OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 04.12.2023, 19:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zmena prenosovej rýchlosti 800-1320Bd
PříspěvekNapsal: 11.09.2023, 16:03 
Offline
Kecka
Uživatelský avatar

Registrován: 13.05.2013, 22:34
Příspěvky: 71
Bydliště: Praha
Has thanked: 93 times
Been thanked: 29 times
Náhodne som našiel pri listovaní starej Elektroniky zo začiatku 90-tych rokov tento program pre Basic.
Funguje to tak, že po spustení uloží na kazetu zavádzací program, ktorý sa nahrá po zapnutí počítača. Následne sa dá meniť rýchlosť zápisu a čítania pomocou kombinácie tlačidiel START, SELECT, OPTION a RESET.

Příloha:
20230803_134551.jpg
20230803_134551.jpg [ 289.95 KiB | Zobrazeno 3878 krát ]

Kód:
10 REM ******************************
11 REM * Program vytvori samostart. *
12 REM * kazetu s programom pre     *
13 REM * zmeny prenos.rychlosti     *
14 REM * pri citani a zapise        *
15 REM * BASIC programov.           *
16 REM ******************************
17 REM
18 REM
19 REM ++++++++++++++++++++++++++++++
20 REM + Po vytvoreni autoboot kaz. +
21 REM + tymto programom,kazetu na- +
22 REM + hrate ako strojovy program +
23 REM + (START + SELECT).          +
24 REM ++++++++++++++++++++++++++++++
25 REM
26 REM
27 REM ++++++++++++++++++++++++++++++
28 REM +Prepinanie prenosovych rych.+
29 REM +                            +
30 REM + 600 Bd  RESET              +
31 REM + 860 Bd  START + RESET      +
32 REM + 1100 Bd SELECT + RESET     +
33 REM + 1320 Bd OPTION + RESET     +
34 REM ++++++++++++++++++++++++++++++
35 REM
36 REM
40 ? CHR$(125):?:?:?
45 ? "Priprav si kazetu pre zaznam "
50 ?:?
60 S=0:RESTORE
70 OPEN #1,8,128,"C"
80 READ D:IF D=-1 THEN 1000
90 PUT #1,D:S=S+D
99 GOTO 80
100 DATA 0,4,97,6,67,7,169,60,141,2
110 DATA 211,32,10,8,169,0,133,203,133,205
120 DATA 169,192,133,204,169,64,133,206,160,0
130 DATA 177,203,145,205,200,208,249,230,206,230
140 DATA 204,240,12,165,204,201,208,208,237,169
150 DATA 216,133,204,208,231,8,120,173,14,212
160 DATA 72,169,0,141,14,212,173,1,211,41
170 DATA 254,141,1,211,169,192,133,206,169,64
180 DATA 133,204,177,203,145,205,200,208,249,230
190 DATA 204,230,206,240,12,165,206,201,208,208
200 DATA 237,169,216,133,206,208,231,104,141,14
210 DATA 212,40,169,0,141,163,235,169,3,141
220 DATA 168,235,169,169,141,32,237,169,0,141
230 DATA 33,237,169,234,141,34,237,169,169,141
240 DATA 39,237,169,3,141,40,237,169,234,141
250 DATA 41,237,169,237,141,144,237,24,96,32
260 DATA 32,84,69,75,65,83,79,70,84,87
270 DATA 65,82,69,32,32,32,32,32,32,32
280 DATA 32,32,32,32,32,32,32,32,32,32
290 DATA 32,32,32,32,32,32,32,32,32,32
300 DATA 246,128,157,128,128,128,128,128,162,228
310 DATA 32,56,54,48,49,49,48,48,49,51
320 DATA 50,48,32,54,48,48,173,31,208,201
330 DATA 6,240,64,201,5,240,100,201,3,240
340 DATA 53,160,0,185,0,7,24,105,96,153
350 DATA 0,144,200,192,40,208,242,160,0,185
360 DATA 41,7,153,26,144,200,201,228,208,245
370 DATA 160,0,185,63,7,24,105,96,153,29
380 DATA 144,200,192,4,208,242,169,253,141,1
390 DATA 211,76,255,7,76,218,7,169,252,141
400 DATA 1,211,169,0,141,163,235,141,33,237
410 DATA 169,4,141,168,235,141,40,237,160,0
420 DATA 185,51,7,24,105,96,153,29,144,200
430 DATA 192,4,208,242,76,255,7,169,252,141
440 DATA 1,211,169,30,141,163,235,141,33,237
450 DATA 169,3,141,168,235,141,40,237,160,0
460 DATA 185,55,7,24,105,96,153,29,144,200
470 DATA 192,4,208,242,76,255,7,169,252,141
480 DATA 1,211,169,153,141,163,235,141,33,237
490 DATA 169,2,141,168,235,173,40,237,160,0
500 DATA 185,59,7,24,105,96,153,29,144,200
510 DATA 192,4,208,242,32,10,8,169,2,141
520 DATA 33,156,133,9,96,169,31,141,231,2
530 DATA 169,8,141,232,2,169,67,141,226,2
540 DATA 169,7,141,227,2,96,-1
1000 IF S<>55065 THEN PRINT "*** CHYBA DAT ***":END
1010 CLOSE #1
1020 ? "*** Program je spravne nahraty ***"

_________________
Atari 1200XL (PAL), Atari 600XL (64KB), Atari 800XL (Stereo), Atari 800XE, ATARI 130XE (Ultimate 1MB, VBXE, SIDE II, PokeyMax 2), ATARI 2600 Darth Vader, ATARI 7800, ATARI 520ST, ATARI 1040 STE, Commodore C64


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz