OldComp.cz

Komunitní diskuzní fórum pro fanoušky historických počítačů


Právě je 28.03.2024, 13:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 03.12.2021, 08:04 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 23.03.2014, 20:13
Příspěvky: 2773
Has thanked: 224 times
Been thanked: 601 times
Letošní Advent of Code bude Tsoding řešit v Holy C na TempleOS: https://www.twitch.tv/videos/1221018922 :angel:

_________________
Plesnivý sýr z Tesca, zatuchlé kuřecí řízky z Albertu, oslizlé hovězí a myší trus z Lidlu.
Nákup potravinářské inspekce v ČR, říjen 2023.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 03.12.2021, 08:04 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
TempleOS jak tomu rozumím používá mutaci C se spoustou biblických referencí a je založený na kompilaci on the fly kódu co je potřeba, není to úplně homogenní binární blob. Spojuje se v něm vliv asi dost dobrého programátora a zároveň schizofrenie. Sítě třeba vůbec nepodporuje protože autor měl paranoidní (opravdu paranoidní? :-D) představu že po něm jde CIA. A textové VGA rozlišení s 16 barvami poběží asi všude, to zvládne každá grafická karta. Zajímavá je podpora 64 bit CPU a tím pádem docela široká RAM ale opět s výhledem do budoucna určitě lepší než dnes už vlastně zastaralé a napůl mrtvé 32bit režimy. Za pár let mohou zmizet jako podpora 8086 ve prospěch třeba větší cache. Prostě mít za poradce Boha se evidentně vyplácí :angel: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 03.12.2021, 19:57 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 11.08.2021, 19:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Base 493.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times
Tiež mám väčšinu kompov offline,mám paranoiu,že po mne pôjde OSA za nezaplatený abandonware...kto vie,či to OSA tiež pokladá za abandonware,čo zaň pokladám ja.
Komp,ktorý je mimo internet,mi nikto na diaľku ani len neskontroluje,nieto ešte že by mi OSA niečo na diaľku vymazala,že som za to Microsoftu nezaplatila a disidentský obsah si asi tiež dám radšej do offline retrokompu a ešte tak aj dúfam,že dnešný malware už nevie napadať 16bit SW,takže moja retro-mánia je zmes nostalgie a paranoie...ale je paranoia,keď som disidentka a fakt po mne majú dôvod ísť?

_________________
<font color="darkgreen">Live long & prosper & let others live long & prosper too=do not eat Animals.
Did U knew,Blue Screens Of Death r 32bit & 64bit only?
They do not run on Win16,nor DOS:) .
That is,y Win16 & DOS r the best...
No,Windows 10 is not equal to Windows 7+Windows 3...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 03.12.2021, 21:02 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Dnešní bordelware na netu nezná ani Win98. Tedy pokud bych se cíleně nezaměřil na stránky s historickým bordelwarem. OSA "chrání" audiovizuální díla. Ty opravdu software nezajímá. Natož nějaký na soukromém compu. Paranoia je fajne věc, ale jen ta opodstatněná. Pokud nestahuješ nějaká ultranelegalní díla, pak nikoho nezajímáš. Otázka samozřejmě zní, co je dneska ultranelegální dílo. Casablanca? Policajt ze školky? Čtyřlístek v Africe?

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 03.12.2021, 21:21 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 11.08.2021, 19:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Base 493.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times
Tak to je asi dobré,že mám Star Treky zálohované na offline médiách.
Ale po nie oficiálne zakúpených Windows ide kto?
Len Microsoft sám za seba?
A len tak mimochodom Roddenberry je mŕtvy,tak má byť Star Trek dávno orphanware...teda aspoň tie diely a filmy,ktoré sú ešte podľa Roddenberryho,jasné,že Discovery nie je abandonware a Abramsware ani pravých a pravé Trekkies nezaujíma...
No ďakujem za ukľudnenie,že OSA do mňa nebude pichať qôli Windows,ale len qôli Star Treku...

_________________
<font color="darkgreen">Live long & prosper & let others live long & prosper too=do not eat Animals.
Did U knew,Blue Screens Of Death r 32bit & 64bit only?
They do not run on Win16,nor DOS:) .
That is,y Win16 & DOS r the best...
No,Windows 10 is not equal to Windows 7+Windows 3...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 03.12.2021, 22:12 
Offline
Pan Generální
Uživatelský avatar

Registrován: 23.03.2014, 20:13
Příspěvky: 2773
Has thanked: 224 times
Been thanked: 601 times
https://www.novinky.cz/kultura/clanek/na-indexu-je-uz-i-policajt-ze-skolky-s-arnoldem-schwarzeneggerem-40332479

A jestli máte v archivu třeba Dumba nebo Pippi Punčochatou před řáděním cenzorských nůžek, opatrujte je.

Přes Widle je BSA.

_________________
Plesnivý sýr z Tesca, zatuchlé kuřecí řízky z Albertu, oslizlé hovězí a myší trus z Lidlu.
Nákup potravinářské inspekce v ČR, říjen 2023.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 03.12.2021, 22:46 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Jo BSA, kdo by si nepamatoval jejich profláklé video s "kontrolou" v nejmenované firmě někdy kolem 2001 a pak prohru soudu s Monimou, kdy situaci "vyřešili" svižným uzavřením pobočky a jejím tzv. krachem aby poškozeným nemuseli nic platit a následně okamžitým otevřením "jiného" chapadla. A tehdejší Alza(soft) se rozrostl z lokálního shopu právě v té době kdy tehdy větší Monima byla těmito zmetky celé měsíce úplně paralyzovaná. V ČR jistě náhoda, zejména když se vůbec nic neprokázalo ani nenašlo.

Už ten jejich web je krásný a popisuje je perfektně - "udejte někoho a dostaňte az 300 tisíc!" Ale když se člověk začte dál do podmínek, vidí už jen 250 a takhle to bude jistě pokračovat celou cestu až někam ke 30 stříbrným na smlouvě s nádechem síry...

Přesto mě tahleta pakáž přivedla k myšlenkám open source a svobodného SW, protože krást software je špatné, áno. Takže občas i kovaný neřád dovede - třeba mimoděk a nezamýšleně - udělat něco pozitivního :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 03.12.2021, 23:17 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 11.08.2021, 19:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Base 493.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times
To by som asi mala skončiť diskusie a radšej aj vymazať o tom,že zbieram staré Windows,keď sú také odmeny za udávanie.
V mnohých prípadoch môžem doložiť,že som kúpila stroj už s tým či oným OS nainštalovaným,ale za tie ISO a IMG z WinWorldu neviem,čo sa mi môže stať,vyhovorím sa,že to na danom webe je označené ako abandonware a možno sa vyhnem pokute,ale nie magnetu...
Keď ma niekto udá,pôjdu po mne aj bez účasti Microsoftu,ak by Microsoftu samotnému už bolo 1,čo sa deje so zálohami Win16 a že proti ich vôli stále existujú?
A vôbec už bolo nejaké múzeum v prúseri za nelicencované alebo nedostatočne licencované exponáty?
Asi aby som si zašla za právnikom,aj keby som mohla,licencie k EOL SW ťažko kúpim.
A keď už sme pri tom,má vplyv na vec,že všetky Windows,ktoré ešte nie sú EOL,mám legálne(OEM alebo downgrade z 10tky,s ktorou bol stroj kúpený) a tie,čo sú EOL,som si stiahla a nainštalovala až po tom,čo ich MS prehlásil za End of Life?
Dá sa týmto obhajovať?
To sa tá Pirátska strana ale flákala celý čas vo vláde,keď ešte dnes môžu prísť niekoho zliqidovať za zbierku OS výhradne na múzeálne účely!!!
Alebo si zaregistrovať neziskovú organizáciu(IT múzeum) a majú neziskovky lacnejšie licencie?
Ako riešite strach z BSA Wy ostatní?
Asi je štandardný postup,že keď chcete Windows,ktoré sa už nepredávajú,tak si to stiahnete a nainštalujete a pustíte aktivátor a radujete sa z absencie Microsoft Compatibility Telemetry...
Som zvedavá,či pôjdu aj do železničného múzea v Jaromê®i a budú požadovať papiere,že parné rušne získali legálne a či firme Krauss neušiel zisk a k tej akumulátorovej lokomotíve zdokumentovať transakčnú históriu až ku K®ižíkovi,či mu neušiel zisk...

_________________
<font color="darkgreen">Live long & prosper & let others live long & prosper too=do not eat Animals.
Did U knew,Blue Screens Of Death r 32bit & 64bit only?
They do not run on Win16,nor DOS:) .
That is,y Win16 & DOS r the best...
No,Windows 10 is not equal to Windows 7+Windows 3...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 04.12.2021, 00:31 
Offline
Profík
Uživatelský avatar

Registrován: 12.05.2013, 19:34
Příspěvky: 551
Has thanked: 408 times
Been thanked: 166 times
Mimo topic ReactOS 0.4.7. Zalozte si nejake kecaci vlakno bokem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 04.12.2021, 02:29 
Offline
Kecálek
Uživatelský avatar

Registrován: 11.08.2021, 19:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Base 493.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times
Vlastne ani nie,React OS je tiež 1 z reakcií na strach z pomsty za nelicencované Windows,je to asi 1 z najoriginálnejších reakcií a pokusov o riešenie vyššie uvedeného.

_________________
<font color="darkgreen">Live long & prosper & let others live long & prosper too=do not eat Animals.
Did U knew,Blue Screens Of Death r 32bit & 64bit only?
They do not run on Win16,nor DOS:) .
That is,y Win16 & DOS r the best...
No,Windows 10 is not equal to Windows 7+Windows 3...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 04.12.2021, 21:41 
Offline
Radil
Uživatelský avatar

Registrován: 02.08.2015, 15:23
Příspěvky: 259
Bydliště: Skalica
Has thanked: 52 times
Been thanked: 141 times
A ako je to s licenciou pre M$ Widle, ked si pridam do compu viac RAMky a system hlasi, ze mam nelegalny win?(stalo sa znamemu) Je to normalne? :D aka je to zmena hardwaru ked si len pridam viac RAM.
Ja som mal podobnu haluz, mal som dva identicke notebooky, z prveho som presunul disk (lebo bol vacsi) do toho druheho a win7 mi dal na vedomie ze mam nelegalny system :lol:

_________________
ZX Spectrum, ZX Spectrum +, DIDAKTIK GAMA, DIDAKTIK M, DIDAKTIK KOMPAKT, D40, D80, Interface M/P, MELODIK, UR-4, BEST, KP 311, BT100, SP210T, GAMACENTRUM 01 (cierna), ROBOTRON K6304, divIDE, K-Mouse, PMD 85-2, Amiga 500, Amiga 500+, Amiga 1200


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 06.12.2021, 15:22 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
Na RAMkách to určitě nestojí a nepadá. To bude nějaký urban legend. Nesmíš změnit základní desku. U pirátských si můžeš měnit, co chceš :-)

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 06.12.2021, 16:52 
Offline
Óm Nejvyšší
Uživatelský avatar

Registrován: 07.07.2019, 22:14
Příspěvky: 3766
Has thanked: 269 times
Been thanked: 452 times
Podle mě za to může nejspíš rozdíl v uloženém čísle licence v BIOSu a na HDD změnou desky byť identické ale s jiným kódem. Nesouhlasily, tak systém držkoval. Tyhle novější notebooky mají licenci už v BIOSu a windows si ji automaticky nacucnou. Zkusil bych přepsat kód v registru na ten v BIOSu a mělo by to fungovat (ale je to bez záruky, coby teoretická úvaha). Změna RAM nevadí, jen 64bit Win 10 Home podporuje 128GB a Professional 512 GB RAM, to je na notebook vcelku snesitelné ;) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 07.12.2021, 17:08 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 11.05.2013, 23:48
Příspěvky: 10111
Bydliště: Praha
Has thanked: 1953 times
Been thanked: 1517 times
S tím BIOSem bych si nebyl tak jistý. To by znamenalo, že po reflashi bys měl po licenci. Navíc by to byla docela dost velká bezpečnostní chyba. Obecně se říkalo, že Winy si sledují změny v kritických součástech HW. Jednu dobu kolem toho byl docela humbuk, protože to některým lidem reagovalo dost divoce i na změnu síťovky. Mně kdysi licence sedmiček nepřežila přechod z Intel na AMD (vč. výměny desky a RAMek, samozřejmě). Měl jsem na výběr trávit hodiny na help-desku nebo během pár minut aplikovat crack. Schválně nebudu říkat jakou možnost jsem si zvolil.
U desítek to bude asi ještě úplně jinak. Tam už bych možná nějaké "spárování" s UEFI biosem viděl reálné, protože doby, kdy si člověk z DOS flashoval pomocí utilit, jsou dávno pryč. Update se dneska dělá přímo z BIOSu nebo Win a tak není problém určitou část stávajícího kódu ochránit/vynechat přehrání.

_________________
Amiga/Amstrad/Atari/Commodore/Mac/Nintendo/PS/PC/Sega/Tandy/ZX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ReactOS 0.4.7
PříspěvekNapsal: 07.12.2021, 19:09 
Offline
Pan Štábní
Uživatelský avatar

Registrován: 24.05.2018, 22:32
Příspěvky: 1972
Bydliště: Most, Praha
Has thanked: 863 times
Been thanked: 697 times
misticjoe píše:
...Měl jsem na výběr trávit hodiny na help-desku nebo během pár minut aplikovat crack. Schválně nebudu říkat jakou možnost jsem si zvolil....
Přešel jsi na Linux :D

_________________
i++ (INC) increment
i-- (DEC) decrement
i@@ (EXC) excrement


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz