo.

Já bych tohle přidal hrozně rád, ale bohužel doma nemám LPT tiskárnu u PC. Nemám to jak zkoušet :( Můžu maximálně nějak emulovat jehličkovou tiskárnu (uvažoval jsem o LQ100) a posílat to do dnešních běžných USB nebo síťových tiskáren (ps: nebo to ukládat jako JPG/PNG, stejně jako to dělám nyní u emulace BT100).
Fuse emulátor umí vytvářet obrázek (tuším PBM, ne PNG) při tisku na ZX Printer, ale jinak se obávám, že to není úplně snadný úkol, protože "standardů" jak připojit tiskárnu je příliš mnoho.

Pokud bych si měl vybrat, tak za nejzajímavější bych považoval:
- BT 100 v nějakém nejtuctovějším zapojení, v našich krajích určitě významnější než ZX Printer
- EPSON 9 jehel (LX100/LQ100 je asi dobrá volba) opět v nejtuctovějším zapojení ASCII (DText, BASIC...) / grafika (Desktop a vlastně vše ostatní, co netiskne jen písmenka).

Tisk do bitmapy by byl skvělý začátek.

I když to nesouvisí s tiskem na LPT - ve Fuse emulátoru se zřejmě pokusili emulovat tisk ze 128k BASICu na RS232, ale výsledkem je to, že Fuse emulátor, pokud na softwarovou RS232 skrz AY-3-8912 posílám data stejnou rychlostí, jako je nastavený sériový port v PC (nevím, jestli se to týká jen /dev/ttyS0, nebo i jiných), tak Fuse ta data uloží do souboru printout.txt (obecná binární data, nejen ASCII). Nejen při ladění HPGL ovladače pro plotr to bylo extrémně užitečné.

Špatné na Fuse je to, že se nedá baudrate navolit přímo v emulátoru a pokud ho změním dodatečně po spuštění emulátoru, tak už se to nechytí. Ale i tak - pro inspiraci. Kdyby to umělo pracovat s reálnou RS232, aby software v emulátoru mohl komunikovat obousměrně (vč. CTS/RTS) se skutečným plotrem připojeným k PC, byla by to megapecka.

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 30.11.2021, 14:00 
Offline
Pan Generální

Registrován: 01.12.2017, 21:01
Příspěvky: 2062
Bydliště: BA-Petržalka :(
Has thanked: 18 times
Been thanked: 323 times
Jednoznačne by bolo dobré mať v nastaveniach viac možností výberu pripojenia tlačiarne, a prípadne aj nejaké automatické analyzovanie výstupu, pokiaľ by sa nevedelo. Následne mať viac možností čo s výstupom. Ideálne by bolo keby tlač otvorila nové okno kde by bol virtuálny papier na ktorom by bol vidieť výsledok ako sa tlačí, tiež možnosť uložiť to potom do viacerých formátov (či už ako text alebo ako obrázok), a hlavne (pre 9-ihlové tlačiarne) možnosť uložiť výstup do súboru tak ako je, čiže priamo raw data.

Tak ma teraz napadlo, že by to bolo dobré zreťaziť: emulátor -> odchytenie/nastavenie výstupu -> dáta -> save do cache. [emulátor tlačiarne] Následne dáta z cache (alebo z otvoreného RAW súboru) -> prehliadač podľa vybranej tlačiarne (DM100/NL2808/EPSON...) -> možnosť save PNG/BMP/TXT alebo uložiť dáta priamo ako RAW, tak ako sú posielané z emulátoru.
Výhoda by bola, že na 9-ihličkovú tlačiareň sa z emulátoru dá tlačiť iba raz, výstupné dáta sa uložia, a následne sa budú dať otvoriť viac krát s rôznymi typmi 9-ihličkových tlačiarní (rôzne kódovanie a príkazy). Tiež sa potom tieto raw data dajú poslať aj na reálnu tlačiareň cez LPT port, je to vlastne tlač zo súboru, a netreba to ani programovať. COPY /b súbor.raw lpt1

Skrátene, tlačené dáta by sa uložili a následne posunuli do zvlášť urobeného emulátoru tlačiarne. (platí pre 9-ihličkové tlačiarne)
Pre BT-100 a ZX Printer by stačilo urobiť z výstupu obrázok, prípadne zachytávať LPRINT rutinu v ROM a teda dovoliť ako výstup aj textový súbor.

Ozaj, pri ukladaní dát by mohla byť prípona súboru rovnaká ako používa windows pri tlači do súboru, veď je to to isté.

_________________
Oznamy o novom príspevku mi na mail chodia iba sporadicky, takže keď sa nehlásim v diskusii, tak je to tým. V 80% nepríde mail vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 30.11.2021, 14:27 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 20:32
Příspěvky: 457
Bydliště: Kladno
Has thanked: 46 times
Been thanked: 118 times
Emulace BT-100 již v emulátoru je. Má to několik standartních nejpoužívanějších nastavení portů, ale dají se definovat i ručně.

Ukázka LLIST a tisk obrazovky ZX:
Obrázek
PS: je to pracný a pruda, ale dá se z toho vymlátit i barevný tisk (finta s barevnými kopíraky a opakováním tisku) ;)

_________________
>>eLeMeNt, MB03+, Amiga 1200, ZX Spectrum 128 +2A, ZX Spectrum+, Didaktik Gama, LnxSpectrum, LnxTracker, LnxAmigaImageConvertor, https://www.ilnx.cz <<


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 30.11.2021, 18:17 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3642
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 371 times
Been thanked: 788 times
Lanex píše:
Tapka čtená emulátorem se nepřetáčí záměrně. Dělalo to potíže při kopírování obsahu tapek.
Preco a ake ??? :shock:
Lanex píše:
Teď její chování odpovídá více realitě, je to simulátor kazeťáku.
Zase ked sa nad tym zamyslam, tak ked pridem na koniec kazety, tak kazetu v kazetaku otocim aby som mohol nahravat z druhej strany, a ked skonci aj druha strana, tak kazetu zase otocim a mam ju hned automaticky krasne pretocenu na zaciatok :)

Napriklad RealSpec/RS ma na toto priamo volbu Tape rewind on/off.
Lanex píše:
Ale beru to jako podnět, a přidám v emulátoru možnost volby.
:clap: :thumbup:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 30.11.2021, 18:25 
Offline
Óm Nejvyšší

Registrován: 22.05.2013, 21:14
Příspěvky: 3642
Bydliště: Bratislava
Has thanked: 371 times
Been thanked: 788 times
Lanex píše:
Emulace BT-100 již v emulátoru je. Má to několik standartních nejpoužívanějších nastavení portů, ale dají se definovat i ručně.
Ukázka LLIST a tisk obrazovky ZX:
Az sa mi podari rozbehat Lnx, tak vyskusam svoju BT100 utilitku na tlac 128 znakov na riadok kde kazdy znak je v rastri 8x8 pixelov - na tomto obrazku je to to uzke "mini-pismo" ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 01.12.2021, 10:38 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 20:32
Příspěvky: 457
Bydliště: Kladno
Has thanked: 46 times
Been thanked: 118 times
Busy píše:
Lanex píše:
Tapka čtená emulátorem se nepřetáčí záměrně. Dělalo to potíže při kopírování obsahu tapek.
Preco a ake ??? :shock:

Žádné drama. Jen jsem dával kopírovat TAP třeba s nějakou hrou, trochu jsem se zasnil... a měl jsem jí v kopíráku načetlou 20x zasebou... :lol:

_________________
>>eLeMeNt, MB03+, Amiga 1200, ZX Spectrum 128 +2A, ZX Spectrum+, Didaktik Gama, LnxSpectrum, LnxTracker, LnxAmigaImageConvertor, https://www.ilnx.cz <<


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Emulátor LnxSpectrum
PříspěvekNapsal: 02.12.2021, 10:33 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 20:32
Příspěvky: 457
Bydliště: Kladno
Has thanked: 46 times
Been thanked: 118 times
Vydal jsem update, kde najdete mimo jiné: opravený Save Beep kdy v některých případech nebyl slyšet Beep zvuk, volbu Auto rewind pásky, a pro zábavu přidán soutisk barev CMYK v emulaci BT-100 (nyní si můžete tisknout barevné noviny :) ).

_________________
>>eLeMeNt, MB03+, Amiga 1200, ZX Spectrum 128 +2A, ZX Spectrum+, Didaktik Gama, LnxSpectrum, LnxTracker, LnxAmigaImageConvertor, https://www.ilnx.cz <<


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz