OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 29.03.2024, 01:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 08.07.2020, 22:16 
Offline
Nemluva

Registrován: 08.07.2020, 22:11
Příspěvky: 4
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Ahoj,

resim problem s cartridge do Atari2600. Mam ROM 4kb ktera jede v emulatoru i v Symphony, ale kdyz to vypalim primo na ROMku tak se to nehne, atari je zasekle. EPROM ROMku co pouzivam je Hitachi hn482732ag-20 a -30, programuju to pres MINIpro,
cartridge jsou http://www.grandideastudio.com/wp-conte ... ctions.pdf (mam jich vic, nejde o problem 1 ks).

Zkousel jsem zmerit snad vsechno ale bez log. analyzeru moc nezjistim.


Nepali se ty hry nejak specialne ?
Pali se to od adresy 0 ?

Meli by jste pripadne tip kde sehnat nahradnika za 2732 epromku ? (ale abych uz hotove cart nemusel upravit).

(jsou tam 3 soucastky z toho jedna kondik a takhle se ztratim...)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08.07.2020, 23:05 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.05.2013, 14:56
Příspěvky: 2332
Has thanked: 303 times
Been thanked: 637 times
Moc zkušeností s cartridgema nemám, ale zkoušel jsem připojovat podomácku vyrobenou cartridge cca před půl rokem a byla-li 4kB, tak to fungovalo. Nezprovoznil jsem stránkovací cartridge, prozatím.

EPROM 2732 nemám (pár na cestě, dorazí-li), zapisoval jsem do větších 27256 / 27128 a nadbytečné adresy jsem připojil na log. 0 / 1 ručně (DIP switchem), podle toho, jaký 4k blok jsem ze zapsané EPROM chtěl použít. To fungovalo dobře. Co všechno jsem zkoušel sepsané pohromadě nemám, možná kolem 20 her (určitě Berzerk v několika verzích). Ne vše fungovalo, ale část z toho byly ty stránkovací. Myslím, že tam byl i nějaký problém s PAL/NTSC verzemi.

Určitě jsem stáhnutý ROM image nijak neupravoval, neposouval...

_________________
https://cygnus.speccy.cz ZX Spectrum 128k, Betadisk, DivIDE, ESXDOS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09.07.2020, 06:35 
Offline
Nemluva

Registrován: 08.07.2020, 22:11
Příspěvky: 4
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
A je mozny, ze Atari jede jen na 27Cxx pametech ? ty maji totiz podle vseho mensi spotrebu. Mozna to jen neutahne. mrzuty je ze zaboha nemuzu najit jineho vyrobce.

Co se tyka tech vetsich pameti, predpokladam ze pokud pouziju vetsi tak proste vydratuju 1 a tim ziskam vystup prvniho bloku. chci zkusit o vikendu zasadnesjsi hacking s dostupnejma epromkama co mam.

co se log analyzeru tyka tak me napadlo, zkusit jeste nahrat epromku kde budu mit FFFF-00-FFFF-00 a pak to zkusit poslouchat na datech oscikem mel bych videt zda se to dobre invertovalo a spravne to pada do atari. (co to atari vlastne provede ? zacne spoustet od adresy 0000 ?).

za zacatecnicke otazky sry, nejsem atarista teprve s tim zacinam.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz