OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 17:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 15.10.2021, 11:14 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Aha, tak už asi víme proč - máš zapnutej Xbox Game bar, což nám všem doporučila Věra Pohlová zakázat :-) Když to taky vypneš, nebude se to už zobrazovat. Je každopádně zajímavý, že když aplikaci zkompiluju pod Win10, tak bez ohledu na zapnutí Game baru se ta hláška už nezobrazuje. Zdá se, že při kompilaci pod WinXP tam něco chybí - možná volání jedný funkce nebo tak. Ještě to proštuduju :-)

https://cs.gov-civil-setubal.pt/here-is-how-fix-ms-gaming-overlay-popup-windows-10


Obrázek

Obrázek

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 31.10.2021, 10:17 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Chci se zeptat uživatelů Wine - taky se vám v záložce Boot sector nezobrazuje název kategorie "Geometry," nebo je to jenom blbým nastavením Wine? Na GitHubu jsem si toho všimnul v issue jednoho uživatele.


Obrázek

Správně:

Obrázek


Díky za info.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03.11.2021, 12:39 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 05.12.2013, 09:01
Příspěvky: 289
Bydliště: Praha
Has thanked: 1150 times
Been thanked: 83 times
Tak hlásím, že na Windows 7 je to také_

Obrázek

_________________
//// eLeMeNt_v1; ZX Nucleon512_v2A; ZX Spectrum; ZX Spectrum+; ZX Spectrum 128k; ZX Spectrum 2B; SDI-1; Sparrow 48K; Didaktik D80; D80min; Didaktik Melodik; Betadisk; Divide; Aritma 517; ZX Diskface Plus B; BDI; NewBetaDisk-css; DigitalTapeRecorder_v2; ZX-VGA-JOY; ///A500mini;


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03.11.2021, 12:50 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
No ale jak jsem psal na předchozí straně, to není chyba, to je momentálně fíčura :-)
Kódování CP-1250 není stejný s kódováním Desktopu a zatím tam není konverze. Ta konverze přibyde časem v rámci větší úpravy v Issue 55.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.11.2021, 18:35 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 05.12.2013, 09:01
Příspěvky: 289
Bydliště: Praha
Has thanked: 1150 times
Been thanked: 83 times
Ahoj
Tak tu mám další "zajímavost":
Když kliknu na "téměř" všechny odkazy v "HELPu", tak vyskočí tohle okno:

Obrázek

_________________
//// eLeMeNt_v1; ZX Nucleon512_v2A; ZX Spectrum; ZX Spectrum+; ZX Spectrum 128k; ZX Spectrum 2B; SDI-1; Sparrow 48K; Didaktik D80; D80min; Didaktik Melodik; Betadisk; Divide; Aritma 517; ZX Diskface Plus B; BDI; NewBetaDisk-css; DigitalTapeRecorder_v2; ZX-VGA-JOY; ///A500mini;


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.11.2021, 20:42 
Online
Radil

Registrován: 13.03.2016, 18:54
Příspěvky: 301
Has thanked: 130 times
Been thanked: 88 times
Dotaz na autora,
neuvazujes o podpore CPM disku? Stacily by disky 720 kb.
Vetsina IMG, ktere mame od puvodnich autoru k dispozici jsou v teto velikosti.

Repliku Diskface uz nekteri lide maji (vcetne me) a dalsi se na ni chystaji.
Objevuji se problemy s prevodem souborů z PC na CPM disky,
takze verim, ze by se to urcite hodilo.

Diky Chip


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12.11.2021, 20:47 
Offline
Kecálek

Registrován: 01.02.2015, 14:30
Příspěvky: 117
Bydliště: Margecany
Has thanked: 265 times
Been thanked: 20 times
Veru hodilo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13.11.2021, 20:43 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Trelix píše:
Tak tu mám další "zajímavost":
Když kliknu na "téměř" všechny odkazy v "HELPu", tak vyskočí tohle okno:

Ajaj... Bohužel jak člověk začal používat Google Translate, aby usnadnil přístup i ne-anglicky rozumícím, tak ve starších Internet Explorerech (nebo možná úplně všech?) začaly skákat syntaktický chyby - Google používá konstrukce, který IE nezná.

Obrázek


Nejsem webař. Ale na internetech jsem zjistil, že při chybě na stránce dojde k události onerror, jejíž defaultní handler zobrazuje právě tyhle chybový pop-up okna. A že se dá přetížit. Bohužel, na různých webech je hlavička toho handleru (funkce) různá, ale všechny svorně hlásají že jejich řešení funguje - jednou je handler bez parametrů, jindy se třema a jindy s pěti parametrama. Mě se nakonec osvědčila ta poslední zmíněná varianta s pěti parametrama, která mi funguje pod WinXP i Win10, ty ostatní varianty u mě neměly žádnej efekt. Nenapadlo mi, že na mezilehlých verzích Vista, 7 a 8 by moh bejt nějakej rozdíl.


Jestli se opravy týhle chyby někdo budete chtít zhostit, budu jedině rád a rád se při nejbližší příležitosti nějak revanšuju :pivo: Testovací stránku jsem nahrál sem. Kromě toho, že demonstruje použití Google Translate, tak obsahuje taky chybu v podobě volání nedefinovaný funkce:
Kód:
ChibaJak(Brno);
Bohužel netuším kde se v prohlížeči Brave nebo Edge nastavuje zobrazování chybových hlášení (a IE už ve Win10 zřejmě není), tak jsem se musel obrátit na starou dobrou Operu 12.

Obrázek




chip128 píše:
neuvazujes o podpore CPM disku? Stacily by disky 720 kb.
Strašně rád bych! :L: :VL: :L: Ale už teď se mi tu nakupily další požadavky na nový funkce, z nichž každá zabere měsíce: :bang:

  • SuperCard Pro (alternativa ke KryoFluxu),
  • Greaseweazle (low-cost alternativa ke KryoFluxu od Keira Frasera, založená na SuperCard Pro, vizte jiné vlákno a Issue 65),
  • Pauline (vysoce přesná alternativa ke KryoFluxu, pro spolupráci se Scztherem, potažmo Národním technickým muzeem),
  • SamDOS (protože to je už jen "kousek" od existujícího GDOSu; pro SCJoea),
  • +3DOS (coby etalonovej DOS Spectra, na kterej už jsem byl někdy předloni dotazován),
  • AmigaDOS (protože už tu mám i pár českých amigáckých disket k záloze, Issue 66 a 67),
  • Dataputer (opět odjinud),
  • Atari DOS (Jean Louis-Guérin, spolupracovník s kryofluxím týmem, je velký milovník a znalec Atari, který by mohl podat cenné informace; bohužel už je malinko starší),
  • nově CPM.

CPM bych dal za SCJoea, poněvadž je od něj odvozenej už existující M$-DOS (čili by to mohlo být na složitostně podobný úrovni jako SamDOS). Největší prioritu má ale momentálně GW.

Bohužel vývoj zatím táhnu sám, takže to jde pomalu :help: Tutoriál ohledně BS-DOSu jsem zatím nedokončil, poněvadž jsem na víc než rok zabřed do KryoFluxu. Až bude tutoriál hotov, tak SamDOS, CPM, +3DOS, Dataputer, AtariDOS, AmigaDOS a další půjdou vývojově paralelizovat... Ty disketový zařízení vyžadujou občas sáhnout do aplikace poměrně hluboko, čili ty bych rád provedl sám.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25.12.2021, 18:47 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Bohužel jsem verzi 1.6.3 nestihnul ještě před Vánocemi, tak jí dávám k dobru po nich (GitHub). Vzal jsem si k srdci několik rad kolegy Shine.Kamila, takže obzvláště File Manager se svým kontextovým menu by teď měl být srozumitelnější.

Jsou vánoční svátky a z UK mi dorazilo několik PC her, takže jsem se jal je digitalizovat a snad se budou líbit. Nejprve ty bez zásadnější (nebo bez jakékoliv) protipirátské ochrany - v archivech jsou jak přesné image disket, tak extrahované soubory z nich. Jedná se o abandonware, který si můžete dle libosti stáhnout zdarma i odjinud.


Fantazy World Dizzy (bez ochrany, MyAbandonware.com)

Obrázek


Dizzy: Prince of the Yolkfolk (bez ochrany, MyAbandonware.com)

Obrázek


Kwik Snax (bez ochrany, data mezi sektory jsou planý poplach, MyAbandonware.com)

Obrázek


Fantastic Dizzy (Uložto, MyAbandonware.com)

Tady bych se zastavil a poukázal na černý lísteček Code Card 3 dole na obrázku. Jedná se o alternativu ke "slovu z manuálu" - hráč musí podle indicií najít a zadat symboly z kartičky. Vtip je v tom, že na černé kartičce jsou jednotlivé symboly vytištěny velice, velice tmavým odstínem. Zatímco manuál se dal na dobové kopírce snadno zkopírovat a ochrana tak prolomit, tahle kartička byla tehdejší běžnou technikou nezkopírovatelná. Dnes ji hravě zvládne přeskenovat kdejaké zařízení, takže je v archívu.

Hru pravděpodobně někdo dostal k Vánocům, protože zezadu na plakátu jsem našel kousek lepidla, které drželo plakát na stěně a do kterého se zachytila dobová vánoční třpytka :-)

Obrázek

Obrázek


Ještě mám v Británii uskladněné Fast Food Dizzy také pro IBM, ale bohužel jsem to zatím neobdržel, takže dám někdy příště. Pak už mi bude chybět jen Magicland Dizzy a Bubble Dizzy a budu mít IBM dizzyovky všechny :-)

Každopádně teď ukážu něco, co mám díky Kubíkovi - jeho Batman: The Caped Crusader, který jsem od něj dostal tuším za poštovné? Až do posledního cylindru se jednalo o další nudný disk. Jenže kromě toho že se poslední cylindr vymyká běžné geometrii, má navíc prostřední sektor neformátovanou oblast plnou fuzzy bitů, dekódujících se při každé otáčce v něco jiného! Protipirátská ochrana hry tedy zkusí prostřední sektory několikrát přečíst (což se jí bez CRC chyby nepovede) a pokud pokaždé dostane jiná data, usoudí že se jedná o originální disk a hru spustí. Pokud naopak dostává stále tatáž data, bude to kopie a hra se nespustí. Bohužel nevím jaký image zvolit, takže hra ke stažení není. Každopádně Kubíkovi ještě jednou moc děkuju! :like:

Obrázek

Obrázek

Obrázek


No a na závěr tu mám 4 Soccer Simulator s opravdu tedy hodně náročnou, ale stále zkopírovatelnou ochranou (Uložto). Vpodstatě co stopa, to něco navíc - sektory mimo geometrii, OK sektory označené jako vadné, sektory s CRC chybou, sektory s daty přes index. Naštěstí se jedná o systematické vady, takže se nejedná o nějak náhodně modifikovaný nebo poškozený disk - oficiální sektory jsou skvěle čitelné a hru jsem kupoval jako "New Old Stock," takže nikdo si s obsahem nehrál.

Obrázek

Obrázek

Obrázek


No a to je vše :-)

U instalátoru Rytířů grálu, který se mi dlouhodobě nedaří zachránit, jsem na horké stopě odhalit kde je problém. Záznam bych už ale rád opravil prostřednictvím Greaseweazlu, který mě minulý týden dorazil poštou ve dvou exemplářích... :-)

Enjoy hry a užívejte vánočního volna :joystick: :-)

Obrázek


Edit: V rámci diskuze níže, záměna linků her bez magnetické protipirátské ochrany na MyAbandonware.com - admin nechť případně smázne linky na Uložto.

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Naposledy upravil tomascz dne 25.12.2021, 20:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25.12.2021, 19:32 
Offline
Pan Štábní

Registrován: 12.05.2013, 22:24
Příspěvky: 1508
Bydliště: u Prahy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 380 times
Codemasters už nejsou "Distribution denied"?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25.12.2021, 19:45 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Taky jsem nad tím přesně takhle přemýšlel. Ale nacházel jsem jejich tituly na různých portálech, včetně titulů které jsem tu nasdílel. Stačí zadat jméno hry a slovo "abandonware" - např. Fantazy World Dizzy IBM abandonware a hned první portál (myabandonware.com) má hru volně ke stažení (a následují další). Jestli je to tak správně, netuším, pouze jdu výjimečně s davem. Pokud se to adminům nebude líbit, hodím náhradní linky na ty weby :-)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.02.2022, 17:39 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Aplikace na Softpedii nedostala vůbec špatný hodnocení. Moc díky všem, kteří jí k tomu dopomohli :)

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25.02.2022, 12:25 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Protože příspěvky bývají dlouhé, s mixem informací, případných návodů a zachráněného software, rozhodl jsem se je učesat do odstavců.


Nová verze

Níže zobrazenou nevinně vyhlížející disketu jsem obdržel někdy v roce 2020 od Ladislava. Je silně poškozená a není tam moc co zahraňovat. A s právě touhle disketou jsem si tentokrát hrál a opravoval nedostatky, které v aplikaci odhalila - rychlost algoritmů, rychlost odezvy, stabilitu - a úpravy dávám k dobru ve verzi 1.6.4 (přeci jen to mělo přednost před Greesewheazlem... furt jsem se to nenaučil spellovat) :-) Ještě je tam problém rychlosti zápisu na KryoFluxu - kotouček se protočí asi dvacetkrát než se zapíše např. jeden cylindr *.IMA souboru (u streamů je to citelně rychlejší). Tahle oprava bude znamenat větší úpravy, tak to dám do samostatné verze 1.6.5.

Obrázek


Software

Omlouvám se za kvalitu zdejších fotek - služba Snag.gy používá brutální kompresi. Kromě skenů tiskovin tedy archívy obsahujou i zdejší fotky, aby bylo jasné že jsem to nefotil cihlou :-) Protože je to zde o aplikaci týkající se imagů, archívy obsahují jen image - budete muset aplikaci použít, pokud se budete chtít dostat k datům :arg:

  • Výukově-informační program Jaderná energetika (Uložto) - program na mimořádně aktuální téma energetiky, který "si klade za cíl seznámit veřejnost se základy jaderné energetiky. Program je koncipován tak, aby se mohl stát základem pro výuku jaderné energetiky na základních školách a zároveň výukově-informační databází center jaderných elektráren. Rovněž ho doporučujeme pro úvod do studia oboru jaderná energetika na vysokých školách technického směru." Vydal ČEZ, oficiální rok vydání jsem bohužel nedohledal ani v manuálu ani v programu samotném, nicméně všechny soubory mají datum 1993.

    Obrázek

    Obrázek

  • Elektronický jízní řád ČD - disk je copy-protected, 81.cylindr obsahuje tajnou stopu, takže bohužel se mi nepodařilo v DosBoxu nainstalovat (a PCem nemám nakonfigurovaný). Každopádně tipuju, že se bude jednat o takovou tu nevzhlednou DOSovou aplikaci, která teprve nedávno byla nahrazena klasickou okenní aplikací. Link ke stažení dávám se zpožděnímzde :-)

    Obrázek

    Obrázek

    Obrázek

  • Číslicový osciloskop na PC (Uložto) - jedná se o demoverzi, kde "počet bodů je omezen na 1000 a maximální frekvence je snížena na třetinu." Absolutně netuším jak s tou aplikací zacházet, je poměrně user-unfriendly, takže nechám k experimentování fundovanějšími. Z mého pohledu je úžasný ten stříbrný kotouček na disketě :)

    Obrázek

    Obrázek

    Obrázek

  • Správce uživatelských programů (SUP) (Uložto) - vím o několika lidech, kteří tento mega-rare raný program od ALWIL software (dnes Avast) desetiletí sháněli. O to víc mě mrzí, že jim jej dnes nemohu dát, protože moje instalační disketa byla použita "v mechanice, která umožňovala zápis na disketu chráněnou proti zápisu." Procházel jsem teď adresář, jestli tam nebude nějaká tajná informace podobně jako v ultrasoftím Spectrum Emulátoru (jiné vlákno) a bohužel není. Něco se někam podařilo zapsat a teď to blokuje instalaci. Možná Busy nebo někdo jiný by mohl pomoci instalačku "odblokovat"? Jak už jsem napsal, mnoha lidem by tím splnil jejich letité přání mít ten program k dispozici. Btw, archiv je malinko větší (17 MB), protože obsahuje i sken centimetr silného manuálu.

    Obrázek

    Obrázek

  • Zebra (Uložto) - první český grafický program, který stál na počátku světových úspěchů firmy Zoner, a pra-předek oblíbeného Callista. Majiteli balení leželo v dílně a moc nevěděl co s tím. Místo hození do kontejneru ho tedy vystavil na Aukru, kde se prodal za 3 (slovy tři) koruny. Nakonec majitel nechtěl ani ty tři koruny s tím, že je rád, že se program dostane ke sběrateli, který jej zachrání. Jestli k tomu byl dodáván i nějaký manuál není známo - autor Zebry mi ani po týdnech zatím neodepsal. Ale pravděpodobně musel být, protože program postrádá jakékoliv intuitivní prvky - Ctrl+P zobrazí nastavení Písma, Ctrl+T zobrazí nastavení Tisku (a na víc jsem nepřišel...). Každopádně je malý zázrak, že se vůbec dochovala aspoň jedna funkční sada instalátoru (vydolovaná na KryoFluxu, protože na interní mechanice to fakt nešlo beze zbytku přečíst) 8-)

    Obrázek

    Obrázek

    Obrázek



No a to je vše. Jako vždy, enjoy!

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25.02.2022, 19:29 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 21:39
Příspěvky: 1970
Bydliště: Praha
Has thanked: 85 times
Been thanked: 255 times
Ty si uzivas. Zebru kusim zkusit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26.02.2022, 11:18 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 08.07.2013, 00:28
Příspěvky: 1554
Has thanked: 485 times
Been thanked: 634 times
Já si čvachtám :-)

Ještě opravná verze 1.6.4.1, poněvadž jedno větvení jsem po modifikacích neotestoval a samozřejmě tam byla chybka :bang:

_________________
より良い競争相手からソフトウェアを購入する (。◕‿‿◕。)
Ďábel se skrývá v detailu (staré technické rčení)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz