OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 23.04.2024, 23:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 24.02.2016, 20:20 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10132
Bydliště: Praha
Has thanked: 1961 times
Been thanked: 1522 times
Zatím bych to na přání Jiiiry vůbec nedával do souvislosti s casem na Sparrow Profi, ale samozřejmě postupnými kroky a jednoduchou úpravou zadního a předního plechu by se dal návrh použít i na miniITX verzi toho.
Napadlo mě, jak nedestruktivně předělat ZX128k do miniITX casu (samovyrobeného). Samozřejmě vše mám ve vektorech 1:1, dole je jen náhled s popisky "děr" na jednotlivé portíky. Veškeré výstupy ZXka jsou zachované na původních místech tak, aby člověk o nic nepřišel - vyjma resetu, který je přesunutý nad čelní panel. Žádný z přidaných portů není v kolizi s čímkoliv na desce. 6cm výška je zvolena, aby se pohodlně vešel miniITX zdroj (přesto je zachován vstup na 9V, kdyby nebyl ITX zdroj třeba).
Otázkou je, na co umístit, momentálně externě, navržená rozšíření. Udělat kabelovou prodlužku ze sběrnice a na to to vevnitř navěsit? Není to asi nejelegantnější řešení, ale momentálně mi přijde nejjednodužší.


Přílohy:
zx128k_miniitx_proficase.png
zx128k_miniitx_proficase.png [ 26.44 KiB | Zobrazeno 1308 krát ]

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.02.2016, 20:37 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 116 times
Been thanked: 424 times
Poslechni, těch 320mm šířky se mi zdá strašně moc - to je 128ková deska tak velká? A kterou 128ku vlasně myslíš, tu původní, tj. "Plusko s chladičem" ;) , nebo +2, nebo kterou?

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.02.2016, 21:00 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 18.06.2013, 20:26
Příspěvky: 2487
Has thanked: 116 times
Been thanked: 424 times
misticjoe píše:
Plusko má 320mm bez chladiče. Je myšleno krabička. Deska je o něco menší. Ale nechal jsem těch 320 na vedení nejrůznějších kablíků, tak abych je mohl táhnout po obvodu casu a nešmodrchal je někde v prostoru desky.

V tom případě, aby nedocházelo k matení pojmů, bych to určitě nenazýval "Mini-ITX case", protože ten poskytuje prostor pro desku 170x170mm, takže tam by se to nevešlo ani omylem... Jen pro zajímavost - rozměr desky Sparrow LITE je 212x100mm, takže ani ta by se do Mini-ITX nevešla, a to je přitom o něco menší, než deska Spectra 48K...

Asi bys to měl nazývat jen "samovyrobený case", protože 320mm deska se nevejde ani do Full ATX 8-)
Tady jsou standardní rozměry PC desek, abychom měli trochu přehled, o čem se bavíme:

(full) ATX ... 305×244mm
microATX ... 244×244mm
Mini-ITX ... 170×170mm

_________________
"Je lepší rozsvítit byť jen malou svíčku, než jen proklínat temnotu." (Konfucius)

www.zxsparrow.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24.02.2016, 21:11 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10132
Bydliště: Praha
Has thanked: 1961 times
Been thanked: 1522 times
OK :-) Tak jsi mě ukecal. Odteď tomu budu říkat home-made-slim-desktop-case :-) Zkráceně "HomoDesk" :-D
Ostatně asi i Milan to myslel tak, že to budeme napájet nějakým pidi zdrojem. Když tedy mluvil o navžení vlastního (tedy ne použití existujícího) casu. Nebo se pletu? Stejně koukám, že "miniITX zdroj" je taky zavádějící výraz a správně bych měl psát picoPSU... Už jsem vyřvanej od malýho a pletu si pojmy s dojmy, no :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz